Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ABC] Czy centralny zamek ma coś wspólnego z oświetleniem kabiny ?


denveco

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :hi: serdecznie forumowiczów. Bawiłem się z podłanczaniem centralki domykania szyb. Wszystko popodłanczałem jak trzeba, pod kabel od centralnego i domykania szyb. Sprawdziłem i elegancko szybki się zamykały. Później robiłem już staranne połączenia, po podłonczeniu także sprawdziłem i wszystko grało. Założyłem w końcu osłony pod kierownicą i gdy chciałem zrobić generalną próbę naciskam pilot zamknięcia a tu nic. Cisza załancza się tylko alarm. Zauważyłem że i lampka kabinowa nie świeci a także lampka oświetlenia bagażnika. NIe wiem co sie zrypało jak wcześniej było wszystko ok a po założeniu osłony coś pierdło :| Nawet z kluczyka od strony kierowcy i pasażera centralny nie reaguje.natomiast po załonczeniu alarmu szyby się domykają. Owszem chciałem funckję domykania szyb ale kosztem rezygnacji z centralnego zamka czy oświetlenia kabiny / bagażnika. Wie ktoś co może być przyczyną. Będę bardzo wdzięczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wszystkie kable w tej kostce są raczej sztywno umocowane. Najlepsze że stałę oświetlenie kabiny jest ale przy otwarciu każdych 4 drzwi lampka się nie zapala. i po otwarciu bagażnika tak samo się nic nie zapala. Alarm jest ale centralny na otiweranie i zamykanie nie działa, i oświetlenie kabiny przy otwieraniu drzwi i bagażnika. Dla pewności dzisiaj jeszcze raż sprawdze z tymi kablami przy kostce. Samochód jest pozamykany od środka problem z bagażnikiem, jego z kluczyka nie moge zamknąć jakoś :disgust:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej nie działa mi centralny. posprawdzałem wszystkie mnożliwe wtyki przy cynglu podnoszenia maski, wszystkie kable jakie miałem w reku i dalej nic. Najlepsze że jak probówką jednym jej końcem krokodylkiem do masy a drugi do każdego kabla w kostce dotykam że wogóle się nie świeci probówka a i centralny i szyby także się nie domykajaą po odłączeniu tej centralki którą kupiłem. Jedynie jak trzymam probówke na kablu czerwono niebieski załanczam alarm to nic a jak rozbrajam alarm to wtedy zaświeci się na jadną sekundę. Reszta kabli nic nie reaguje. Oświetlenie kabiny po otwarciu drzwi także nie działa (działa tylko jak włącze na stałe) tak samo jak i oświetlenie bagażnika umarło. Co to może być bo nie mogę dojść co i jak. Bezpiecznieki są całe bo sprawdzałem. Czyżby jakiś przekaźnik ale co ma świetło w kabinie do centralnego zamka. Pomocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpinałeś to wg jakiegoś schematu, czy sam orientujesz się co do czego? Z tego co wiem, to jest jeden kabel, na który podając + lub - , centralny zamyka się lub otwiera. Ja bym zaczął od znalezienia tego kabla i spróbował wysterować centralny na "krótko" bez alarmu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi jak padla pompka centralnego i wzialem ja do domu zeby rozkrecic i zobaczyc co jest grane to pamietam ze tez mi nie dzialalo podswietlenie kabiny... jak rozmawialem z jakims kolesiem ktory sie zajmuje pompkami od centralnego to tez mi sie pytal czy wczesniej wszystko dzialalo... oswietlenie kabiny i diody w podsufitce.

w pompce jest plytka ktora chyba tez steruje oswietleniem-sprawdz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym roczniku są dwa przewody do sterowanie centralnym zamkiem, sygnał to masa, oświetlenie jest powiązane z pompa centralnego, to z pompy wychodzi zasilanie na oświetlenie bagażnika i kabiny, sprawdź jeszcze raz bezpieczniki, a najlepiej czy do pompy dochodzi zasilanie, jak tam to mogłeś cos zewrzeć podczas podłączania centralki i po prostu sfajczyć pompę centralnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaszedłem od strony pompki do bagażnika i są tam tylko dwa przewody (prawdopodobnie od zasilania) nie pamiętam kolorów. Ale przy alarmowaniu (zamykaniu) nic się nie dzieje, natomiast przy rozbrajaniu alarmu (otwieraniu) probówka się zapala na sekundę i gaśnie tylko nie pamiętam który to z tych grubszych przewodów. Do tej drugiej kostki w pompce nie mam dojscia z probówką. Więc nie wiem czy na dobre umarła czy jak.

tomek a4 2.8 Wiesz metodą prób i błędów to robiłem i w końcu doszedłem gdzie się podłączyć. Tylko ciekawostką jest to że jak podpinałem za pierwszym razme wpinjąc tak "na sztukę" kabłe w kostki i było ok. To wziąłem porozcinałem kabelki wpiąłem się już na stałe sprawdziłem i działało elegancko. Później zacząłem zakładać osłone tych kotek przy cynglu, osłone pod kierownicą osłone bezpieczników. Po tym wszystkim otworzyłem szybki i dach żeby podziwiać efekt końcowy a tu kicha. Alarm się uzbroił ale nie zamknął centralny samochodu. Wziąłem rozbebeszyłem raz jeszcze wypiąłem centralke od domykania szyb i nic tylko alarm działa. Pytanie czy ten jeden kabel o którym mówisz to jest tylko ten jeden od otwierania zamykania i oświetlenia i czy ten kabel jest w tej kostce przy cynglu podnoszenia maski.

nike21 rozberałem pompkę widziałem tą płytkę ale nic podejrzanego nie dojrzałem.

dark79 tylko ciekawe że pompka by się sfajczyła a bezpieczniki były by dalej całe?? Jest nawet na schemacie bezpiecznieków bezpiecznik nr 6 "centralne blokowanie kabiny" rozumiem że to on jest od centralnego zamka. Oraz bezpiecznik nr 14 "Oświetlenie wnętrza samochodu" Jest też nr 38 "Oświetlenie bagażnika, centralne blokowanie drzwi" (tego bezpiecznika nie sprawdzałem) Tylko czemu centralne blokowanie drzwi jest zdublowane bezpiecznikami?? A bezpieczniki nr 6 i 14 są sprawne.

A jak najprostrzym spososbem sprawdzić czy mompka jest sprawna. Czy można to jakby co jakoś naprawić. Bo koszt mojej z allegro to skromne 350zł :(

Więc chce mieć 100% pewności czy umarła czy nie i czy idzie ją jakby co zreanimować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no widzisz, jak mi sie zrobiło zwarcie przy lampce bagażnika to znikło oświetlenie w bagażniku jak i centralny nie działa, wiec sprawdź ten bezpiecznik dla pewności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym roczniku są dwa przewody do sterowanie centralnym zamkiem, sygnał to masa, oświetlenie jest powiązane z pompa centralnego, to z pompy wychodzi zasilanie na oświetlenie bagażnika i kabiny, sprawdź jeszcze raz bezpieczniki, a najlepiej czy do pompy dochodzi zasilanie, jak tam to mogłeś cos zewrzeć podczas podłączania centralki i po prostu sfajczyć pompę centralnego.

Dobrze gada!

Też kiedyś coś zwarłem i miałem identyczne objawy. Tylko, że jak miałem jeszcze inne ceregiele i na końcu zawiozłem do elektryka, ale to raczej bezpiecznik od centralnego. W A4 moduł centralnego odpowiada dodatkowo za oświetlanie kabiny, domykanie szyb. To że Ci nie działa oświetlenie kabiny to też bezpiecznik od centralnego, piszesz, że jak włączysz manualnie, to światło jest! Mogę Ci jeszcze powiedzieć, że jak masz elektryczne szyby, to pewnie Ci działają, ale żeby podnieść/opuścić całą musisz trzymać przycisk, a nie działa Ci pewnie podnoszenie i opuszczanie do końca poprzez pojedyńczy klik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi nie świeciły lampki podobnie ja i Tobie też szukałem a świeci jak zapalisz ręcznie?

W moim przypadku płyn od spryskiwaczy tylnej szyby wyciekał na złączce którą jakiś inteligentny inżynier umiejscowił pod plastikiem w nogach kierowcy po lewej stronie tam są kable od oświetlenia i jeden był skorodowany. Wiec zobacz bo nie wiem jak u Ciebie w tym roczniku jest może faktycznie jakiś kabelek nie styka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa była banalnie prosta że aż wstyd się przyznać bezpiecznik OKazało się że pod numerem 38 umarł a to dlatego że w drzwiach gdzieś mam kabelek urwany czy uszkodzony bo jak włączałem centralny to wywalało mi bezpieczniek. Spaliłem 4 bezpieczniki zanim doszedłem o co chodzi. W końcu odpiołem kabelek niebiesko zółty wychodzący od drzwi do kostki przy cynglu podnoszenia maski. Uzbroiłem alarm centralny sie zamknął a bezpiecznik jest cały. Jak będzie cieplej do zorientuje się gdzie się robi zwarcie. Bo żeby zajrzeć głębiej musze wymontować ramę okna żeby dojść w okolice karbownicy w którą wchodzą przewody. Taka błachostka a tyle zamieszania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...