Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pomocy! Brak plusa po stacyjce


cube75

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,liczę Panowie na Waszą pomoc bo mnie już cholera strzela.

Wyciągałem schowek do naprawy zawiasu i musiałem wyciągnąć też rns-d ponieważ mam podłączoną do radia zmieniarkę mp3.

Wszystko podpiąlem po naprawie ale zauważyłem zestaw głośniomówiący nie działa.Auto kupiłem z tym zestawem (auto z Niemiec a taka rzeżba z przewodami że masakra) Wyciągnąlem wszystko od nowa i zauważyłem żółty przewód od fabrycznej kostki w samochodzie urwany.Zestaw działa pod plusem ale powinien działać po stacyjce.Który przewód w fabrycznej instalacji jest + po stacyjce?

Pozdrawiam :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może się komuś przyda. Można podłączyć się pod S-kont. (+12V zanika gdy wyciągamy kluczyk ze stacyjki) podłączamy pod 22 pin (w b6) (pin 30 w b5), "cienki" czerwony przewód, niebieskiej kostki licznika.

Edytowane przez jacek70
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tyle że ten przewód nie służy do obciążenia, wykorzystania go jako zasilenie czegoś!

NIE WOLNO GO OBCIĄŻAĆ PRĄDEM WIĘKSZYM niż 1A, chyba że zastosujemy PRZEKAŹNIK.

Jeśli już musicie szukać dodatkowego zasilania, to na schemacie szukajcie miejsca oznaczonego jako zacisk (15) w kolorze CZARNYM, ten kolor jest w Audi przeznaczony na zasilanie prądem po stacyjce, w pozycji ZAPŁON.

a najlepiej wziąć plus, za skrzynką bezpiecznikową .... CZARNY Z KOLOROWYM paskiem, Oznacza to, że dany obwód jest już zabezpieczony przed przeciązeniem/zwarciem.

JEŚLI dokładamy jakiś przewód i włączamy się w obwód koloru czerwonego lub czarnego KONIECZNIE musimy dołożyć dodatkowy bezpiecznik, czy to do skrzynki, czy też dodatkowy na kablu.

W innym wypadku istnieje ryzyko pożaru AUTA!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli tak na rozum laika z elektryki pociągnąć nowy przewód?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niekoniecznie.

jeśli instalacja fabryczna to powinna działać.

ołówek i kartka ci będzie potrzeba plus schemat.

rozrysuj, rozpisz kolory i porównaj ze schematem.

wtedy się okaże czy to rzeźba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy podpiął się pod bezpieczniki,działa zestaw ale znowu wywala błąd can z klimatyzacją :facepalm:

Edytowane przez cube75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tam są w pobliżu kabelki, nie ma nic z niczego.

pewnie coś dotknął poluzował, rozbierać jeszcze raz i posprawdzać dokładnie wtyczki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tam są w pobliżu kabelki, nie ma nic z niczego.

pewnie coś dotknął poluzował, rozbierać jeszcze raz i posprawdzać dokładnie wtyczki

Zgadza się coś było poluzowane i wszystko wróciło do normy :hi: Tak na marginesie wszystko ogarnięte,radocha że wszytko jest już ok i ......... wycieraczka tylna zaczęła pracować non-stop :facepalm: rozebrałem napęd a tam bagno :kox: spróbuje go zreanimować.

Edytowane przez cube75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Eryczek,wycieraczka ogarnięta,szczotki wymienione,nasmarowana i hula :banan:

Wysłane z mojego LG-H955 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez cube75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi niestety nie starczyło cierpliwości i dysza jest zbita młotkiem 5tką :facepalm: Stawiała duży opór musiałem jej pokazać kto tu rządzi :naughty:

Uszanowanko w takim razie :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...