Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Podświetlany tylny znaczek (emblemat)


tomi76

Rekomendowane odpowiedzi

Zakładam nowy temat, z uwagi na fakt iż w poprzednim zrobił się nieco bałagan a informacje dotyczące rzeczonego znaczka znajdują się prawie na samym końcu. Wynikło z tego niezłe zamieszanie, niektórzy nawet łączą wszystkie informacje w jeden projekt. Znaczek powstał jako dodatkowe światło STOP. Poniżej przedstawiam efekt swojej długiej i mozolnej pracy.

Znaczek jest zrobiony ze specjalnego tworzywa rozpraszającego światło i dodatkowo barwionego na kolor czerwony pomimo tego, że podświetlenie też jest czerwone. I nie ma tu mowy o jakimkolwiek wycinaniu, struganiu itp - jest to element uzyskany w procesie wtryskiwania czyli tak jak wszystkie tego typu emblematy w fabrykach.

Układ podświetlający jest zbudowany z 96 diod, tak więc świeci na tyle mocno aby przebić się przez specjalną powłokę chromu, którą jest pokryty znaczek.

audidy7.jpg

W każdym samochodzie napięcie 12 volt to napięcie zdychającego aku a realnie wacha się od 13 do prawie 15 volt, dlatego też podłączenie znaczka jest zrealizowane przy udziale stabilizatora zamkniętego w małej obudowie w kształcie kostki o wymiarach 5x4x2 cm czyli spokojnie można go zamontować pod tapicerką klapy bagażnika.

Znaczek montowany jest za pomocą pianki dwustronnie lepnej czyli tak jak w oryginale, ale trzeba przewiercić otwór w klapie bagażnika fi 2,5mm w celu poprowadzenia zasilania do znaczka.

Dokładne wymiary znaczka

wymiaryxl7.jpg

Zdaję sobie sprawę, że na poszczególnych modelach znaczki różnią się wymiarami (nawet na moim B5 był inny), ale jest to mało zauważalna różnica, chyba że nagle stoi obok siebie kilka samochodów i mamy możliwość porównania tych znaczków.

Tak to wygląda gotowe, świecące i już na samochodzie (zdjęcia robione jeszcze gdy było ciepło). Inne zdjęcia są w poprzednim wątku.

dscn41191nu2.jpg

dscn41201lu6.jpg

Znaczki są dostępne u mnie w cenie 95zł plus koszt przesyłki priorytetowej 10zł. W sumie 105zł w opcji z wysyłką, możliwy odbiór osobisty po wcześniejszym dogadaniu. Cena obowiązuje tylko dla ludzi zamawiających z stron forum.

Zainteresowanych zapraszam na PW lub meila: [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie do twórcy tego projektu , na jakich zasadach świeci ten wynalazek (ciągle czy też np. po włączeniu świateł) ?

Według mnie jako wynalazek może być , ale ja nie zamontowałbym sobie tego bo lekko mi to wiejskim tuningiem trąci bez obrazy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Znaczek powstał jako dodatkowe światło STOP. ...

Perfidny Czytaj :angry: to będziesz miał odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie do twórcy tego projektu , na jakich zasadach świeci ten wynalazek (ciągle czy też np. po włączeniu świateł) ?

Według mnie jako wynalazek może być , ale ja nie zamontowałbym sobie tego bo lekko mi to wiejskim tuningiem trąci bez obrazy :)

Nikt się nie obraża - o gustach sie nie dyskutuje...: jednym podoba się seria, innym spojlery jak w F1 a mnie świecący znaczek :)

Myślę, że nawt agrotuning ma swoich zwolenników...:D

A świeci to jako dodatkowy STOP czyli w momencie gdy naciśniesz na hamulec ... takie było założenie ale każdy może to sobie podłączyć jak mu się podoba :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Znaczek powstał jako dodatkowe światło STOP. ...

Perfidny Czytaj :angry: to będziesz miał odpowiedź

Wybacz mi ale przeoczyłem tą informację , na koniec ciekawi mnie jeszcze jedna rzecz :tongue4:

chciałbym zobaczyć zdjecie wieczorową porą jak świecą stopy boczne ten emblemat i stop na podszybiu bo mam nieśmiałe wrażenie że emblemat z światłem na podszybiu będą się zlewać , mogę się mylić dlatego prosiłbym o takie zdjęcie (i nie piszcie mi proszę że jak podłączamy emblemat to odłączamy lampę na podszybiu :kox: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...jak świecą stopy boczne ten emblemat i stop na podszybiu bo mam nieśmiałe wrażenie że emblemat z światłem na podszybiu będą się zlewać , mogę się mylić dlatego prosiłbym o takie zdjęcie (i nie piszcie mi proszę że jak podłączamy emblemat to odłączamy lampę na podszybiu :kox: )

A przed lifty miały stop na podszybiu ?

Perfidny zdjęcia były..

http://www.a4-klub.pl/smf/podswietlane_znaczki_audi_rodem_z_i_robot-t8508.315.html - bez światła na podszybiu, ale skąd kolega ma je wziąć jeśli takiego światła nie ma.. (chyba)

Po za tym - jak chcesz to odłączasz, jak nie to nie.. :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"mistrzuniu" zdjęcia widziałem ale wyraźnie napisałem że chcę zobaczyć jak to wszystko wygląda również z włączonym stopem na podszybiu gdy jest ciemno więc nie rozumiem po co piszesz "do mnie" załączając link do zdjęć wśród których jak sam wiesz nie ma tego co mnie interesuje , więc proszę bez zbędnej napinki :tongue4: pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez niepotrzebnych emocji, pyskówek itp.

Ja również chętnie zobaczyłbym to na innym samochodzie niż mój, w opcji z fabrycznym trzecim stopem i bez. Na awancie tez jestem ciekawy jak to wygląda...

Prośba do osób które juz mają znaczek (a jest ich już trochę) albo zamierzają go mieć : poróbcie zdjęcia i wklejcie je tu : na pewno warto będzie je sobie pooglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie doczytałeś, ze jest to "trzecie światło stopu" to nie dziw się, że mogłem pomyśleć, że nie widziałeś zdjęć z innego wątku..Biorąc też pod uwagę liczbę postów i twój czas na forum.

Po za tym to nie pamiętam żebyśmy przeszli na "mistrzunie" i inne słodkości, a po trzecie to chyba sam nie wiesz co napisałeś

chciałbym zobaczyć zdjecie wieczorową porą jak świecą stopy boczne ten emblemat i stop na podszybiu
więc wkleiłem Ci link ze zdjęciami w nocy ze stopami bocznymi i dopisałem "bez światła na podszybiu" (no bo skąd ma je mieć) .. :dontknow:

Więc czytaj ze zrozumieniem i nie miej przeświadczenia, że każdy Cię z każdej strony atakuje, bo nie po to tutaj się "spotykamy", żeby marnować czas na takie przepychanki.. W razie czego pisz na PW.

_________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tomi76 wyraźnie napisał że nie posiadał 3-ego światła stop i znaczek podłączył tak żeby spełniał funkcję 3-ego światła stop. więc nie wiem skąd ma kolega mieć zdjęcie które chciałbyś zobaczyć :mysli: poczekaj grzecznie może się zamontuje to w aucie co ma trzecie światło stop to zobaczysz :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

tomi76 powiedz mi gdzie można zakupić takie świecące kółeczka i za ile ,jestem zainteresowany do mojej pszczółeczki

Pozdrawiam i czekam na szybki odpis

Koega też nieuważny :gwizdanie: Znaczki zamawia sie u Tomi76

Tomi76 moze umieść w pierwszym poście cennik tego znaczka, bo bedzie sie ciagle powtarzało gdzie kupić i za ile :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzyniu tylko zamontuj przed zlotem / chyba, że wcześniej uda Ci się wpaść na spota :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wrzuć na forum fotki jak wygląda na samochodzie. Kto jeszcze kupił ten znaczek ? Przyznawać się :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy po odklejeniu starego znaczka zostaną jakieś ślady? pytam bo nowy znaczek jest mniejszy niż ten mój na klapie i chyba znajdę dla niego inne miejsce :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.youtube.com/watch?v=BHtH5RxwtN4&feature=related

oraz

http://www.youtube.com/watch?v=vDrJ6aQhBps]

tutaj macie znaczek i jego funkcjonowanie na srebrnym sedanie, ale też bez trzeciego stopa.

toż to keżor ....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...