Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ARG] Łódź - potrzebna pomoc: A4 nie odpala


LolekŁDZ

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Dopiero zaczynam przygodę z forum, to moje pierwsze posty (więc proszę o wyrozumiałość :) ), bo do tej pory tylko czytałem o Waszych A4 ;)

Jak widać, zaczynam z grubej rury - czyli od problemu z autkiem. Nie wiem, na ile poważnego, ale skoro nie mogę odpalić to chyba dobrze nie jest...

Najpierw krótko o aucie - A4 z '99 roku, 1.8 ARG i, co chyba istotne dla sprawy, zabezpieczenie KD2006 z bezobsługowym pilotem.

Autko padło, jak prowadziła Mama, więc w 100% szczegółowego opisu sytuacji nie mogę podać.

Wiem, że:

-autko odpaliło normalnie, przejechało około 500 metrów i na światłach zgasło

-Mama mówi, że nic nie pikało, nie migało i, póki silnik był odpalony, wszystko było jak zwykle

Co robiłem i co sam zauważyłem?

-Pomyślałem, że to akumulator, bo licznik przebiegu dziennego się wyzerował.

-Po przekręceniu kluczyka słychać 3 beepnięcia (buzzer Audi, nie ten z KD2006) - teraz wiem, że to błąd o priorytecie 1.

-Jeśli chodzi o lampki to miga ta od hamulca ręcznego - jestem już w domu, auto na mieście, a nie przyszło mi do głowy, żeby sprawdzić poziom płynu, ale mam wrażenie, że to raczej nie to. Oczywiście w razie czego podjadę jeszcze teraz i sprawdzę.

-Podjechałem do FeuVerta i kupiłem nowy aku (stary był już... stary - i tak miał iść do kosza), wymieniłem, ale nic się nie zmieniło - AUDI NADAL NIE ODPALA.

-KD2006 włączałem i wyłączałem (tryb serwisowy) na zmianę, podobnie pilocik - wciąż to samo. Piszę o tym, bo może jednak to ma znaczenie...

Co się teraz dzieje?

Kluczyk, przekręcenie, 3 beepnięcia, rozrusznik kręci, lampka miga, auto nie pali.

PROŚBA:

Kieruję ją do wszystkich, ale szczególnie do klubowiczów z Łodzi, tych z VAGiem i bez.

Poradźcie co mam zrobić? W czym problem? Co mam jeszcze dopisać, żeby łatwiej Wam było zdiagnozować o co chodzi? Czy podpięcie do VAGa, wykasowanie usterek i podjechanie na warsztat pomoże?

Z góry dzięki i jeszcze raz proszę o wyrozumiałość, że wrzucam to w dwa miejsca na forum, ale zależy mi na czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie miga Ci czasem IMO? bądź nie masz czasem jakiegos niefabrycznego (magicznego) odcięcia zapłonu? :mysli:

mimo wszystko bez vaga się nie obejdzie :vaglogi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SoMeS, dzięki za zainteresowanie - już traciłem nadzieję :(

Więc tak:

Audi nadal nie jest na chodzie. Dzisiaj sprawdzali go VAGiem w FeuVercie (w Łodzi, na Włókniarzy, bo niedaleko się rozkraczył...) i UWAGA - nie mogli się połączyć z większością funkcji! Nie wiem czy jasno się wyrażam, ale chodzi mi o to, że jak jest interfejs i sprawdzanie poszczególnych podzespołów to większości się nie dało sczytać...

Jutro autko idzie do Boschowskiego serwisu (elektronikę do Audi robi właśnie Bosch, prawda?), bo jednak chciałbym uniknąć ładowania kabzy Panom z ASO Audi...

Jeśli chodzi o odcięcie zapłonu - i niefabryczne i magiczne - to jest nim właśnie KD2006... Niestety, nie mogę wykluczyć, że to on rozpierdzielił elektronikę, bo zainstalowany był 3 miechy temu, ale nawet po odłączeniu (przejście w stan serwisowy) nic się nie zmienia.

Imobilizer fabryczny nie miga, więc to (chyba) nie to.

Ktoś ma jakiś pomysł? PLZ, help!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki - na pewno się odezwę jak w Boschu sobie nie poradzą... Jestem umówiony na jutro, czyli dzisiaj :], na 14 na Ptasiej i zobaczymy.

Za samą chęć pomocy masz duży soczek u mnie :D I mam nadzieję, że nie będzie potrzeby, żebyś musiał na niego "zapracowywać" fatygowaniem się z VAGiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, już po problemie :gwizdanie:

Było zwarcie w kostce stacyjki - VAG (po podłączeniu w Boschu, bo FeuVert diagnostykę ma do d...!) tego nie wykrył. Napięcie częściowo "szło" dalej, ale tylko 5,5V.

Poza tym termostat do wymiany, ale to już na VAGu wyszło.

Teraz już się nie wykręcę i widzimy się w niedzielę pod Tulipanem: czarne :a4fan: w sedanie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...