Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJM] Autko podskakuje jak na małych wybojach po wymianie osłony przegubu zewnętrznego


sajon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów.

W zeszłym tygodniu wymieniłem gumową osłone przegubu zewnętrznego. Niestety ze względów służbowych przebywam wraz ze swoim autkiem poza granicami kraju i nie moglem zatrudnić swojego stałego mechanika do tej pracy. Po wymianie osłony podczas jazdy samochodem szczególnie w przedziale prędkości 0 - 70 km/h odczywalne są drgania całego nadwozia tak jak bym cały czas jechał po niewielkich nierównościach. Drgania są o stałej częstotliwości i nie zmieniają się wraz ze wzrostem prędkości, jedynie amplituda tych drgań wzrasta wraz ze przyspieszaniem. Na autostradzie po przekroczeniu 100km/h tak jak by ręką odjoł i drgań brak. Myślałem że panowie zagramaniczni fachowcy uszkodzili mi przegub ale jak czytałem na tym forum, objawy uszkodzonego przegubu są inne. Mnie nic nie stuka nie puka i nie chrobocze. No chyba że się mylę:(. Sprawdziłem już także koła i opony i wszystko jest ok. Dzisiaj zamieniłem koło przednie z tylnym i nie ma żadnych zmian. Opony są nowe przejechałem na nich może 1000km, napewno nie więcej.

Prosze pomóżcie, bo nie wiem czy mam wracać do Polski i naprawiać samochód, czy moge tak jeszcze pojeździć zanim wyląduje w domu za kilka tygodni.

wielkie dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnawiam temat gdyż mam bardzo podobne objawy co do "podskakiwania" autka, tyle że u mnie przegub nadaje się ewidentnie do wymiany bo podczas skręcania w jedną jak i drugą stronę coś strzela, ale czy jak wymienię przeguby auto przestanie podskakiwać? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli auto podskakuje od zużytego przegubu, to w bardzo krótkim czasie padną łożyska i nie wiem jak z przegubami wewnętrznymi. Czy podczas przyspieszania kierownica jest spokojna, czy coś nią kręci z drugiej strony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z kierownicą nic się nie dzieje, słychać jedynie takie strzelanie z koła podczas skręcania ale kierownica nie drży ani nie szarpie. Strzelanie nie zawsze jest słyszalne zależy jak duży skręt to jest i najczęściej jest to słyszalne jak ruszam jednocześnie skręcając o ok. 90st. A podczas jazdy na prostej autko po prostu sobie bardzo delikatnie skacze ale to tylko przy mniejszych prędkościach. A może już jestem przewrażliwiony i na wrocławskich ulicach jest to całkiem normalny objaw :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może przegub zewn.kończy swoją działalność? jeżdząc z pękniętą osłoną przed wymianą mogło nazbierać się dużo syfu i przegub się zaczął zacierać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...