Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Duży spadek poziomu płynu chłodniczego i oleju


airton

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Dwa tygodnie temu wymieniłem rozrząd i olej wszystko było okej, w środę odebrałem auto z montażu gazu no i pan zaznaczył, że może być źle odpowietrzony i żebym kontrolował płyn chłodniczy i się zgłosił jeśli spadnie. Od środy z maxa zrobiło się poniżej minimum, dymi na biało czyli podejrzewam, że źle to zrobili. Razem z tym spadł mi poziom oleju dość sporo.

Czy spadek oleju jest związany ze spadkiem płynu chłodniczego ?
Czy wystarczy dolać płynu i odpowietrzyć jeszcze raz ?
No i jak z tym olejem ? Wystarczy dolać po odpowietrzeniu ? Czy będzie więcej problemów ?


Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapowietrzenie układu chłodzenia to nie ma wpływu na ubytek oleju, raczej jakby płyn chłodniczy szedł do oleju to by Ci zwiększał się poziom oleju. Prawdopodobnie uszczelka pod głowicą Ci poszła. Zrób test na co2 w płynie chłodniczym i sprawdz kompresję na cylindrach. A nie kapie ci olej pod samochodem. NIe masz w płynie chłodniczym tłustych oczek tak jak w rosole?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kapie olej a płyn wygląda dobrze, nie ma nic tłustego. Teraz zmierzyłem olej ponownie i poziom jest okej, rano był przy minimum. mierzone na równym podłożu i na zimnym silniku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie odczuwam różnicy w mocy, może troszkę słabiej wkręca się na obroty na zimnym, zwrócę na to bardziej uwagę dziś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...