Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Cieknaca ściana grodziowa, woda za pedalami


Horton

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, tak jak dużo osób mam problem z wodą w swojej a4 b5. Wyjąłem cały dywan, uszczelniłem plastik pod komputerem, odpływ pod akumulatorem przeczyszczony, pod serwem nie ma tej gumy tak jak pod akumulatorem ale jest drożna dziura. Za pedałami na ścianie jest taka czarna mata i to spod niej leje się woda, co pod nią jest? Czy jest tam jakaś uszczelka czy gama która może już nie trzymać? I czym później zastąpić tą mate, bo przy próbie oderwania jej łamie się na kawałki, więc jak ja ściągnę to już nic z niej nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się po temat. Odpływy , ecu wszystko sklejone i sprawdzone. Również jak kolega wyżej zauważyłem że mam nadal wodę po dywanikiem kierowcy i macając doszedłem do miejsca ściany grodziowej za pedałami, czy tam coś jest coś co może być nieszczelnego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o avanta, to u mnie rozłączyła się rurka od tylnego spryskiwacza (jest łączona na ścianie grodziowej) i płyn zalewał podłogę od strony kierowcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz na gumki uszczelniające na grodzi . zdejmij osłonę w kabinie pod kierownicą czy nie ma śladów po wodzie .

Edytowane przez lenovo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szyba też jest ok, jeżeli chodzi o rozłączenie się spryskiwacza to w a4 b5 jest osobny zbiorniczek z tyłu do tylnej wycieraczki......

Kolego Lenowo, jakie gumki dokładnie masz na myśli ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na grodzi masz takie gumowe zaślepki przez które wchodzą kable do kabiny może tam masz nieszczelności i ci przecieka do kabiny . Więc tak jak ci mówię odkręć osłonę pod kierownica i sprawdź czy nie ma śladów po wodzie .

Edytowane przez lenovo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie poradziłem sobie sam z tym, oddałem auto do mechanika... Trzeci dzień walczy... Jak będzie wiadomo skąd to cieknie to napiszę, może komuś się to przyda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzone kanały odpływowe pod akumulatorem i i po prawej stronie pod servo? siedzą tam takie gumowe uszczelki, które się zapychają od liści i mułu i przy intensywniejszych opadach bądż na myjni duża ilość wody napływa pod ściane grodziową podnosi się jej poziom na wysokość rurek wchodzących do kabiny i tamtedy woda dostaje się do wnetrza i pływa podłoga. ja oczyściłem tj wogole usunąłem te gumowe "uszczelki" i sprawdzałem po intensywnym myciu auta na myjce, zero przecieku woda już nie stoi, pozostał mi jedynie na pamiątke na ścianie grodziowej w postaci linii na jakiej wysokości zbierała się tam wcześniej woda. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szyba też jest ok, jeżeli chodzi o rozłączenie się spryskiwacza to w a4 b5 jest osobny zbiorniczek z tyłu do tylnej wycieraczki......

Kolego Lenowo, jakie gumki dokładnie masz na myśli ?

Niby gdzie jest drugi zbiorniczek?pierwszo slysze by byly dwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra , wszystko się wyjaśniło. Jednak okazało się że polepienie sylikonem dziury pod kompem czasem nie jest takie proste. Tamtędy woda się lała po trzech próbach klejenia się udało i już nic nie cieknie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...