Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Spolerowanie przednich reflektorów


cabanmat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie :hi:

i Panie jeżeli takowe są :decayed:

Powiem prosto z mostu... dopadły mnie zaśniedziałe reflektory...

Próbować uratować to ręcznie czy oddać do fachowca na maszynowe spolerowanie ???

Jeśli do fachowca to na co zwrócić uwagę ?

Jakieś lakiery od UV itp ???

Proszę o pomoc bo jeszcze przez to nie przechodziłem :grin:

Sprawa tyczy się reflektorów soczewkowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum są poradniki w tym temacie, wystarczy poszukać. Sam zrobisz to bez większego problemu. O satysfakcji z własnej roboty już nie wspominam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli nie masz maszyny polerskiej i past oraz doświadczenie w tej dziedzinie jest opce oddaj do lakiernika jakiegos ;) napewno bez obaw zrobi to dobrze

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też robiłem sam, ale na olx są ogłoszenia... we Wrocku nawet za 6 dyszek zrobia parkę :huh:

papier + dużo wody 240 => 400 => 800 => 1200 => 2000 ja robiłem same szkła w umywalce, pod lekkim strumieniem z kranu

raz w zdłuż raz w poprzek, aż nie widać rys po poprzednim

potem wkrętarka/wiertarka + filc + pasta (automax zielony) + troszkę wody i lecisz...

Jeśli nie sa mocno styrane to papier 240 możesz pominąć, ja miałem takie, że prawie nie było widać co jest w środku lampach :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyślcie też nad tlenkiem ceru do szkła -ratowałem tym kilka razy oryginalne szyby w klasykach. Koszt symboliczny, roboty w cholerę(oscylacyjną w dwie ręce, mniej agresywna) ale efekty mnie zadziwiły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja daje zabezpieczenia UV Megsa + na to wosk FK 1000 Hi-temp, robie to od paru miesiecy i lampy wygladaja caly czas tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko raz po polerce, przy odpowiednim obchodzeniu z lampami powinna wytrzymac nawet do paru lat. Przynajmniej tak mowil Pogodny ktory juz lata robi polerke lamp i zabezpiecza megsem, mowil ze widuje swoje prace regularnie u znajomych i lampy wygladaja jakby byly dopiero co po polerce.


Tylko odpowiednia metoda trzeba lampy zrobic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpowiednia metoda tzn ? Ja robilem papierkiem 1200 -> 1500 -> 2000 i pozniej polerka ale nie jestem zadowolony z efektów, muszę powtórzyć 1500 -> 2000 i polerka :) ale to moze po zimie bo nie jest źle ale nie idealnie :) będzie motywacja zeby swoja polerke kupic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Papier 400 na maszynie orbitalnej pozniej 600 lub 800 na maszynie az caly stary klar zejdzie, nastepnie juz recznie na wode 1000,1500,2000,2500 raz poziomo raz pionowo. Potem mala gabka sredniej twardosci z pasta menzerna hdd300, potem na malej welnie menzerna 2500 na koniec duza gabka karbowana z pasta menzerna SF4000. Nastepnie sprawdzam zmywaczem antysilikonowym czy jest wsio dopolerowane jak nie to od srodkowej pasty jade. Nastepnie srodek megsa headlight protectant i na to wosk fk1000.


W moim mniemaniu etap ze zmywaczem jest niezbedny gdyz pasty posiadaja wypelniacze ktore trzeba wymyc i tym samym zwiekszam przyczepnosc dla srodka UV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyślcie też nad tlenkiem ceru do szkła -ratowałem tym kilka razy oryginalne szyby w klasykach. Koszt symboliczny, roboty w cholerę(oscylacyjną w dwie ręce, mniej agresywna) ale efekty mnie zadziwiły.

widziałem ostatnio jak w tvn turbo działali z tlenkiem ceru i muszę przyznać, że efekty naprawdę były zadziwiające ale gościu polerował jedna szybę z 4 h :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast zmywacza antysylikonowego może być benzyna ekstrakcyjna ? zmywacz jest nie do dostania u mnie w mieścinie , wszyscy robią wielkie oczy jak pytam o to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisz sobie IPA w jakiś portal aukcyjny. Kupujesz litrową buteleczke i rozrabiasz (bądź nie) z 1 litrem wody destylowanej. Izopropanol to praktycznie czysty alkohol. Wymyje wszystko. Używany jest np do czyszczenia laserów po otłuszczanie, wymywanie past po polerce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widziałem ostatnio jak w tvn turbo działali z tlenkiem ceru i muszę przyznać, że efekty naprawdę były zadziwiające ale gościu polerował jedna szybę z 4 h :)

Mnie w w124 zeszło łącznie chyba z 14-16 godzin, szyba ori z 90roku. Rysa po wycieraczce wyczuwalna była już paznokciem. Miałem wstrząs po robocie -żadnych pierdół z soczewkami, załamywaniem światła, zero rysy(serio, opadła mi szczęka), a w nocy jak jechałem to jakby jej nie było.

To znaczy szyby. W klasykach uratowanie ori szyby to już nie tylko oszczędność kasy.

Do niektórych aut ciężko kupić cokolwiek.

Lampy co innego. W tym samym aucie były tak popiaskowane, takie miały wbicia głębokie, że poprawa była, przejrzystość uzyskałem w miarę pierwotną ale uroda szkieł wciąż była raczej słaba.

Żmudne ale mało inwazyjne i tanie rozwiązanie.

Ale uwaga -ten pył włazi wszędzie. Naprawdę trzeba auto okleić, bo potem nawet myjka z wirującą dyszą go nie wygoni z niektórych drobnych odprysków. Pasty polerskie przy tym są naprawdę łatwe w obejściu.

może być benzyna ekstrakcyjna

No cóż, benzyna ekstrakcyjna już nie zawsze odpowiada opisowi z opakowania. Czasem to cholera wie z czym pomieszane. Używam jej od wieków niemal ale ostatnio coraz rzadziej. A znajomy rusznikarz pokazał mi ostatnio co zrobiła świeżo odpakowana "nafta świetlna" to zdębiałem. Od wąchania piekło w nosie i oczach, a aktywna jak mocny rozpuszczalnik.

Cholerny kraj, wszędzie tylko picerka i niechlujstwo.

Edytowane przez pulpecik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo "zmywacz do sylikony" (sanitarnego) to nie to samo co "zmywacz antysylikonowy" bo już zgłupiałem ?

Podjade jeszcze dziś do Autolandu widzialem że mają tam chemie od Bolla może ściągną mi to :

0_0_productGfx_51bd7776cfeb5638f08f88f9a

Edytowane przez Faraday
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...