Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Przesunięcie rozrządu - przyczyny i konsekwencje ?


KiniaJ

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

na wstepie - nie wiem czy dobrze sformulowalam pytanie i dalsza wiadomosc, gdyz troszke nie bardzo poruszam sie w tym temacie.

Dzis podczas jazdy nagle auto mi zgaslo i kaplica, assistance i holowanie do mechanika. Wstepna diagnoza pokazala ze blokada w rozrzadzie jest przesunieta na tzw. "granicy", ogolnie rozrzad sie przestawil. Niestety jutro beda rozkrecac calosc i sprawdzac czy to nie spowodowalo dalszych uszkodzen. Pasek byl ok.

Dodam ze rozrzad byl wymieniany we wrzesniu 2008. Panowie, ktorzy sie tym zajmowali uzywali podobno do naciagania paska urzadzenia(do blokad) by to bylo zrobione dobrze, a nie przez zaznaczanie flamastrem, podobno.

Chcialbym sie dowiedziec czy ktos kiedys mial podobny problem.

Czy w Audi A4 jest wogole taka blokada ze jesli rozrzad sie przesunie na maxa to wtedy by nie spowodowalo to dalszych uszkodzen auto przestaje jezdzic?

Ostatnio autko mi czasami nie odpalalo, ale to przez slabszy akumulator (tak myslalm). Szczerze nie zidentyfikowalam wczesniejszych objawow, by cos bylo nie tak, poza tym ze 3dni temu zatankowalam na innej stacji niz zawsze (i zaobserwowalam takie lekkie drgania na luzie), ale o dziwo lepsze ON (bo ON ultimate na BP), do tej pory tankowalam na Lukoilu. Ale to chyba zbieg okolicznosci, ze to sie zdarzylo po tym tankowaniu.

Jutro bede wiedziec wiecej co i jak z autkiem, z gory dzieki za pomoc

pozdro

Kinga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat chyba nie w tym dziale. W rozrządzie nie ma żadnych blokad (blokady to narzędzia do utrzymania kół rozrządu w odpowiednim położeniu podczas wymiany)Masz na myśli pewnie napinacz :mysli: Ztego co piszesz wynika,że napinacz się poluzował i dlatego rozrząd się przestawił. Jeżeli przestawił się o 1-2 ząbki i nie doszło do kolizji zaworów z tłokami to wystarczy ustawić wszystko na swoje miejce, naciągnąć i DOBRZE DOKRĘCIĆ napinacz i powinno być o.k. Gorzej jak zawory z tłokami się spotkały; to masz problem. Niestety aby prawidłowo zrobić rozrząd to trzeba mieć trochę pojęcia o mechanice samo posiadanie i zastosowanie blokad to nie wszystko :gwizdanie: niektórym flamaster wystarczy aby to dobrze zrobić :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzies widzialam w tym dziale temat z rozrzadem i zle sie zasugerowalam;/sory, btw mozna jakos przeniesc posta do innego dzialu?

tak chodzilo mi o napinacz:) no jutro bede wiedziec wiecej czy bedzie problem czy tylko niepotrzebne obawy :confused4:

czy zawsze gdy dochodzi do takiego przesuniecia w rozrzadzie to jest to wina, że ktoś zle to zrobil? mam gwarancje na rozrząd i sie zastanaiwam czy ona obejmuje ewnetualnie szkody wynikle ze zlego zamontowania :mysli:

czy wogole da sie wczesniej wychwycic w trakcie jazdy ze cos nie gra z rozrządem, bo poza ostatnimi dwoma dniami (gdzie autko lekko chwile dragalo) wszystko ladnie hulalo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przenieść można oczywiście ale to decyzja adminów.W przypadku gdy rozrząd przeskoczy nie zawsze musi być to wina mechanika. Może tak się stać gdy próbujemy odpalić auto na biegu. Jednak gdy awaria nastąpiła w wyniku nieprawidłowego montażu (słabe naciągnięcie paska lub niedokręcenie napinacza) a Ty masz na to gwarancję to mechanik powinien naprawiać auto na swój koszt. Proponowałbym poprosić o pomoc kogoś kto się na tym zna żeby mechanik nie próbował się wykręcić i naopowiadać Ci bajek :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze odpalam auto na luzie, tak z przyzwyczajenia, nawet nie wiedzialm ze ma to wplyw na rozrzad :)ale dobre zwyczaje.

autko mi sprawdzaja inni goscie niz ci co zakladali rozrzad, jesli sie okaze ze rozrzad do robienia, to ten mechanik co go zakladal zabierze laweta autko i naprawi na swoj koszt (tak sie zadeklarowal), chociaz i tak musze zabulic za tych pierwszych mechanikow, ale w sumie jak to sie mowi lepiej sie poradzic kilku lekarzy zanim sie bedziemy powaznie leczyc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak masz gwarancje na rozrząd(pisemną, faktury itd.) to niech się teraz martwią Ci co go wymieniali tym bardziej że piszesz że był wymieniany we wrześniu 2008.Tylko uważaj bo pewnie będą Ci próbowali wpierać że to z innej przyczyny itd.Zależy gdzie wymieniałaś ten rozrząd oczywiście.Najlepiej jedź z kimś kto się na tym zna a jak nie to bierz rzeczoznawce i przy nim niech otwierają silnik to wtedy się nie wymigają w żaden sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taka drobna uwaga odpalanie na biegu nie chodzi tu o to że wsiadasz do auta masz wrzucony bieg wciskasz sprzęgło i odpalasz :polew: koledze chodziło o odpalanie na pych, a co do rozrządu to jeśli mechanik który robił ci rozrząd się zaoferował że weźmie lawetę i zrobi to w ramach gwarancji to nie masz się czym martwić no chyba tylko tym że teraz auta nie masz :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[

taka drobna uwaga odpalanie na biegu nie chodzi tu o to że wsiadasz do auta masz wrzucony bieg wciskasz sprzęgło i odpalasz :polew: koledze chodziło o odpalanie na pych,

na pych? what's that? nie rozumiem :wink4: to jak wkoncu powinno byc prawidlowo, jakas instrukcja step by step? :)

autko odpali bez ruszania rozrzadu, prawdopodobnie kwestia zlego paliwa cos tam odpowirtrzyli(bo to sie stalo po tym jak zatankowalam po raz pierwszy on ultimate na bp);/

nie zmienia to faktu ze rozrzad wymaga naprawienia, w sumie nie wiem co robic bo autko jest w krakowie a do mechanika ktory mi to robil mam 200km.

Jesli tutaj mi skoryguja rozrzad to 1. wieksze koszta, 2. trace gwarancje u tamtego.

No nic jade po autko i sie dowiem dokladnie co jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie skumałeś jak pisał o odpalaniu na pych chodzi o to że jak byś odpalał na pych to istnieje prawdopodobieństwo że rozrząd może się przestawić, więc unikaj jak ognia odpalania na pych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie skumałeś jak pisał o odpalaniu na pych chodzi o to że jak byś odpalał na pych to istnieje prawdopodobieństwo że rozrząd może się przestawić, więc unikaj jak ognia odpalania na pych.

tzn skumałAM ze nie powinno sie odpalac na pych, tylko chodzilo mi o wytlumacznie co to jest odpalanie na pych?? :>

btw. oprocz tego ze rozrzad sie przeusnal to przyczyna bezposrednia ze auto padlo byly zapchane pomypy paliwowe;/ ogolnie nie polceacm ON ultimate na BP przy makro, mieli albo feralna partie ale ogolnie maja slabe paliwo, chociaz kazde auto lyka co innego i niektorzy sobie chwala, ale oglnie bylo niezle blotko. Czy wogole i w jaki sposob mozna zglosic reklamacje na paliwo? nie ponislam moze jakis wielikich kosztów, ale stracilam strasznie duzo czasu. No nic powracam na Lukoila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpalanie na pych : auto nie chce zapalić ,akumulator już nie ma mocy wyczerpał sie., Ktoś pcha auto i rozpędza je ,ty wtedy jako kierowca( oczywiście auto jest pchane na luzie) włączasz przeważnie drugi bieg puszczasz sprzęgło nastepuje obracanie wałem korbowym w silniku i autko zapala lub nie.,albo jest holowane i takie same ruchy przy tym wykonujesz i efekt jest identyczny ,jeżeli czujesz że zapalił wciśnij od razu sprzęgło ,silnik będzie dalej pracował ale auto nie będzie jechało samo .Unikaj takiego zapalania .Sam musi odpalać.[br]Dopisany: 31 Styczeń 2009, 01:45_________________________________________________Żeby zgłosić reklamacje paliwa musisz posiadać paragon,rachunek z danej stacji paliw w której tankowałaś.Wtedy po zgłoszeniu reklamacji powinni wezwać eksperta który sprawdzi właściwości paliwa Jak będzie żle to chyba sąd ale dokładnie tej kwesti nie znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnośnie reklamacji paliwa musisz mieć paragon albo fakturę bez tego lipa zaraz jak ci auto nawala i wiesz że to paliwo uderzasz na stacje i zgłaszasz reklamacje powinni wziąść próbkę paliwa do analizy jeśli faktycznie było do d... zwracają ci koszty holowania i naprawy :> słynny przypadek w wielkopolskim zła jakość paliwa (błąd ludzki :wink4: ) stanęło ponad 37 aut każdy miał odszkodowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...