Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AKN] Uszkodzony sensor


Piotr.

Rekomendowane odpowiedzi

Podczas ostatnich mrozów (autko stało przed domem) podczas zapalania, na dość już słabym akumulatorze, choć jednak zapalił, zapaliła mi się kontrolka airbagu. Mechanior po podłączeniu pod komputer powiedział, że spalony mam sensor poduszek, gdyż podczas zapalania prąd poszedł z alternatora na sensor i szlag go trafił. Obecnie jestem ( wierząc w jego wiedzę) potrzebuję sensora o nr 8D0959655J. Coś też słyszałem o naprawach sensorów, możę kilka podpowiedzi kolegów, z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też się świeci kontrolka Air bag-ów ale podepnę furę pod VAG-a i zrobione bo u mnie jest to jakiś błąd zapewne bo pojawił się jak wymieniałem żarówki w zegarach i je odłączyłem (zegary). może i u Ciebie jest to tylko jakiś błąd i wystarczy go usunąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas ostatnich mrozów (autko stało przed domem) podczas zapalania, na dość już słabym akumulatorze, choć jednak zapalił, zapaliła mi się kontrolka airbagu. Mechanior po podłączeniu pod komputer powiedział, że spalony mam sensor poduszek, gdyż podczas zapalania prąd poszedł z alternatora na sensor i szlag go trafił. Obecnie jestem ( wierząc w jego wiedzę) potrzebuję sensora o nr 8D0959655J. Coś też słyszałem o naprawach sensorów, możę kilka podpowiedzi kolegów, z góry dziękuję.

Mogło się tak wydarzyć, że podczas spadku napięcia wsad pamięci sterownika wyleciał w kosmos.

Kumaty elektronik samochodowy naprawi ci to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanior po podłączeniu pod komputer powiedział, że spalony mam sensor poduszek, gdyż podczas zapalania prąd poszedł z alternatora na sensor i szlag go trafił. Obecnie jestem ( wierząc w jego wiedzę) potrzebuję sensora o nr 8D0959655J.

Dobra teoria :), ale to się zdarza od niskiego napięcia zasilania w wyniku czego następuje uszkodzenie (wykasowanie) zawartości pamięci sensora, VAG w tym przypadku nie pomoże. Nowy sensor też nie jest potrzebny, można ten "postawić na nogi"

Udaj się TUTAJ www.c-tronic.pl na 100% rozwiążą problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...