Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Błąd w MCE9 - aktywny układ kierowniczy


Skruszo

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, dziś przy niedzieli bawiłem się vcdsem i mam błąd w mce9 21ff0e1e7da85f9b9f6ef3dbf25f0930.jpg

Błąd daje się skasować, ale zaraz po odpaleniu samochodu powraca, zauważyłem też że od jakiegoś czasu doświetlanie zakrętów też coś szwankuje, bo działa ale tylko jak wrzucę kierunkowskaz a kiedyś wystarczyło skręcić kierownica i się włączal odpowiedni halogen, nie wiem czy mam ten aktywny układ kierowniczy czy nie, bo gdy wchodzę w mce9 w long coding helper i tam jest zakodowany aktywny układ kierowniczy, gdy chce go wykodować to jest wszystko cacy, sterownik przyjmuje, zapisuje ale jak za chwilę wracam do tego bita to dalej mam zaznaczony aktywny układ kierowniczy, zaglądałem też do bezpiecznikow no i wygląda to tak jak bym w miejscach odpowiadających za aktywny układ kierowniczy nie miał wogole włożonych bezpiecznikow, i ja teraz nie wiem czy ich tam nigdy nie było, czy któryś z mechaników coś mi tam kombinował? Dodam że w MCE mam też błąd przycisku od ADS ale to dlatego że poprostu go nie mam :-P

I co mam z tym zrobić? Jak usunąć ten błąd i naprawić to doświetlanie zakrętów?

Wysłane z mojego D6633 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Skruszo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn układ kierowniczy przy adsie był kodowany bo servtronic mam no i według instrukcji wrclaguna go zakodowalem i niby chodzi, tzn lepiej reaguje i jest sztywniejsza

Wysłane z mojego D6633 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś jeszcze raz spróbuję, z tym że z wyłączonym WiFi w lapku bo może mi lapalo zasięg z domu, a wczoraj nie zwróciłem na to uwagi, ogolnoe wcześniej wszystko tym kablem mogłem ogarnąć bez problemu, wszędzie mam podpowiedzi w adaptacjach itp,

A wrclaguna wiesz może czemu doświetlanie zakrętów teraz chodzi mi tylko gdy włączę kierunkowskaz a wcześniej chodziło też od skręcenia kierownica? Jaka może być tego przyczyna?

Wysłane z mojego D6633 przy użyciu Tapatalka

Jbc to wszystko hula :-) chyba lapalo mi WiFi, bo dziś poszło wszystko bez problemu, i doświetlanie zakrętów też już działa prawiodłowo.

Wysłane z mojego D6633 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...