Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Parę pytań..


Langista

Rekomendowane odpowiedzi

Mam parę pytań co do Audi a4 B5 1.9 TDI 115 km(85 kw)

1. Ile litrów ropy zostaje w baku kiedy oświeca się rezerwa?

2. Czy do tego modelu podejdą fotele z passata B5?

3. Czy do tego modelu podejdzie navi z passata b5?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Jak zaświeca się rezerwa to z 5 litrów jest ropy

7-8l :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak lubisz pchać auto i zapychać wtryski to jak najbardziej możesz wytestować rezerwę w dieslu na ile starcza, od kiedy robisz kangura, i takie tam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rezerwa aż na 100 km? O.o

Nawet więcej jak jedziesz ekonomicznie. Ale wiadomo, że lepiej tankować jak się kontrolka zapali.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm.. W takim razie zdziwiłem się, ale w sumie wyszło na to, że to prawda. Byłem zatankować dzisiaj, pełny bak, wlazło 50l (a na rezerwie zrobiłem 50 km). Ogólnie zalałem 52l (po sam korek ;p) i teraz jestem ciekaw ile dokładnie zrobie. Poprzednio na rezerwie zrobiłem 50 km i zatankowałem 46l, kalkulowałem, że w baku mogło łącznie być 50 l (chociaż wskaźnik pokazywał pełny bak, co mnie zdziwiło, jednak po przejechaniu 2 km spadł o jakieś dobre 7-10 l). Aktualnie wychodzi mi, że spala ok 6/100 zróżnicowanej jazdy, z czego większość po mieście, ale teraz zrobię test ile na pełnym baku zrobie kilometrów i będe już pewien w 100% jeżeli o spalanie chodzi. Powinien zrobić ok 1k km przy mojej jeździe, miejmy nadzieje, że wytrzyma ;) Dzięki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dziwne, bo u mnie jak się zapala rezerwa i trochę jeszcze pojeżdżę to wlewam 56 litrów. Tylko ze mam afn, ale pojemność baku jest chyba taka sama, bo nie masz przecież quattro...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie, właśnie FWD, i tak będzie mniej palić jak wymienię termostat, bo czasami potrafi zaciąć sie na 60C i nic go nie ruszy chyba, że drugi raz silnik odpale.. Ogólnie to u mnie ten wskaźnik poziomu paliwa jest dziwny.. wczoraj pokazywał pełen bak, zrobiłem 60 km i wskaźnik już spadł do pierwszej ćwiartki od końca, tak jest za każdym razem, że w moment spada o te 15 l po zrobieniu nie całej 100.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...