Skocz do zawartości
IGNOROWANY

problem z redukcją biegów w automacie 1.8T


bossman11

Rekomendowane odpowiedzi

hejka ,jestem tu nowy wiec chcialem Was wszystkich powitac :) a sprawy wyglada tak:bylem ogladac te audi http://allegro.pl/show_item.php?item=6571413224ogolnie silnik chodzi jak zyleta z wad jakie udalo mi sie z kolegami odkryc to ze trzeba zrobic prog caly bo jest wgnieciony tak jak na zdjeciu oraz blotnik by wymagal zajecia sie bo ciut rdza chyta i jakies tam bardzo malutkie drobonostki typu wymienic czesc przy zawieszeniu ktora kosztuje 50zl jakies wezyki tez wymienic,ew.wymienic podnosnik w jeden ze szyb i z grubszych wad niestety jest tam automat jak sie okazalo na zimnym silniku biegi zminia idealnie natomiast po rozgrzaniu sie nadal biegi dzialaja bardzo plynnie ale z redukowaniems jest lekki problem bo jak sie redukuje z 5 na 4 szarpie noi pewno cos ze skrzynia jest nie tak z tego co sie orientowalem moze to byc olej ,sterownik lub poprostu skrzynia moze sie sypac powolutku,badz wodziki na skrzyni oreintuje sie moze ktos z Was czego ten problem moze dotyczyc i jaki jest ewentualnie koszt naprawy? ewentualnie gdyby koszt naprawy byl duzy to daloby sie wymienic owa skrzynie z automatu na manuala i mialbym pytanko orientuje sie moze ktos jaki bylby ewnetualny koszt takiej wymiany ?robil ktos z Was taka przeklade? i czy macie jakiegos sprawdzonego goscia od skrzyn w okolicach Tarnowa (woj.malopolskie)z Gory dziekuje za pomoc i pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącze się pod temat, żeby nie zaśmiecać forum:) Może ktoś odpowie:)

Mam do kupienia Audi i jest taki problem, że na zimnym czuć jak przerzuca z 1 na 2, na ciepłym wszystko gra, co może być przyczyna? A4b6 3.0 sama benzyna.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, mam ten sam problem, redukcja z 5 na 4 i mega szarpnięcie, nauczyłem się z tym jeździć, wystarczy przed redukcją przyspieszyć i wtedy samemu zredukować po przez ręczną zmianę biegów, ja olej wymieniałem i nie pomogło, prawdopodobnie elektrozawory się spóźniają, tak mi jeden mechanik powiedział jak podłączał do kompa i jeździł autem, do tego od jakiegoś czasu wibruje mi samochód w pewnym przedziale prędkości, sprawdzałem mam pęknięta osłonę wew. przegubu i albo to przez to ale flansza do którego przegub jest przykręcony, bo na nim jest delikatny luz, wyrobiony przez to szarpanie, w mojej okolicy za remont kompletny około 5 tys zł , sam zastanawiam się na wymianą na manualną skrzynie w quattro, ale nie mogę trafić na komplet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...