Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Poradnik jak zrobić polerkę dla początkującego


majuDJ

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Proszę o poradę jak wykonać polerkę mechaniczną. Jakich użyć kosmetyków, past itp. Nie chce zepsuć więc może na początek jakaś pasta mało ścierna. Jak nakładać jakie wykonywać ruchy polerką itp.

Do tej pory nie mam żadnego doświadczenia z polerką, ponieważ mój max to nakładanie twardego wosku w płynie lub w formie stałej Sonaxa za pomocą gąbki, a później ręczne ścieranie szmatkami z mikrofibry.

Chciałbym wykonać polerkę na bardzo miękkim lakierze w samochodzie Honda CR-V czarny lakier metalik z 2008r.

Planuje również zrobić polerkę na aucie brata Audi A4 B5 sedan polift srebrny.

Polerkę mechaniczną będę miał od kolegi, jakiś tani model za ok 200zł.

Chciałbym aby z polerką i później nawoskowaniem wyrobić się z 1 autem w jedną sobotę ( od rana do wieczora) o ile to możliwe.

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się ale już od samego przeglądania forum da się wywnioskować, że brak doświadczenia+miękki lakier i jeszcze tania maszyna to prawie na 100% skończy się armagedonem na lakierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee tam, jak ktoś ma dwie lewe ręce, do tego jedną krótsza, podchodzi do tematu napiety bez cierpliwości, to faktycznie nic z tego nie będzie.

Jak kupiłem: polerke z Juli za 119zł, pasty Menzerna 1000 i 3500, gąbki jedną twardą (do finiszu) drugą miekką (do ostrzejszej pasty), kilka szmatek, i 5 kasztelanów.

Efekt bardzo dobry, mimo że narazie przeleciałem wszystko dopiero tą pastą 1000.

Musisz uważać żeby nie przegrzać lakieru. Popróbuj jak musisz mocno docisnąć żeby lakier się opowiednio nagrzał ale nie zagotował.

Ruchy, ja robiłem przejazd obok przejazdu w pionie, potem w poziomie, patrzyłem czy się błyszczy, jak nie to powtarzałem,

Kup izolacje, żeby wszystkie uszczelki okleić, bo gąbka je zje. Zaklep sobie co najmniej 6 godzinek żeby w miare wszystko oblecieć jedną pastą.

Wiadomo,jak oddam auto do zakładu to efekt bedzie lepszy, ale nie za tą samą cene.

Lakier mam teraz taki że ten kto nie wie że robiłem polere, to pyta czy auto malowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Chciałbym wykonać polerkę na bardzo miękkim lakierze w samochodzie Honda CR-V czarny lakier metalik z 2008r.

powodzenia...
na tym lakierze, bez doświadczenia - bedziesz płakał
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym wykonać polerkę na bardzo miękkim lakierze w samochodzie Honda CR-V czarny lakier metalik z 2008r.

powodzenia...

na tym lakierze, bez doświadczenia - bedziesz płakał

Ok lepiej nie dotykam, chyba lepiej wyjdę jak zapłacę 500zł i ktoś zrobi porządnie polerkę i weźmie brzmię odpowiedzialności. A co z lakierem srebrnym na sedanie Audi A4 B5 z 1999r?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


chyba lepiej wyjdę jak zapłacę 500zł i ktoś zrobi porządnie polerkę

za 500 raczej nie będzie porządnie ;) za 3x tyle pewnie sie znajdzie ktoś ;)

srebrny traktuje sie tak samo jak kazdy inny lakier. Dla detailera nie ma różnicy w kolorach. Dla amatora kolor jest łatwiejszy bo wiecej wybacza ( ukrywa )
Jednak lakir audi poleruje sie znacznie lepiej i przyjemniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1500zł, jak 1000zł mi powiedzieli w najgorszym wypadku w sieciówce S-Plus w Piasecznie jeśli chodzi o polerkę w CR-V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez poczatkuje w tym temacie i narazie mam wrazenie, ze lakieru audi nie da sie uszkodzic nieumiejetnym polerowaniem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1500zł, jak 1000zł mi powiedzieli w najgorszym wypadku w sieciówce S-Plus w Piasecznie jeśli chodzi o polerkę w CR-V.

Oddaj auto do S-plus i pokaż lakier po 4-5-ciu myciach ;)

chyba lepiej wyjdę jak zapłacę 500zł i ktoś zrobi porządnie polerkę

za 500 raczej nie będzie porządnie ;) za 3x tyle pewnie sie znajdzie ktoś ;)

srebrny traktuje sie tak samo jak kazdy inny lakier. Dla detailera nie ma różnicy w kolorach. Dla amatora kolor jest łatwiejszy bo wiecej wybacza ( ukrywa )

Jednak lakir audi poleruje sie znacznie lepiej i przyjemniej

+1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1500zł, jak 1000zł mi powiedzieli w najgorszym wypadku w sieciówce S-Plus w Piasecznie jeśli chodzi o polerkę w CR-V.

Oddaj auto do S-plus i pokaż lakier po 4-5-ciu myciach ;)

chyba lepiej wyjdę jak zapłacę 500zł i ktoś zrobi porządnie polerkę

za 500 raczej nie będzie porządnie ;) za 3x tyle pewnie sie znajdzie ktoś ;)

srebrny traktuje sie tak samo jak kazdy inny lakier. Dla detailera nie ma różnicy w kolorach. Dla amatora kolor jest łatwiejszy bo wiecej wybacza ( ukrywa )

Jednak lakir audi poleruje sie znacznie lepiej i przyjemniej

+1

Czyli mam rozumieć, że S-Plus jest przereklamowana sieciówką przez pisama typu Auto Świat? Bo tam zazwyczaj czytam och ach co oni potrafią itp. Ok powiem rodzicom by odłożyli więcej kasy na polerkę czarnego i miękkiego lakieru w Hondzie Cr-V 2008. Ktoś poleci jakiś zakład jak najbliżej Stalowej Woli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekord świata to odstawił kolega z pracy. Podpytywał się jakie są koszty polerki więc go uświadomiłem i wytłumaczyłem. Znalazł gościa co za 200 mu zrobi polerkę , jak to usłyszałem nie wiedziałem czy płakać czy się śmiać .Jak sobie o tym przypomnę to mnie trzęsie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbuj sam jak masz trochę oleju w glowie to ogarniesz. W necie jest wszystko co potrzebne. Polecam forum kosmetykaaut i angielskojezyczna część YouTube :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie można samemu ogarnąć nawet miękki lakier. Odpowiednie pasty i pady i jazda.

A chyba pobawię się. Widziałem dosyć fajny poradnik w najnowszym Auto Świat Poradnik. Tylko nie powiedzieli jakiej pasty użyć, było tylko lokowanie produktu Sonax. Dużo nie mam do ryzyka bo mogę poćwiczyć na służbowym Ford Mondeo Mk4 z 2008r srebny metalik lub stareńkim Audi A6 C5 2.5TDI z 2000r z granatową perłą, później ewentualnie na brata Audi A4 B5 srebrnym z 1999r, a na końcu dopiero Honda CR-V mamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy co pisza zeby sie za to nie brac bo mozna tylko cos uszkodzic chca nakrecic sobie klientow.

Dla wlasnego uzytku polecam polerke K2 za ok 200zl do tego pasty manzerna wez 2500 i finisz 4000, do tego twardy i sredni pad i za 400zl masz pakiet startowy ktory amatorowi da satysfakcje i nie zepsujesz tym lakieru nawet na fiacie.

Do czyszczenia kup jakas glinke i fajny wosk i bedzies zadowolony w 100% a wydasz max 500zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy co pisza zeby sie za to nie brac bo mozna tylko cos uszkodzic chca nakrecic sobie klientow.

Dla wlasnego uzytku polecam polerke K2 za ok 200zl do tego pasty manzerna wez 2500 i finisz 4000, do tego twardy i sredni pad i za 400zl masz pakiet startowy ktory amatorowi da satysfakcje i nie zepsujesz tym lakieru nawet na fiacie.

Do czyszczenia kup jakas glinke i fajny wosk i bedzies zadowolony w 100% a wydasz max 500zl.

Glinkę kupię jakiegoś Sonax, wosk Meguiars. Jak działamy najpierw którym padem i którą pastą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj nie mogę się z tym zgodzić i nie mówię tego żeby napędzić klientów ani sobie ani nikomu innemu.
Pewnie, że można próbować samemu, różnym sprzętem i środkami ale nie wiele ma to wspólnego z detailingiem a chyba temu jest przeznaczony ten dział prawda? Co do uszkodzenia lakieru to podchodziłbym ostrożnie bo zbyt dużo przykładów "amatorskich polerek" widuję każdego dnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Wszyscy co pisza zeby sie za to nie brac bo mozna tylko cos uszkodzic chca nakrecic sobie klientow.

A doświadczenie i wiedzę gdzie można kupić do tego pakietu amatora za 500 pln? ;)

Wiesz wszystko fajnie jak Ci robota wyjdzie chodź rewelacji przy pierwszym podejściu nie ma się co spodziewać. A co jeśli spi#@%isz robotę? ;)

Nie wspomnę już o tym że nie uwzględniłeś kosztów przygotowania lakieru zanim w ogóle przyłożysz maszynę a to jest podstawą do wykonania pracy porządnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Później pod markertem można podziwiać przepiękne hologramy wykonane przez amatorow co sprzetu nakupił za 300zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...