Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zakup oprogramowania na alegro


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zastanawiam sie nad zakupem pakietu programów Adobe, na alegro mozna dosć tanio kupić takie pakiety, zakup polega na kupnie samego klucza na licencji elektronicznej.

Kupujesz, przesyłają klucz, rejestrujesz program na adobe i masz wieczysta licencje, ale czy jest to naprawde legalne? Ktos tak kupował oprogramowanie?

Według dystrybutora adobe wygląda to tak:

ostatnim czasie jako Autoryzowany partner Adobe spotkaliśmy się z wieloma zapytaniami dotyczących legalności oprogramowania Adobe, zakupionego w promocyjnych cenach na serwisach aukcyjnych. Poniższe informacje dotyczą tzw. pakietów promocyjnych kupionych na portalu aukcyjnym i w firmach nie będących autoryzowanymi partnerami firmy Adobe.

Wielu sprzedawców na swoich aukcjach oraz sklepach internetowych sprzedaję najnowszą wersję oprogramowanie Adobe CS6 jako pakiet: CS5 jako podstawa do aktualizacji oraz uaktualnienie do CS6. Finalnie użytkownik otrzymuje "pełen" produkt CS6 w cenie niższej niż zakup pełnej licencji programu CS6.
Czy ze strony nabywcy jest to opłacalny zakup ? Na pierwszy rzut oka, tak ale...
Czy nabywca posiada legalny pakiet CS6 ? Zazwyczaj Nie !

Wszystko byłoby w porządku gdyby podstawą takiego upgradu była legalnie kupiona licencja lub box Adobe CS5. Jednak w tym momencie zakup nowych programów w postaci licencji elektronicznej jak i box CS5 jest niemożliwy, Adobe w momencie ukazania się nowszej wersji CS6 wycofało ze sprzedaży licencje CS5 jak i box zastępując je nowszymi.
Dystrybutorzy i autoryzowani partnerzy Adobe nie mogą ich zamawiać.

Skąd zatem dostęp mają do nich firmy oferujące zestawy promocyjne ?

Kupujący nie otrzymuje wersji box która miała by być podstawą upgradu, tylko numer seryjny najczęściej wersji OEM, nie dający podstawy do aktualizacji programu.

Sprawdziliśmy kilka nr seryjnych sprzedawanych na tego typu aukcjach. Poniżej wnioski :
- Pakiet Adobe CS5. jako podstawa do tzw. upgradu pochodzi z rejonu Azja i Pacyfik, w którym to sprzedawany jest jako wersja OEM do jakiegoś urządzenia. Oczywiście nie daje prawa do upgradu
- Klucze programów Adobe pochodzą z licencji zbiorczej, zarejestrowanej na inny podmiot, powielane po kilka tysięcy razy

W praktyce wygląda to następująco :
1) Użytkownik kupuje np. na aukcji program Adobe Photoshopa CS6
2) Zgodnie z opisem aukcji sprzedawca po zakupie przesyła na maila nabywcy numer seryjny do Photoshopa CS5 pochodzący z wersji OEM (wersji nie do sprzedaży w Polsce) + link do pobrania produktu
3) Sprzedawca na dane nabywcy dokonuje zakupu upgradeu do wersji CS6 u jednego z autoryzowanych partnerów Adobe. (jest to jedyna legalna część pakietu jaką otrzymuje użytkownik końcowy)
4) Klient otrzymuje legalny upgrade do CS6 + podstawę CS5 która nie daje prawa do upgrade

Instalator podczas instalacji Upgradu CS6 prosi użytkownika o podanie 2 numerów seryjnych :
1) Numer seryjny dostarczony wraz z upgradem
2) Numer seryjny podstawy upgradu, wcześniejszej wersji CS5, CS5.5...
Nie sprawdza natomiast legalności danej licencji, a jedynie sumę kontrolną czy należy ona do danego produktu, przykładowo Photoshop-a CS6.
Finalizując program instaluje się jako poprawnie zainstalowany, jednak od strony prawnej jest nielegalnie nabytą wersją ! Użytkownik pomimo iż działa w dobrej wierze i wydaje kwotę prawie równą pełnej wersji, ponosi konsekwencje jak za użytkowanie wersji pirackiej z pełnymi tego konsekwencjami. Nie posiada on prawa do korzystania z zakupionego legalnego upgradu !


Wszystkie legalnie nabyte licencje elektroniczne muszą być dla Państwa widoczne po zalogowaniu się na indywidualne konto w systemie Adobe na stronie https://licensing.adobe.com , w innym wypadku daną licencję należy uznać za nielegalną.

Najbezpieczniejszą formą nabycia programów firmy Adobe jest zakup u Autoryzowanych sprzedawców ! Należy unikać kombinowanych wersji podstawa+upgrade.
Ze wszystkimi aktualnymi wersjami produktów Adobe można zapoznać się na poniższe stronie : http://www.xnet.pl/adobe/ oraz http://www.adobe.com/pl/products/catalog.html

Znalazłem aukcje tego typu jak w opisie

http://allegro.pl/adobe-photoshop-cs6-win-mac-polski-fv-i5739615251.htmlsprzedają dokładnie takaforme jak w cytacie wyzej, czyli mina.

Mnie interesuje zakup całego pakietu adobe np. z takiej aukcji

http://allegro.pl/show_item.php?item=5534816602&msg=Tw%C3%B3j+e-mail+zosta%C5%82+wys%C5%82any.&msgtoken=048a25b10f8bf5405c1e387864ffa85323220a1444b540a86acf77d00be2ff62

Czy ktos jest mnie w stanie oświecić czy to jest napewno legalne? Sa sposób sprzedaży tak, ale te programy mogą pochodzić z jakiegoś grupowego zamówienia kluczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu kupiłem klucz do Win 8.1. Cena nie była mała, ale znacznie mniejsza od wersji pudełkowej i wiesz co? Po roku użytkowania dostałem banana od M$. Nie będę oceniał akurat tego produktu, który poszukujesz, lecz chcę ostrzec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przegladam oferty, znalazłem też oferte ze sklepu legalnie zarejestrowanego

http://www.cyber-sklep.pl/adobe-photoshop-cs6-pc-mac-esd-dvd-en-lub-pl-p-23.html

Tu lepiej to wyglada niz na alegro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej unikać ofert o podejrzanie niskiej cenie, mogą sprzedawać klucze np. dla wersji studenckich które są legalne tylko gdy są zainstalowane na komputerach uniwersyteckich do celów nauki/praktyk. Może być conajmniej ban ze strony producenta od razu lub po pewnym czasie.

Wysłane z mojego XT1562 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też kupiłem licencję na program antyvirus akurat Nod32 i też dostałem klucz niestety po 3 miesiącach przestał działać... .

Także unikaj takich zakupów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem używana licencje ze sklepu komputerowego, numer dezaktywowany i aktywowany przeze mnie na moje dane :) Aktywacja na stronie adobe, tak wiec działą na 100%, ale kupiłęm samego PS w cenie alegrowych creative suite. Fakturka zakupu z danymi takimi jak trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...