Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Jaki nr katalogowy napinacza paska wielorowkowego?


Pawlo 2004

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :hi:

Mam pytanko dla tych którzy mają dostęp do ETKI a mianowicie chodzi mi o numer katalogowy napinacza paska wielorowkowego.

Chyba mam go do wymiany :kwasny: w sklepie powiedzieli mi, ze ori kosztuje około 500zł :shocked: więc pojechałem do mojego mechanika i zadzwonił w kilka miejsc i powiedzieli ze moze znajdą zamiennik za około 160-200zł ale potrzebują nr tej części lub tą własnie część na wzór. W ASO niechcą mi gnojki podć numeru :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba, ze tak :> fajna sprawa ta ETKA.

Pozdro kolego [br]Dopisany: 02 Styczeń 2009, 20:55_________________________________________________Koledzy czy jest możliwość ze występują dwa rodzaje tych napinaczy??

Bo znalazłem taki http://moto.allegro.pl/item503150935_napinacz_paska_klinowego_audi_a4_a6_passat_1_9tdi.html

i jest perfidnie wyszczególnione ze to do A4 z roku 00-04 a na ETCE kolega deadcow pokazał mi zupełnie inny ale stawiam ze własnie taki jak jest na ETCE jest właściwy.

Ta aukcja pokazuje napinacz taki jak ja teoretycznie potrzebuje http://moto.allegro.pl/item514004468_napinacz_paska_alternatora_a4_a6_passat_1_9tdi_now.html

ale w aukcji jest czarno na białym napisane ze to do B5

Ktoś jest w stanie mi doradzić??

Podaje nr VIN dla dokładniejszej weryfikacji WAUZZZ8E54A153455

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawlo, ani jeden ani drugi nie jest do Twojego auta (ten drugi wygląda bardzo podobnie).

U Ciebie jest napinacz o numerze: 038 903 315 AH i jego zamienniki to:

RUVILLE: EVR55776

SKF: VKM 31058

INA: 534 0164 10

Wszystkie są w Inter Cars za maksymalnie 150 zł (detal, bez rabatu). W Poznaniu na ul. Druskiennickiej 8/10 lub w Komornikach na ul. Księdza Wawrzyniaka 2 jest RUVILLE na stanie więc możesz od razu kupić (ten akurat kosztuje około 130 zł).

Na pewno któreś z nich występuje w oryginalnym pudełku jako oryginalna część, którą kupiłbyś w ASO (najprawdopodobniej INA).

Przy okazji pomyśl nad zmianą mechanika, bo ten napinacz w ASO kosztuje 175 zł, a nie 500 zł :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lukaszr tylko, ze ja sam dzisiaj z ciekawości pytałem w sklepie motoryzacyjnym i powiedzieli mi ze 500zł kosztuje :confused4: Pojechałem z ciekawości zeby właśnie sprawdzić mechanika :good: Tak więc jeśli jemu i mi powiedzieli ze to tyle koszyuje to co jest grane?? :mysli: Chcieli tylko model silnika nic więcej.

Jutro tam zadzwonie i się dowiem, lub do Komornik podlece bo mam tam jakieś 50km tylko. Ale najpierw jeszcze podlece do ASO, bo jeśli bedzie za 170zł tak jak piszesz to nawet do Komornik nie opłaca mi sie jechać.

Dzięki kolego :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz, o jakim napinaczu piszesz ? :cool1:

Jak o jakim Przemciu ?

Patrzę wg VINu także ciężko się pomylić :wink4:

Chcieli tylko model silnika nic więcej.

Generalnie to w AVF były różne napinacze - w tych do bodajże kwietnia 2003 były 2 paski, a po tym 1 pasek i ten dokładnie mam na myśli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba w AWX były dwa paski

a w AVF był jeden

AVF jest chyba od 2002 albo 2003 roku w Audi tak mi sie wydaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, no faktycznie chyba tak wygląda... Zakodowało mi się, że ten napinacz jest w cholerę drogi, być może w późniejszych modelach inne rozwiązanie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, no faktycznie chyba tak wygląda... Zakodowało mi się, że ten napinacz jest w cholerę drogi, być może w późniejszych modelach inne rozwiązanie było.

do B5 jest drogi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba w AWX były dwa paski

a w AVF był jeden

AVF jest chyba od 2002 albo 2003 roku w Audi tak mi sie wydaje

Zarówno w AVF jak i AWX były dwa paski tylko zależy, który rocznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lukaszr nie masz racji co do jednej sprawy ten napinacz w ASO nie kosztuje 175zł tak jak napisałeś tylko 143zł :good::decayed: ale w takich sprawach mozesz się mylić zawsze!!! bo cieszy mnie jak cena jest nizsza a nie wyzsza :)

Jednym słowem respect lukaszr i wielkie dzieki za pomoc, napinacz juz zamówiłem i na jutro mam do odbioru, jakiej firmy jest to jeszcze nie wiem, jak dojdzie to napisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lukaszr nie masz racji co do jednej sprawy ten napinacz w ASO nie kosztuje 175zł tak jak napisałeś tylko 143zł :good::decayed:

To była cena za ile ja kupowałem 1,5 roku temu, bo wtedy w Inter Cars nie było tych zamienników - płaciłem dokładnie 175 zł i ETKA teraz podobną cenę wskazuje więc może coś się zmieniło, albo jakoś dobrze trafiłeś :wink4:

ale w takich sprawach mozesz się mylić zawsze!!!

To na pewno :naughty::tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...