Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Hałas rozrządu 1.8 T BFB


audi1.8T

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ! :D

Sprawa jest następująca. Wymieniłem rozrząd ok 10 tys. km temu i od niedawna jak zapalę zimny silnik słyszę grzechot jakby jakiejś kulki w okolicach górnego koła pasowego. Dźwięk ten ustaje, gdy silnik się rozgrzeje i cisza. Zdjąłem osłonę plastikową i wyraźnie słychać tam, na próbę psiknąłem WD40 w okolice koła pasowego i nagle cisza. Wiadomo po wyschnięciu słychać. Pytanie co to może być ? Czy coś z kołem pasowym nie tak, czy jest tam jakieś łożysko ? Będę wdzięczny za porady. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ! :D

Sprawa jest następująca. Wymieniłem rozrząd ok 10 tys. km temu i od niedawna jak zapalę zimny silnik słyszę grzechot jakby jakiejś kulki w okolicach górnego koła pasowego. Dźwięk ten ustaje, gdy silnik się rozgrzeje i cisza. Zdjąłem osłonę plastikową i wyraźnie słychać tam, na próbę psiknąłem WD40 w okolice koła pasowego i nagle cisza. Wiadomo po wyschnięciu słychać. Pytanie co to może być ? Czy coś z kołem pasowym nie tak, czy jest tam jakieś łożysko ? Będę wdzięczny za porady. :)

Zacznij od regulacji napinacza, u mnie ten sam objaw, minęło po regulacji. Napinacz w chwili rozruchu pracuje przy pełnym napięciu a w chwili osiągnięcia prze silnik optymalnych obrotów luzuje co moze świadczyć o zbyt mocnym ustawieniu. Trochę luzu w granicach tolerancji oczywiście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź napięcie paska , koła pasowe są na panewkach a nie łożyskach

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba musisz tylko cofnąć tłoczek i zablokować zawleczką w napinaczu hydraulicznym , który kasuje luz i tłumi drgania rolki napinającej i poluzować rolkę 30 min roboty

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

( koła pasowe są na panewkach a nie łożyskach).

Możesz mi zgłębić temat???

Edytowane przez jaguaro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. W kwesti panewek na kole pasowym, próbuje to sobie wyobrazić a nigdy nie widziałem na czym siedzi. Tak sie złożyło ze nie miałem okazji...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kole pasowym nie ma panewak

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Wał jest podparty na panewkach oto mi chodziło że niema oprócz tych na wale innych łożysk np. Przy kole pasowym jest tylko uszczelniacz

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to mi szło ?

Wszystko jasne. Zasugerowałem sie opisem do odpowiedzi i nie uruchomiłem myślenia?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...