Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie opony zimowe z pośród 3 marek? Nokian WR A3?


adrian242424

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Jestem na etapie kupna opon zimowych, rozmiar 205/55/16, chciałbym kupić komplet z 3 wymienionych niżej. Zależny mi na tym, aby opona miała dobrą przyczepność na mokrej nawierzchni i błocie pośniegowym, na dzień dzisiejszy zastanawiam się pomiędzy Michelin a Pirelli, proszę o opinie.

Co wybrać?

- Michelin Alpin 5

- Dunlop Winter Sport 5

- Pirelli SnowControl Serie III

Edytowane przez adrian242424
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy poleca Nokiany np WR D4. Z tego co widzę będą również tańsze od tych które wymieniłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo Nokiany mają najlepsze te parametry o które kolega pyta. :wink: Jako jedyna zimówka ta WR D4 ma przyczepność na mokrym A.Opory toczenia C a więc też wysoko.Jest tańsza od wymienionych a jakościowo ta sama półka.Nokian jako pierwszy wyprodukował zimówkę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się tylko dlaczego zajmuje w rankingach dalekie miejsca? Jakość wykonania?

Dobra panowie, poczytałem o tej oponię i chyba się zdecyduję, najwyżej zmienię w przyszłym roku, gdy mi nie podejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie z tym ustawiankem.Chinold też zbierają dobre recenzje w testach a ja bym tego nie założył.Dane z etykiety też dużo mówią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie zastanawiam sie jeszcze czy wybrać Nokian WR D4 czy WR A4, podobno te A4 są przeznaczone dla kierowców lubiących szybsza jazdę :D, jeździł ktoś na tym i wypowie się czy duża będzie różnica w prowadzeniu w porównaniu z D4?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie zastanawiam sie jeszcze czy wybrać Nokian WR D4 czy WR A4, podobno te A4 są przeznaczone dla kierowców lubiących szybsza jazdę :D, jeździł ktoś na tym i wypowie się czy duża będzie różnica w prowadzeniu w porównaniu z D4?

O ile się nie mylę to A4 chyba dopiero weszła do oferty, D4 weszła rok temu więc raczej porównania nie znajdziesz. A4 to opona asymetryczna, przeznaczona do samochodów osobowych o wyższych mocach i polecana do napędu 4x4, D4 ma bieżnik symetryczny i skierowana jest do mniejszych samochodów

Wysłane z mojego Galaxy S7 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wyczytałem A4 jest następca A3 wiec może ma ktoś jakieś opinie? Z opinii na portalach z oponami nie mam się nawet co sugerować bo tam człowiek wejdzie w chińską oponę za 100zł, a ludzie piszą ze bardzodobra, lepsza od markowych :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...