Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakość ON na stacji benzynowej


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

Po lewej ropa z Tesco, po prawej ze Statoil. Z Tesco zdecydowanie intensywniej pachnie ropą. Jakieś sugestie? To żółte to z dodatkiem bio?

a888f068362453cda68bdeb830328f88.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak pracowałem na stacji (Orlen) a pracowałem na 2 to zawsze zwykły ON i Verva była żółta, nigdy takiej biało niebieskiej nie dostaliśmy (prowadzono wtedy jeszcze przechowywanie próbek paliw z dostaw).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta z tesco wygląda jak bezołowiowa :) Ja swojego klekota nie tankuję na marketowych stacjach bo na zbiorniku robię mniej kilometrów a zawsze tankuję pod korek (styl jazdy zawsze dynamiczny).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do ciągników z racji czułych układów wtryskowych biorę bez bio z Rafinerii Gd. i ona wygląda tak jak ta z lewej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolor zalezy od dodatkow i ich rodzaju, generlanie kolor powinien byc taki żóltawy jak próbka po prawej stronie, nie wiem czego nie dodaja albo moze innego skladnika uzywaja w Tesco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawniej tankowałem na Orlenie , raz myslalem do banki na próbę , ropa czarna jak d*pa szatana , cholera wie co w niej jest , teraz tylko Bp , jest droższa ale besiodemka robi więcej km na tym paliwie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też tankuje tylko na BP, zwłaszcza że od 2 lat kolo mojej pracy zrobili nowe BP. Tankowałem wcześniej na tym samym orlenie obok domu i mam wrażenie że na ON z BP robię więcej km niż na tym z orlenu, do tego jakoś silnik inaczej pracuje. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto by się upewnić czy oni też dodają biokomponenty bo ktoś mi mówił,że oni nie muszą w przeciwieństwie do orlenu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja powiem cos od siebie. Kolegow mialem co smigali dla znanej stacji cysternami i ropa byla spuszczana z zaplombowanych cystern dolewali czerwonej dodawali barwnik i szlo jaki czysty diesel. Nie wiem jak to przechodzilo przez kontrole ale tak bylo tylko ze sie skonczylo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety wszyscy dodają to BIO gówno do ON, taki jest wymóg UE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety wszyscy dodają to BIO gówno do ON, taki jest wymóg UE.

Nie prawda, koncerny muszą dodać ilość bioestrow do ON albo mogą go sprzedać i większość sprzedaje. Są dwa rodzaje ON o nazwie b7 i b0 (bez bioestrow). Jeśli On jest jak woda prawie bezbarwny albo tylko delikatnie zabarwiony to znaczy ze jest o wiele lepszy od typowego żółtego ON. Stacje np lotos mają w sprzedaży tylko b0 Orlen sprzedaje tylko B7, BP różnie leją na zmianę B0 i b7 w zależności od ceny zakupu itd. Sprawa jest prosta im paliwo bielsze tym lepsze. Siedzę w tym ponad 10 lat więc wiem co pisze. Edytowane przez .Pablo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki przezroczysty kolor mial jeszcze ON Shella robiony na gazie czy cos takiego nie pamietam dokladnie szczegolow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Nie prawda, koncerny muszą dodać ilość bioestrow do ON albo mogą go sprzedać i większość sprzedaje. Są dwa rodzaje ON o nazwie b7 i b0 (bez bioestrow). Jeśli On jest jak woda prawie bezbarwny albo tylko delikatnie zabarwiony to znaczy ze jest o wiele lepszy od typowego żółtego ON. Stacje np lotos mają w sprzedaży tylko b0 Orlen sprzedaje tylko B7, BP różnie leją na zmianę B0 i b7 w zależności od ceny zakupu itd. Sprawa jest prosta im paliwo bielsze tym lepsze. Siedzę w tym ponad 10 lat więc wiem co pisze.

Dokładnie ja leje tylko ON bezbarwne 6 lat w AJM i 1.5 Roku BPW . Mam znajomego który siedzi w tym kilka lat i mówił to samo co kolega Pablo . :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiste im bardziej bezbarwna ropa tym mniej bio, tym samym lepsza jakość. Jestem zaskoczony że na tesco jest lepiej i taniej.kiedys budowę miałem koło tesco.tankowalem maszyny i auta dostawcze ,nigdy nie miałem problemu z układami paliwowych. Uważać trzeba na prywaciarzy bez znanych logo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też od jakiegoś czasu leję tylko na Tesco, bo mam pod nosem. Zrobiłem już na tym paliwie pond 30tkm i jak na razie wszystko cacy. Nic się z autem nie dzieje i nie ma czegoś takiego, że robię mniej km na tym paliwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to nie sa zle paliwa, jak robilem modyfikacje w CS to sami mowili ze oni swoje zalewaja chyba na Makro i najlepsze wyniki sa wlasnie z uwagi na to ze tam najmniej dodatków tam leja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak ktoś wyżej napisał, im bielsza ropa tym lepsza, biało-niebieskawa też dobra, w właśnie te żółte wręcz pomarańczowe mają dodatki bio, może rzepak czy coś nawet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A prawda jest taka, że wszyscy w danym regionie jeździcie na ropie z tej samej naftobazy, bez względu na to, kto jest dostawcą - Orlen, Lotos czy inny hurtownik.

A w danej naftobazie może być ropa z Orlenu, Lotosu lub importowana - zależy jaki price można akurat uzyskać.

A Orlen też importuje ropę, m.in. z Rosji poprzez Litwę za pośrednictwem innych mniejszych pośredników.

Dodatki dodawane są na stacjach, wg. widzimisie logo.

A jakość, to najczęściej stan zbiorników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...