Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przyciemniane tylne szyby i po dowodzie


adamesik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam w moim Audi żółte, lustrzane szyby. Zostało to oklejone w serwisie w Austrii jakieś 5 lat temu. Posiadam na to certyfikat. Nigdy nie było problemu. Aż w piątek zostałem zatrzymany przez miejscową policję. Został zabrany mi dowód. Powód taki, że szyby za bardzo odbijają słońce. Czy jest możliwość otrzymania polskiego certyfikatu na to? Zdjęcia dodam wkrótce.

Edytowane przez adamesik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"5.Szyby pojazdu:

1)nie powinny dawać ostrych odprysków w razie rozbicia; przednia szyba powinna zapewnić kierowcy pełną i wyraźną widoczność bez zniekształcenia obrazu, a w razie rozbicia - zapewniać jeszcze dostateczną widoczność drogi;
2)powinny być umocowane w taki sposób lub sporządzone z takiego tworzywa, aby w razie konieczności istniała możliwość wyjścia na zewnątrz pojazdu co najmniej przez jeden otwór okienny z każdej strony pojazdu;
3)powinny być ocechowane w miejscu widocznym z zewnątrz pojazdu; przepis stosuje się do pojazdu zarejestrowanego po raz pierwszy po dniu 31 grudnia 1968 r.;
4)przednie powinny mieć współczynnik przepuszczania światła nie mniejszy niż 75%, natomiast przednie boczne nie mniejszy niż 70%;
5)nie powinny odbijać światła w sposób powodujący oślepianie innych uczestników ruchu drogowego."
ps. nikt Ci takiego certyfikatu nie ta ponieważ poświadczyłby nieprawdę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


. Zostało to oklejone w serwisie w Austrii jakieś 5 lat temu. Posiadam na to certyfikat.

Czyli folia ma austriackie ABE. Musi być zgodna z polskimi przepisami które bazują na prawie EU. O pozwolenia zapytaj producenta.

Osobiście średnio podobają mi się takie folie. Delikatnie mówiąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie znaczenie ma przepuszczalność jak chodzi o tylne szyby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak racja nie powinny odbijać. Tak się złożyło, że stałem wczoraj obok A4, a słońce świeciło ładnie od tyłu na tylne szyby. Dużej różnicy nie było widać. Jak wiadomo każda szyba odbije światło. Widzę w ofercie firm lustrzane folie ale koloru srebrnego. Zapewne dają na swoją robotę homologacje. W takim razie srebrna folia mniej odbija światło? Albo taka czarna 75%+?

Producenta nie umiem już znaleźć, ponieważ ich strona już wygasła: www.gecko-folie.com.
Nikt mi jeszcze nie powiedział, żebym go oślepił tymi szybami.

24927529520eb111med.jpg

Oraz dokumentacje:

17d87efac8c36677m.jpg

7e5e3287c1bf946am.jpg

Edytowane przez adamesik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dostaniesz zwrotu dowodu jak nie usuniesz tego z szyb. Na pewno policja pouczyła co masz zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


5)nie powinny odbijać światła w sposób powodujący oślepianie innych uczestników ruchu drogowego."

ps. nikt Ci takiego certyfikatu nie ta ponieważ poświadczyłby nieprawdę

Jak mierzą ze odbija czy nie? Gdzie sa podane wartości? Bo "na oko to chłop w szpitalu umarł" ;)

Podobna folia tego producenta o transmisji 35% reflektuje światło widzialne w ośmiu procentach(8%). Czyli nie wiele więcej jak fabryka (5-7% VW)

Myślę ze znajdę w tym tygodniu czas żeby zadzwonić do importera tej foli na Europe. Moze coś doradzi. Niestety dokładnie tej folii nie maja już w ofercie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5)nie powinny odbijać światła w sposób powodujący oślepianie innych uczestników ruchu drogowego."

ps. nikt Ci takiego certyfikatu nie ta ponieważ poświadczyłby nieprawdę

Jak mierzą ze odbija czy nie? Gdzie sa podane wartości? Bo "na oko to chłop w szpitalu umarł" ;)

Podobna folia tego producenta o transmisji 35% reflektuje światło widzialne w ośmiu procentach(8%). Czyli nie wiele więcej jak fabryka (5-7% VW)

Myślę ze znajdę w tym tygodniu czas żeby zadzwonić do importera tej foli na Europe. Moze coś doradzi. Niestety dokładnie tej folii nie maja już w ofercie.

Policjant nie ma obowiązku zmierzyć, nie wiesz o tym :)? Ma przypuszczenie i kieruje na weryfikację na SKP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Zapewne dają na swoją robotę homologacje.
Taaaa, identyczną jak na ksenony Chińczyków... To, że coś jest w ofercie, nie znaczy, że jest legalne.

Policjant nie ma obowiązku zmierzyć, nie wiesz o tym ? Ma przypuszczenie i kieruje na weryfikację na SKP

Dokładnie tak, z tym że "przypuszczenie" należy zastąpić "podejrzeniem" ( w tej sytuacji- podejrzeniem braku legalności, lub niezgodności z homologacją).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez jaj, przecież ta folia nawet w połowie nie jest lustrzana jak te dwa auta, które jeżdżą po Wwie:

2a0dd0bb7f66.jpg

Nic nie zrywaj i jedź na przegląd. Policjant chyba chciał wyrobić normę zabranych dowodów.

PS: osobiście wywalił bym tą folię i ściemnił czarną, wygląda to słabo (delikatnie mówiąc ;) )

Edytowane przez MAT1000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I po ptokach. Objechałem wszystkie stacje, każdy widząc pokwitowanie z policji nie chciał tego przepuścić. Właśnie też myślałem jak auta z "Dubai stajl" przechodzą kontrole.. no ale dowód odzyskany, a w aucie nastała jasność :(:angry:
Cyt. policjanta: "Bo oślepiła kolegę" :facepalm: .

Podobna folia tego producenta o transmisji 35% reflektuje światło widzialne w ośmiu procentach(8%). Czyli nie wiele więcej jak fabryka (5-7% VW)

Myślę ze znajdę w tym tygodniu czas żeby zadzwonić do importera tej foli na Europe. Moze coś doradzi. Niestety dokładnie tej folii nie maja już w ofercie.

To ten producent jeszcze istnieje?

Wstawię jeszcze foto "uszkodzenia" lusterka, które też zapisali, jak i czarne lampy widoczne powyżej.

Oto lusterko:

f56e882f79157fbcmed.jpg

Edytowane przez adamesik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...