Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Piszczenie przy hamowaniu


marglu8049

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Nie mam pojęcia jakiej są firmy hamulce itd ale ogólnie co do hamowania i pracy nie mam zastrzeżeń. Natomiast przy małych prędkościach zdarza się, że klocki delikatnie piszczą. Co to może być i czy mam się w najbliższym czasie szykować do wymiany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli nie pamietasz kiedy wymieniales to znak ze sie koncza.jesli wymieniles nie dawno i piszcza to po prostu sa z takiego materialu i nie zgrywaja sie z twoimi tarczami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem ale u mnie pojawił się gdy przegotowałem cały układ do takiej temperatury że straciłem na moment prawie całą siłę hamowania. Od tamtej pory ciągle mi piszczą jak stary pociąg...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje TRW lubią piszczeć. Ot taka ich natura.

BTW trudno pomylić piszcenie z koncem klockow - jedno jest myszką, drugie szorującym tramwajem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem ale u mnie pojawił się gdy przegotowałem cały układ do takiej temperatury że straciłem na moment prawie całą siłę hamowania. Od tamtej pory ciągle mi piszczą jak stary pociąg...

bo przegrzales tarcze:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chałupa dobrze bez zarzutu. Nie wiem kiedy były wymieniane bo zakupiłem go w lipcu

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nic nie wiesz o aucie bo nic w nim nie zrobiłeś od tego czasu ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nic nie wiesz o aucie bo nic w nim nie zrobiłeś od tego czasu ????

Temat kolego dotyczy hamulcy. A nie sądzę że każdy kto kupuje auto wymienia hamulce zawieszenie itd tylko dlatego że on tego nie wymieniał...

Mała poprawka w lutym nie w lipcu :D

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście lipiec i luty to też podobne miesiące na literę l.

Fakt temat dotyczy hamulców a piszczenie szklanej kuli skoro się wie tyle ile wie. Najlepiej wymienia się klocki jak metal trze o metal ten dzwięk na pewno bedzie inny. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jeśli macie klocki w dobrym stanie a piszczą to wystarczy kupić takie specjalne naklejki na klocki działają na 100 sprawdzone i tanie na Ebayu w uk nazwa Squeaking pads brake

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jeśli macie klocki w dobrym stanie a piszczą to wystarczy kupić takie specjalne naklejki na klocki działają na 100 sprawdzone i tanie na Ebayu w uk nazwa Squeaking pads brake

To samo można uzyskać dając niewielką ilość tego preparatu na klocek tam, gdzie styka się z tłoczkiem (podobnie jak powyższe podkładki/naklejki):

http://e-katalog.intercars.com.pl/#/produkty/3213353534351-CRC_DISC_BRAKE_QUIE_100ML-preparat-specjalny.html

Ma to konsystencję silikonu i chodzi o to, żeby klocek nie wibrował - bo piszczenie, jak każdy dzwięk, to wibracja o określonej częstotliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...