Skocz do zawartości
IGNOROWANY

2.0 CJCA Wymiana rozrzadu


Netfcher

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Czy orientuje sie ktos moze jakie sa roznice miedzy silnikiem CJCA (taki posiadam wg ksiazki serwicowej) a CAGA/CAHA? Szukam kompletu rozrzadu do swojego i porownujac dwie aukcje tego samego sprzedawcy to zestawy rozrzadu do tych silnikow roznia sie sporo po numerach czesci. Nie mowiac o cenie

CJCA

http://allegro.pl/rozrzad-pompa-wody-audi-a4-a5-2-0-tdi-cjca-cjcb-cj-i5651878370.html

CAGA

http://allegro.pl/rozrzad-pompa-wody-audi-a4-a5-2-0-tdi-cr-caga-cagb-i5641583236.html

Pytam, bo chcialbym pomyslec przyszlosciowo i zalozyc pompe wody od CAHA. Mozna gdzies poza ksiazka sprawdzic oznakowanie silnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro to ten sam sprzedawca, to zadzwoń do niego i niech Ci powie.
Mam taki sam silnik, czeka mnie wymiana rozrządu za jakieś 20-30 tys. Czemu chcesz zakładac pompę od CAHA?

Oznakowanie silnika jest na nalepkach w książce i w samochodzie. Możesz też zdekodować VIN np. na tej stronie: http://www.vindecoderz.com/ (w części "Extra information", uwaga: nie dla wszystkich aut się wyświetla) lub w ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam juz odpowiedz od sprzedawcy

Witam,
silniki CJCA i CAHA to zupełnie różne silniki i pompy mają całkiem inny kształt - nie są więc współwymienne.
Pompa wody do CAHA jest wydajniejsza ale od innych wersji (tej pompy), starsze wersje tej pompy były montowane od 1998r w silnikach 1.9 TDI z pompowtryskiwaczami. Reasumując pompa 03L121011GX jest nową wersją poprzednich pomp (np. 038121011JX) ale nie da się jej zamienić na 03L121011PX,
pozdrawiam i zapraszam,

O pompie od CAHA myslalem wlasnie ze wzgledu na wydajnosc.

VIN decoder pokazuja mi roznosci. W ksiazce mam CJCA, a pod maske/do bagaznika nawet nie zagladalem odkad go kupilem wiec nawet nei wiem czy jest tam jeszcze jakas nalepka. Za duzo pracuje... ehhh

Edytowane przez Marcin Kiwala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nalepka w bagażniku będzie pewnie taka sama jak w książce. A co Ci pokazał VIN dekoder w polu Engine? U mnie pokazuje wszystko ładnie.

Jedyne pocieszenie z tą pompą, że mniej zapłacisz za zestaw rozrządu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nalepka w bagażniku będzie pewnie taka sama jak w książce. A co Ci pokazał VIN dekoder w polu Engine? U mnie pokazuje wszystko ładnie.

Jedyne pocieszenie z tą pompą, że mniej zapłacisz za zestaw rozrządu.

Niezbyt wiele

yhgwulgh.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...