Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Pare pytań po zakupie


karwat23

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie jestem nowym właścicielem a4 b6 2001r 1,9 tdi 130km ,pierw była b5 teraz b6 ,i zwracam sie dokolegów z pytaniami

jaki zalać olej ,zaznacze że autko ma przejechane 176.tyś kupiony z salonu w polsce jestem 3 właścicielem , :audi: :a4fan:nie jest zniszczona w środku kierownica jak i gałka zmiany biegów nie wyglonda jak by miał wiecej przejechane, oczywiście cieknie zawór EGR już oczytałem sie o tym tutaj ale już zakupiłem,i chciałem zapytać jakie są postojówki w bi xenonach bo mam przepaloną a żeby wymienić to już problem

czekam na odpowiedz :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na temat oleju jest tu wątek:

http://www.a4-klub.pl/smf/all_tdi_jaki_olej_do_tdi-t15435.0.html

Chodzi o to, żeby olej spełniał normę VW 505.01.

Jest to olej do silnika z pompowtryskiwaczami, a właśnie takowy posiadasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale syntetic :mysli:

tylko i wyłącznie syntetyk 505.01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jezdzij jak dziadek, bo turbine szlag trafi :gwizdanie: po długiej jezdzie poczekaj 1-2 min az turbina odpocznie, a obroty 1800 to minimu. olej syntetic, jak wczesniej był inny to i tak lej syntetic + motul engine cleaner

najlepiej podepnij vag i sprawdz błedy, zrob logi, a wszystkiego sie dowiesz :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy wymianie oleju pamietaj o oleju z oznaczeniem 505.01 do silników z pompowtryskami, ale temat oleju chyba juz ruszyłeś w innym wątku.

Przed jazdą tez pozwól mu chwile pochodzić na biegu jałowym a nie po odpaleniu zaraz but :naughty:

To chyba tyle, napewno chłopaki coś jeszcze dopiszą :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posiadałem passata z takim silnikiem i lałem castrol edge 5w-40 slx vw 505 01 jest to olej specjalnie stworzony do silników diesla i turbodiesla z pompowtryskiwaczami!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, przecież odpowiedzi na te pytania było setki.

Wystarczy poszukać - po co znowu powielacie to samo.

karwat23 wysil się trochę i użyj wyszukiwarki.

Zamykam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...