Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Światła pozycyjne razem ze światłami mijania


JackSoon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :hi: szukałem pomocy w istniejących już tematach ale nie mogłem nic znaleźć więc zakładam nowy. :facepalm:

Przymierzam się do montowania świateł do jazdy dziennej w mojej A4 B5 i chciałbym podpiąć je pod światła pozycyjne ale...

sytuacja jest taka, że nie można jeździć na światłach mijania wraz ze światłami do jazdy dziennej, a pozycyjne świecą się wraz ze światłami mijania :P

Co muszę zrobić żeby "rozdzielić" światła mijania i światła pozycyjne? :huh:

Chciałbym, żeby po włączeniu świateł mijania, pozycyjne z przodu gasły :)

Pozdrawiam

Edytowane przez JackSoon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym to zrobił na przekaźniku rozwiernym


W pozycji postojówek, by swieciły a w pozycji mijania, zapalały by sie swiatła krótkie a postojówki gasly. prosta sprawa

Edytowane przez Mateuszek1001
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mógłbyś powiedzieć coś więcej? :)

jak się za to zabrać czy coś :grin:

zielony jestem, dopiero wchodzę w motoryzację i takie klimaty :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://zapodaj.net/42d95ddf05897.png.html

ja bym to tak zrobił że tniesz przewód od pozycyjnych, niestety ale są prawe i lewe więc trzeba dwa przekaźniki.

no wiec w obwód tych postojówek wpinasz sie z przekaźnikiem pinami 30 i 87a

a ze swiateł mijania nie przecinając przewodów bierzesz + który dajesz na 86 a 85 łączysz z masą. i wtedy przy włączeniu swiateł mijania przekaźnik przerzuci ci na styk 87 rozwierając przy tym 87a na którym są postojówki, a te przestają swiecic. możliwe że jest inny łatwiejszy sposób ale osobiście zrobiłbym to tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki wielkie, bardzo mi się to przyda :)

nie znam się na tym ale na "chłopski rozum" to zrobię jakoś z tymi przekaźnikami :)

jakby coś to będę pisał :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego , światła pozycyjne masz przód i tył a mijania tylko przód. Jak odetniesz pozycyjne po włączeniu świateł mijania ne będzie ci świecił tył. Nie kombinuj za bardzo - podepnij światła do jazdy dziennej po stacyjce a ich odcięcie po światłach mijania. Przy takim rozwiązaniu po włączeniu silnika będą świeciły dzienne, po włączeniu pozycyjnych również. Wyłączą się dopiero jak włączysz mijania.

Edytowane przez tfk83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JackSoon a myslałeś o zamontowaniu modułu drl do świateł drogowych - nie szpeci to wyglądu pięknej mordeczki naszych B5tek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tfk83, myślałem o tym bo i to, i to mi się podoba ale coś ostatecznie trzeba będzie wybrać :grin:

zobaczymy na co padnie wybór :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zastanawiaj się - bierz moduł drl. Jak dobrze poszukasz to w dobrych pieniądzach znajdziesz taki który obsługuje również komfortowe kierunkowskazy i C/L Home

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...