Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wycena szkody. Warta-Aviva


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Dziś rano miałem małe zdarzenie. Cofając uderzono w moj samochod. Spisalismy wszystko o ubezpieczenie i teraz pytanie ile mogę dostać za taką szkodę. Ja mam ubezpieczony samochod w warcie a osoba która była sprawcą zdarzenia w Avivie.Ile moge dstac za taka szkodę ? http://www.fotosik.pl/zdjecie/usun/FvyGs~k~D2Ea7IkUKtoYFpJCyUKqgW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz czy mocowanie lampy całe, czy mocowanie zderzaka całe, czy wszystkie spinki zaczepki na swoim miejscu czy na lampie nie ma najmniejszej ryski (jeśli jest - wymiana). Jeśli cokolwiek jest ułamane w zderzaku- wymiana+ lakierowanie to samo z lampą. Felga, opona - zadarcie, rysa cokolwiek Jeśli dobrze to obejrzysz i wszystko zgłosisz to szarpniesz parę pln. Miałem mniejsze szkody w meganie 2005r i wypłacili prawie 5k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego dodatkowo za błotnikiem przy lampie jest pas przedni jest on z plastiku i bardzo często przy takim uszkodzeniu pęka. Bez wyjęcia lampy ciężko ocenić czy jest cały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Myślę, że poniżej 2 koła.
chyba za sam błotnik. Błotnik jest do wymiany, plus nakładka zderzaka, ślizgi. Dla mnie to szkoda powyżej 3 tyś.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie licz na to, ubezpieczyciele zawsze tną po kosztach i liczą na to ,że człowiek nie jest świadomy ile powinien dostać. Większa część osób na to przystaje i na tym opiera się zysk ubezpieczyciela. Nieliczni walczą o swoje ,aczkolwiek już coraz więcej osób.

Na początku dostaniesz 800zł. Potem po paru odwołaniach albo grzecznie Ci dopłacą albo sprawa do sądu.

Przerabiane na własnej skórze w trzech przypadkach.

Edytowane przez TomekTdi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, mi na początku szkodę wycenili na 2300pln i bardzo szybciutko wypłacili, całość zamknęła się w jeden dzień po wycenie, natomiast poprosiłem o ponowną wycenę i drugi kosztorys opiewał na prawie 5000pln więc licz się z tym, że pierwsza wycena będzie zaniżona pod warunkiem, że nie pokażesz wszystkiego bardzo dokładnie palcem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co mam do roboty to w 4stowkach się zmieszczę. Tylko mnie ciekawi ile mi krzykna. Kolega przy przytartym zderzaku i lekko zbitej lampie (dało sie jezdzic) dostal 1900.. bylo to 3 miesiące temu. Mam nadzieję ze stratny nie będę..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jak pokaże dokładnie to wstawią mu najtańsze zamienniki do kosztorysu i nierynkowe stawki za roboczogodzinę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dwie sprawy w sądzie. W obydwu skarżę PZU. Wyceny zaniżone o 300-400% We wrześniu był wyrok i wygrałem. Ale PZU się odwołało. Sprawa w toku. Więc jak masz czas i nerwy to rób wycenę w ASO i weź fv. Napisz pismo o zwrot za wycenę i wg kosztorysu ASO. Nie dadzą na 99% i wtedy sąd. Nie odpuszczaj jak powiesz A. Powodzenia.

Edytowane przez andy-vip
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w aso, z tego co pamietam, mozna naprawiac tylko auta do 6 lat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam świeżą sprawę z PZU kosztorys na 1300 z robocizną, a części w ASO to 2230 + robocizna. W dodatku jak się okazało zastosowanych części w kosztorysie nie da sie kupic gdyz wymieniona firma Polcar nie produkuje zderzaka do mojego modelu. PZU twierdzi że faktycznie bo to jakiś bazowy program do kosztorysu i w takim razie mogę wziąć rachunki z ASO i wtedy dopłacą. Bardziej liczyłem że wypłaca mi więcej chociaż na oryginalne części ale bez potwierdzania tego rachunkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej liczyłem że wypłaca mi więcej chociaż na oryginalne części ale bez potwierdzania tego rachunkami.

To jest bezprawne! Jest wyrok SN w tej sprawie. Ubezpieczyciel ma wycenić szkodę (z OC sprawcy) według cen części oryginalnych, lub zamienników o certyfikowanej znakiem Q jakości i taka kwotę jest obowiązany wypłacić, niezależnie od tego, czy auto będzie naprawiane w ASO, w stodole i czy w ogóle będzie naprawiane.

Dlatego ja uważam, że kopanie się z ubezpieczycielem nie ma większego sensu

To się nie kop. Jak nie masz nic mądrego do powiedzenia to przynajmniej nie spamuj!

Edytowane przez hak64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ja uważam, że kopanie się z ubezpieczycielem nie ma większego sensu i lepiej zdecydować się na taką usługę, jak naprawa bezgotówkowa Gliwice mają coś takiego tutaj http://szkodypowypadkowe.pl/aktualnosci/jak-dziala-bezgotowkowa-likwidacja-szkodwszystko na oryginalnych częściach, bez formalności, a kasę sami sobie ściągnęli od TU i nie musiałem się stresować

Daj już spokój z tym reklamowaniem non stop tego warsztatu w każdym poście !

Edytowane przez Robero321
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez sensu oddawać do warsztatu, jeśli w tym wypadku wymieni sobie błotnik w kolor, lampę i zostanie mu sporo kasy w kieszeni, to po co nabijać kase warsztatowi? bezsensu.

Co do używania części, to owszem, ale nowe, oryginalne części, tylko do aut do 6 lat. W przeciwnym wypadku, wyceniają zamienniki, chyba, że w zamienniku część nie występuje- jak np listwy ozdobne zderzaka w renault megane :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam świeżą sprawę z PZU kosztorys na 1300 z robocizną, a części w ASO to 2230 + robocizna. W dodatku jak się okazało zastosowanych części w kosztorysie nie da sie kupic gdyz wymieniona firma Polcar nie produkuje zderzaka do mojego modelu. PZU twierdzi że faktycznie bo to jakiś bazowy program do kosztorysu i w takim razie mogę wziąć rachunki z ASO i wtedy dopłacą. Bardziej liczyłem że wypłaca mi więcej chociaż na oryginalne części ale bez potwierdzania tego rachunkami.

tylko najpierw weź same rachunki (chyba to faktury proforma?) i pokaż w TU czy się zgodzą bo mogą się na całą kwotę nie zgodzić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


nowe, oryginalne części, tylko do aut do 6 lat.
Przy szkodzie z OC sprawcy, poszkodowany ma prawo żądać oryginałów, lub zamienników z jakością Q, akceptowanych również przez ASO.

mogą się na całą kwotę nie zgodzić

Zwykle się nie zgadzają, ale jest to bezprawne i uparciuch taka sprawę wygrywa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkleił sie drugi raz mój post . sorry


tylko najpierw weź same rachunki (chyba to faktury proforma?) i pokaż w TU czy się zgodzą bo mogą się na całą kwotę nie zgodzić ;)

Raczej się zgodzą gdyż na końcu kosztorysu napisali ile maksymalnie może kosztować część oryginalna i są to ceny z ASO. Temat będę drążył - może jakiś rzecznik konsumenta coś doradzi na co się powołać by nie iść do sadu.

Edytowane przez peszko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...