Skocz do zawartości
IGNOROWANY

W czasie jazdy na obrotach wieje ciepłym na postoju zimnym


salque

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie Audi A4b6 najechane 170 tyś 2.0 ALt bezyna + LPG ( od roku)
na postoju wieje zimym/letnim a jak dodam gazu obroty 2tyś wszystko wraca do normy ....
dałem do mechanika zrobił/wymienił

-uszczelka pod głowicą

-nowa pompa

-pasek rozrządu

-hydro popychacze

nowy płyn chłodniczy pestrone

olej / filtr

świece

termostat, nagrzewnica, węże wszystko drążnie, czyszczone płukane (na 100% nie nagrzewnica) , co może być powodem mechanik dobry najlepszy w okolicy - mówi,że wszystko jest już sprawne ale nie ma już pomysłów 4 dni grzebie odpowietrza, raz było już ok zostawił na noc rano odpalił i znów zimnym wiało ...

możliwe ,że jest to przez LGP? ,że za nisko zamontowany mam 136km a parownik jest na 125km i podkręcone ciśnienie ?

rok jeździł ponad na lpg i nie było problem BŁAGAM O POMOC

Dzisiaj mechanik powiedział ze auto jest w 100% sprawne silnik itp nie ma nic zespustego już i jedyna opcja to PAROWNIK czy to możliwe ?

a i zaobserwowałem ,że auto paruje ... jeżdżę wszystko jest ok wchodzę do środka zaparowane mocno szyby gdzie wcześniej nie było tego problemu .... i musi nawiac by odparowało wychodze i na nowo to sam

Edytowane przez wrclaguna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez to że Ci tak dmucha mechanik wymieniał Ci te rzeczy? :slina:

szczelka pod głowicą

-nowa pompa

-pasek rozrządu

-hydro popychacze

nowy płyn chłodniczy pestrone

olej / filtr

świece

Edytowane przez pyra111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo w początkowej fazie ubywało trochę płyny od chłodnicy i nie było dążności obiegu i wpierw wymieniłm pompe , potem dalej to samo z ogrzewaniem i powiedział na 100% uszczelka , teraz wszystko zrobione i dalej ch*** nie powiem lepiej chodzi i w ogóle ale dalej z tym ciepłem problem .... możliwe ze to nagrzewnica ?


bo w początkowej fazie ubywało trochę płyny od chłodnicy i nie było dążności obiegu i wpierw wymieniłm pompe , potem dalej to samo z ogrzewaniem i powiedział na 100% uszczelka , teraz wszystko zrobione i dalej ch*** nie powiem lepiej chodzi i w ogóle ale dalej z tym ciepłem problem .... możliwe ze to nagrzewnica ?

NAGRZEWNICA KOSZTY ok 110 zł może dać ją do wymiany? dzwoniłem do Gazownika i mówi ,że parownik 100% nie bo byłyby spuchnięte węże i poleca wymienic nagrzewnice - słowa gazownika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ucieka ci plyn dalej?

hej płyn już nie ucieka , i jakby nabrał na mocy i + ,że przestał szarpać ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowietrz dobrze uklad

Odpowietrzany i nie jest zapowietrzony ..............

gadałem z gazownikiem przez tel ( znajomy) i mówi ze jakby był parownik to węże by puchły, mówi,że bankowo nagrzewnica mimo iż niby z pozoru jest sprawna / nagrzewnica ok 90-110zł może pomoże ?

Edytowane przez salque
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w jaki sposob odpowietrzales,powiem ci tak to nic nie kosztuje ,sciagnij gorny waz nagrzewnicy ,jezeli bedzie powietrze ,podnies zbiorniczek max wysoko az wszystko wywali i naloz spowrotem ,odpowietrzanie sposobem na ogrzewanie full i ciskanie gazu nie zawsze daje efekty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpowietrzane było i tak i tak nie jest nic zapowietrzone ;/.................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zostaje szukanie ,nie czujesz zapachu plynu w aucie ,nie paruja ci szyby ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zostaje szukanie ,nie czujesz zapachu plynu w aucie ,nie paruja ci szyby ?

Właśnie parują szyby i tak troszku może czuć ....? masz coś na myśłi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagrzewnica lub cos kolo niej ,zostaje demontarz i sprawdzenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagrzewnica lub cos kolo niej ,zostaje demontarz i sprawdzenie

no już dzisiaj w ogóle nie ma ciepłego nawet jak jadę, może minimum - ps. jutro kupie nową nagrzewnicę wymienie u innego mechanika zobaczymy wymienić tylko samą nagrzewnicę czy coś koło niej też co proponujecie ?

nagrzewnica to ok 120 zł tak ?

-ps. mechanic co to robił zaręczał ,że nagrzewnica w 100% sprawna czyszczona i płukana ....

Nagrzewnica lub cos kolo niej ,zostaje demontarz i sprawdzenie

no już dzisiaj w ogóle nie ma ciepłego nawet jak jadę, może minimum - ps. jutro kupie nową nagrzewnicę wymienie u innego mechanika zobaczymy wymienić tylko samą nagrzewnicę czy coś koło niej też co proponujecie ?

nagrzewnica to ok 120 zł tak ?

-ps. mechanic co to robił zaręczał ,że nagrzewnica w 100% sprawna czyszczona i płukana ....

a ile kosztuje robocizna?

Edytowane przez salque
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego miałem podobnie,ciepła praktycznie zero... Zrobiłem sam płukanie,w obie strony sama woda,potem płynem uprawniający i teraz ciepło śmiga aż miło....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego miałem podobnie,ciepła praktycznie zero... Zrobiłem sam płukanie,w obie strony sama woda,potem płynem uprawniający i teraz ciepło śmiga aż miło....

Wymienię na nowy bo mechanik i płukał i wirnikowa , tylko ktoś wie jak to stoi cenowo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki sam problem,mechanicznie wszystko sprawne,wymienione te same części co kolega a ciepło albo jest albo nie ma,loteria,ja zaczynam szukać problemu w kulimatroniku,ponoć jak jest gdzieś spiecie klimatronik wariuje,druga opcja to czujnik temperatury cieczy,gdy jest wadliwy podaje nieprawidłową temperaturę, nie wiem ile w tym prawdy ale skoro już wszystko wymieniłem to pozostało to?

Zapomniałem dodać ,że nagrzewnica też jest nowa, stara była wcześniej płukania ale dla świętego spokoju wymieniłem.

I jeszcze jedna przyczyna przyszła mi do głowy,czujnik temperatury powietrza w kabinie,jak będzie zepsuty poda do klimatronika info ,że temperatura w kabinie jest osiągnięta a w rzeczywistości tak nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak mi szyby zachodza czyms tlustym no i jakbym czul plyn z nawiewu to nagrzewnica? jak zostawie auto to szyba przednia najbardziej zachodzi ... i bulgotanie w podszybiu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz zaparkowane szyby na tłusto to będzie nagrzewnica lub puściły uszczelki na łączeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W b6 chyba nie ma potrzeby zwalac kokpitu ,ale pewny nie jestem niech ktos potwierdzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...