Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Odklejone lusterko wsteczne


.Spirit

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

W trasie przydarzyła mi się niemiła niespodzianka. Odkleiło mi się lusterko wsteczne (autościemnianie, czujnik deszczu itp.).
Podjechałem do ASO w nadziei, że kupię po prostu ten pierścień, który trzyma lusterko przy szybie. Okazuje się, że nie można tego dokupić, ponieważ cały ten pierścień jest przyklejony do plastikowego elementu, który jest montowany fabrycznie do szyby. Koszt szyby 1500zł. Paranoja żeby nie można było prosto rozwiązać takiego głupiego problemu.

No i tu pytanie, jak to lusterko teraz zamontować żeby nie pękła szyba, czujniki w lusterku działały i samo lusterko nie odpadało.

Jeszcze w poprzednim samochodzie bez problemu kupiłem specjalną taśmę (identyczną jak tutaj ten pierścień tylko inny kształt) i przykleiłem lusterko i spoko, tutaj niestety już tak prosto nie jest.
Może sylikonem do szyb? Musi to być coś elastycznego bo jakiś nieelastyczny klej spowoduje, że szyba pęknie kiedy pod wpływem temperatury zacznie się rozszerzać.

Będę wdzięczny za jakieś rady. Może ktoś z Was miał już ten sam problem?

Edytowane przez .Spirit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są specjalne kleje do przyklejania lusterek samochodowych nap firmy Loctite. Smarujesz dociskasz trzymasz minute i gotowe.

np taki klej http://www.loctite-kleje.pl/Loctite+319-0,5+ml+%28zestaw+do+klejenia+lusterka+wstecznego%29+%28IDH.229358%29_t28643.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby kupiłem taki klej, ale nie za bardzo chce trzymać. Trzymałem dwie minuty przy szybie, ale lusterko odpadło.

W ASO jak mówili, że jeden element lusterka jest już przy szybie to myślałem, że po prostu przykleję ten element i nałożę lusterko. Ale to co mówili jest nie możliwe, ponieważ cały korpus lusterka jest przykręcony dwoma śrubkami do tego elementu, który rzekomo miałby być już przy szybie. Tylko, że jak ja bym go sam przykleił do tej szyby, to nie nałożył bym korpusu lusterka, ponieważ musiałbym robić dziurę w szybie żeby go przykręcić...

Jeszcze jedno - czy te siateczki dołączane do klejów są bardzo istotne? Ta, którą dostałem nie bardzo daje się pociąć, a wcześniej przykleiłem gumę dołączoną do kleju do lusterka z Castoramy (odradzam ten klej bo niczym nie różni się od kropelki!).

Edytowane przez .Spirit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siateczki są bardzo wązne bo to jest utwardzacz, jak jej nie dasz to klej nie zwiąrze. Mam wklejone lusterko na tym kleju już ponad rok i cały czas trzyma ok. u mnie się nie odkleiło tylko zakladałem takie z czuknikiem deszczu bo miałem bez.

co do śrubek to lusterko nie jest przykręcone do uchwytu żadnymi śrubkami.
Zrobione to jest tak. Do szyby przyklejony jest uchwyt-pierścień na stałe (otyginalnie przychodzi już z szybą i jest w kształcie podkowy ) i na ten uchwyt założone jest lusterko które można zdjąć przekrecając całe lusterko w lewo lub prawo na uchwycie o 90 stopni. Zakłada się tak samo wkłada się lusterko na uchwyt i przekręca o 90 stopni i lustro siedzi.

U Ciebie trzeba zrobić tak:

  1. wyjąć uchwyt z lusterka bo pewnie jak się odkleił od szyby to siedzi przy lustrze żeby to zrobić trzeba go przekręcić o 90 stopni i powiniwnien wyjść wymontowąć z uchwytu czujnik deszczu/światła siedzi zablokowany takim blaszanym pierścieniem
  2. przykleić sam uchwyt w miejscu w którym był oryginalnie zamontować w uchwyt czujnik deszczu/światła i podłączyć kostkę do niego
  3. założyć lustro na uchwyt
  4. założyć maskoenice która jest nad lustrem
  5. Gotowe

Klej który Ci poleciłem wiąże w niecałą minutę i tyle trzeba trzymać docisnięty uchwyt do szyby. Warunek jest taki że musisz dać siatkę jak nie dasz to nie zwiąże wcale i nie przykleisz lustra- tu pewnie popełniasz błąd.

Edytowane przez kdawid
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za tą instrukcję. Ja bałem się próbować odpiąć uchwyt od lusterka bo myślałem, że jednak tutaj jest to jednością. Mocno się trzymał. Ale faktycznie zszedł.

Kupiłem taki klej: http://www.itwconsumer.com/projects/project.cfm?id=Reattaching%20Rear%20View%20Mirror. Innego nie było. Mam nadzieję, że będzie dobry. Trochę mnie ucieszyło, że nie ma tutaj siatki tylko dwa składniki, więc będzie teoretycznie łatwiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za tą instrukcję. Ja bałem się próbować odpiąć uchwyt od lusterka bo myślałem, że jednak tutaj jest to jednością. Mocno się trzymał. Ale faktycznie zszedł.

Kupiłem taki klej: http://www.itwconsumer.com/projects/project.cfm?id=Reattaching%20Rear%20View%20Mirror. Innego nie było. Mam nadzieję, że będzie dobry. Trochę mnie ucieszyło, że nie ma tutaj siatki tylko dwa składniki, więc będzie teoretycznie łatwiej.

Też powinien dać radę. jak już masz uchwyt osobno to teraz będzie łatwiej. Tylko żeby przy zakładaniu lusterka uchwyt znów się nie odkleił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i niestety odkleił się. Trzymałem ponad minutę i chwilę się trzymał, ale za chwilę odpadł. Podjadę teraz do jakiegoś zakładu montującego szyby, tam powinni to zrobić bez większego problemu. Dziwne jakieś to lusterko, nie pierwszy raz montuję a z tym jakoś nie mogę sobie dać rady. Może coś źle robię.

Mam jeszcze pytanie odnośnie tego okrągłego żelka, który jest na czujniku. Jest on niezbędny? Urwała mi się jego malutka część, która nachodziła na ten drugi czujnik (chyba deszczu) i teraz nie wiem czy czujnik deszczu będzie działał. Czujnik światła działa bez problemu bez tego żelka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaczep fabrycznie przyklejany jest na klej do szyb samochodowych np. sikaflex. żel zawsze powinien być nowy koszt ok. 20 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widziałem to pierścień był z materiału podobnego do tego jaki jest stosowany w taśmach dwustronnych (tych miękkich), czyli taka jakby gąbka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaczep fabrycznie przyklejany jest na klej do szyb samochodowych np. sikaflex. żel zawsze powinien być nowy koszt ok. 20 zł.

Zaczep nie jest montowany fabrycznie na klej do szyb. Można go tym klejem przykleic ale klej do szyb chwilę schnie i trzeba czymś docisnąć uchwyt na czas wyschnięcia kleju.

Ja u siebie przykleiłem klejem specjalnym do montazu lusterek firmy Loctite. Schnie w minutę no może 2 i siedzi już ponad rok nic się na razie nie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...