Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Niepodłączony wentylator klimy


Peacock

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Właśnie nabyłem swoje pierwsze Audi. Jest u blacharza aktualnie, który odkrył, że wentylator klimy jest wcale niepodłączony. Zwisa jakiś kabel zwinięty umyślnie w kłębek, ale nawet nie wie czy to ten i w razie czego jak ten wentylator podłączyć :(

Trochę się przestraszyłem, bo zrobiłem na klimie jakieś 50km. Czy łatwo zagrzać/spalić klimę w ten sposób? Jaki mógłbyć cel odłączenia wentylatora?

Dodam, że z elektryką jest coś nie tak. Nie ma światła ani w suficie aniw schowku :(

Będę wdzięczny za wskazówki jak zdiagnozować sytuację...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak byś miał wielkie boom pod maską, i sprężarka by wybuchła, to wtedy mógłbyś się zmartwić. Jak działa, to jak najprędzej ogarnąć wentylator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nie ma tragedii bo nic nie wybuchło ;). A może jakiś schemat podłączenia wentylatora ktoś by miał? Czy jakąś wskazówkę? Nigdzie nie mogę znaleźć :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurcze, za to to nawet nie wiem jak się zabrać. Chyba pozostaje mi jakiegoś dobrego elektryka poszukać :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Właśnie nabyłem swoje pierwsze Audi. Jest u blacharza aktualnie, który odkrył, że wentylator klimy jest wcale niepodłączony. Zwisa jakiś kabel zwinięty umyślnie w kłębek, ale nawet nie wie czy to ten i w razie czego jak ten wentylator podłączyć :(

Trochę się przestraszyłem, bo zrobiłem na klimie jakieś 50km. Czy łatwo zagrzać/spalić klimę w ten sposób? Jaki mógłbyć cel odłączenia wentylatora?

Dodam, że z elektryką jest coś nie tak. Nie ma światła ani w suficie aniw schowku :(

Będę wdzięczny za wskazówki jak zdiagnozować sytuację...

Jeśli kabelek od wentylatora ma wtyczkę to możesz go wpiąć w złącze. Złącze od wentylatora patrząc na maskę jest przy zbiorniczku płynu wspomagania. Tak jest w dieselu np AVG. Wtyczka z grubymi kablami 2pin w typie VALEO będzie okrągła. Zanim wepniesz sprawdź wentylator czy działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki. Znalazłem i podłączyłem. Wentylator działa jak trzeba. Zastanawia mnie jednak mocno powód, dla którego ktoś go wcześniej odłączył skoro wszystko (na pierwszy rzut oka) gra...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...