Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJM] STEROWNIK AIR BAG PADŁ.


DOCENT90

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Problem polega na tym,że w mróz -23 stopnie zapaliła się kontrolka poduszek i nie gaśnie.Błąd nie dał się wykasować a elektronik zdiagnozował komputerem uszkodzony sterownik poduszek nr.8D0959655F i tu problem.Może ktoś ma taki do sprzedania?Wyczytałem też o możliwości naprawy tego urządzenia jeśli da się to zrobić.Chłopaki pomocy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam podobny problem,

Czy ktoś wie jak można do tego sterownika dobrać?

Generalnie zaczęło mi się od tego że przy zmienianiu pozycji fotela kierowcy - zapalała się lampka airbag.

Wiem że to chodzi o przewód i żółtą kostkę pod fotelem - badałem temat. I ten błąd usuwałem bez problemu.

Potem kiedyś wsunąłem pod fotel butelkę z wodą - teraz nie da się usunąć tego błędu - bo mówi mi w VAG-u jakieś przepięcie się zrobiło czy coś tam.

Mechanik powiedział że sterownik się uszkodził. A ja myślę może jednak to problem z tą kostką?

Potem podał mi oznaczenie mojego sterownika 8D0959665F (0285001270) - nigdzie takiego nie ma. Tu widzę że końcówka powinna być 655F.

Co myślicie na ten temat?

Dzięki za ew. odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj ja miałem taki sam problem jakiś czas temu u siebie.Moja A4 miała 10 poduszek i po zapaleniu w mróz -30 stopni zaswieciła sie kontrolka. Kombinowałem pod siedzeniami itp i nic to nie dało.Sprawa jest prosta musisz dostac się do sterownika poduszek i go wymontować.Są dwie usterki sterownika albo mechaniczna czyli uszkodzenie mikrokontrolera(nie da się naprawić i trzeba nowy)lub(skasował się jego soft pamięć wtedy da się wgrać nowy).U mnie był taki sterownik 8D0959655f nr.błędu 65535.Dzieje się tak jak przy rozruchu w mróz napięcie spadnie poniżej 10 volt one są bardzo czułe.Mozolna i trochę wkurzająca robota.Sterownik jest zamontowany na tunelu środkowym od góry pod radiem i za popielniczką(ja miałem duże radio compact i kaseta)wyciągasz je i tamtym otworem mozolnie odkręcasz sterownik.Jeżeli masz małe radio musisz kombinować aby się do niego dobrać bez rozbierania tunelu.Ja swój sterownik wysłałem do firmy którą znalazłem w internecie tam pewien pan mi go zdiagnozował oddzwonił i powiedział co mu jest(u mnie skasował się soft) Wgrał mi drugi za 130zł i wszystko juz grało tak jak ma być.Podaję namiary na firmę.Zadzwonisz powiesz co jest i wyślesz.Pamietaj o jednym jek juz będziesz mieć naprawiony sterownik to go podepnij ale nie zapalaj silnika.Przekręć zapłon i czekaj aż zgasnie kontrolka poduszki i reszta lampek.Może być tak że tylko poducha będzie świecić(pobiera dane z sensorów i kompa auta) może się świecić nawet 3 godziny ale nie zapalaj.Dopiero jek zgaśnie to wyłącz zapłon potem załącz na nowo i jak już zgaśnie to zapalaj.Musisz mieć wtedy zdrowy akumulator bo będzie powtórka.Te auta boją się spadków napięć.Ok przesyłam namiary na firmę adres niżej.Myślę,że pomogłem.

Siedziba firmy:

P.P.U.H. "LEKER"

Leszek Nowak

ul. Reymonta 22

67-400 Wschowa

woj. lubuskie

Giełdy samochodowe:

- Poznań - stanowisko 608 (Czwartek, Niedziela)

- Lubin - sektor a/b (Sobota)

- Gliwice - stanowisko 155, 156 (Niedziela)

Kontakt telefoniczny:

Tel. / Fax: (65) 540 11 81

Tel. kom.: 603 609 884, 607 261 075, 603 244 237

Strona WWW: http://www.leker.inten.pl/

E-mail: [email protected], [email protected]

http://www.leker.inten.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można zrobić to też eraserem Smokowym bez wyjmowania z autka ... Chyba że już zero komunikacji jest z nim to wtedy szarpać z niego pamięć i gotowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie tylko, czy soft wrzucony przez Pana z serwisu jest zgrany z oryginalnego, bezwypadkowego. Jeśli tak, to jest szansa, że airbag zadziala w razie W... Jeśli ktoś coś w nim grzebał, to szanse się znacznie zmiejszają.

Pamiętaj, że nie tylko same poduszki, ale praktycznie wszystkie elementy układu airbag są uważane za jednorazowe.

Pozdr.

G.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dzięki za odpowiedź.

Będę walczył.

Przede wszystkim chciałem znaleźć sterownik taki sam ale nie mogę znaleźć używki.

Żeby przeprogramować i usunąć błąd - też nie wiem jak to kosztuję 130zł - to chyba lepiej kupić inny działający.

Chyba że chodzi o soft który potem nie będzie miał problemów w przyszłości.

Mmmm ciężka sprawa

Muszę wymontować i zobaczyć - potwierdzić czy to mam taki sam model sterownika.

Pozdrawiam

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz jakie ma numery ten sterownik ! Podeślij mi to postawię go Tobie na nogi - oczywiście jeśli jest to sprawa softu .

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz jakie ma numery ten sterownik ! Podeślij mi to postawię go Tobie na nogi - oczywiście jeśli jest to sprawa softu .

Krzysiek

Cześć

Dzięki bardzo. Zobaczę - muszę wykręcić i zobaczyć te numery. A jak wyjmę sterownik - to bez niego można jeździć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...