Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Jeśli macie Audi A4 B6 z granatowym wnętrzem...


Jac

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Po zakupie auta z powodu zniszczonych siedzeń byłem zmuszony wymienić całe wnętrze w moim Audi A4 B6. Z uwagi na to, że nie miałem za dużego wyboru jeśli chodzi o zakup nowego wnętrza, kupiłem wszystkie elementy w kolorze granatowym. Oryginalnym kolorem wnętrza mojego srebrnego metalik Audi był kolor czarny.

Ponieważ nie przypilnowałem pracy związanej z wymianą w warsztacie, nie jestem pewny, czy wszystko zostało dobrze wykonane. W związku z czym mam kilka pytań do posiadaczy Audi A4 z wnętrzem koloru granatowego.

1. Czy granatowe wnętrze przypisane jest do konkretnego koloru nadwozia (np. niebieskiego), czy montowane jest niezależnie od koloru karoserii (np. czy srebrne auta mogą posiadać oryginalne granatowe wnętrze)?

2. Czy przy granatowym wnętrzu wszystkie elementy są granatowe, tj.

- kierownica z manetkami (u mnie są czarne),

- panel klimatyzacji i radia (u mnie jest czarny),

- kokpit ze wszystkimi przyciskami, w tym szufladka na kubek, monety (u mnie są czarne),

- zegary nad kierownicą wraz z przyciskami +, -, 00, itp. (u mnie są czarne).

Będę wdzięczny za odpowiedź.

JA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

b31612f926d99fbb.jpg

w niebieskim jest tak samo... ale kiera z tego co kojarze była albo w kolorze tapicerki albo czarna, do wyboru...

graty za odwagę przełożenia dechy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wałsnie ja tak mam jak na zdjeciu tyle,że kiera czarna trój ramienna :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam sedana granatowego i mam srodek granat [Maritim] kiera ,galka,siedzienia ,kanapa,boczki ,listwy i kokpit ,no i podlokietnik mam w kolorze maritim pare rzeczy juz wymienilem na czarne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiera , gałka , mieszek (skóra) , siedzenia (skóra) , boczki (skóra) , obszyty skórą dźwignia ręcznego , wyściółka pod nogi i w bagazniku , wszystko w granacie, a kolor auta to santorin blue

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy,

Może trochę się rozpisałem za bardzo, dlatego jeszcze raz konkretyzuję pytania do Was:

1. Czy możliwe jest w oryginale wnętrze granatowe w połączeniu z karoserią srebrną czy szarą? Czy czasem granatowe wnętrze nie jest zarezerwowane tylko dla niebieskiej karoserii?

2. Czy oryginalne granatowe wnętrze (na razie granatowe mam w swoim Audi: siedzenia, listwy, boczki, schowek pod deską rozdzielczą, obudowę środkową panelu klimatyzacji, gałkę) powinno zawierać również granatowe elementy: kokpit, kierownica, manetki przy kierownicy, zegary wraz z przyciskami "+" "-" "00", panel klimatyzacji + radio, szufladki na kubek, monety + przyciski ESP i awaryjne - interesują mnie te konkretne elementy.

Dzięki wielkie za odpowiedzi (choć wydaje mi się, że były trochę wykluczające się), ale jeśli moglibyście doprecyzować swoje odpowiedzi byłoby super! Będę wtedy już pewny swoich dalszych kroków!

Dzięki za pomoc,

JA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pierwszego pytania to nie jest zarezerwowane tylko dla niebieskiej karoserii. Widziałem granatowe wnętrza np. w srebrnych A4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam czarna B6 z niebieskim wnetrzem,z tego co wiem takie wnetrze nie jest rezerwowane dla jakiegos koloru nadwozia /to klient decyduje jakie chce miec/Co do drugiego pytania, elementy ktore wg. ciebie powinny byc granatowe takie nie sa /u mnie sa czarne/,wychodzi na to ze wszystko u ciebie jest ok.wiec juz nie przezywaj. :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź. Widzę, że w końcu mogę kogoś konkretnie zapytać o co mi chodzi.

Rozumiem, że kolor czarny wnętrza Twojego Audi nie przypadkowo miesza się z kolorem granatowym (w przeciwieństwie do mojego) i taka wersja wyszła od producenta (czyli nie robiłeś przekładek żadnych elementów wnętrza z drugiego auta)?

Ja mam ten problem, że kupiłem Audi z kompletnie zniszczonym wnętrzem, całym czarnym. Dlatego warsztat załatwił mi całe nowe wnętrze z niebieskiego powypadkowego Audi, ale w innym kolorze, tj. granatowym.

Niestety nie wymienili wszystkich starych czarnych elementów na nowe granatowe, a konkretnie trzech, tj. kokpitu (górnej konsoli), kierownicy z manetkami i panelu klimy.

W efekcie strasznie dziwnie to teraz wygląda i boję się, że z tego powodu trudno mi będzie sprzedać w przyszłości auto - po prostu bardzo rzuca się w oczy ten podział na 2 kolory, że aż nie chce mi się wierzyć, że taka mozaika kolorów może mieć miejsce w oryginale. Co najbardziej? - otóż tak jak napisałem, wszystkie elementy oprócz tych trzech, które wyżej wymieniłem są granatowe, np. dolna część kokpitu (czyli schowek na dokumenty, obudowa panelu klimy) jest granatowa, listwa oddzielająca górny od dolnego kokpitu również jest granatowa, a już górny kokpit (od listwy po szybą) jest czarny.

Mogę sobie jeszcze wyobrazić, że w granatowym wnętrzu masz czarną kierownicę, zegary, panel klimy i radia, ale że masz dwukolorowy kokpit nie chce mi się wierzyć.

Daj znać proszę, co o tym myślisz ze swojej perspektywy, bo nie wiem co mam z tym zrobić. Z moim warsztatem sprawa jest już zamknięta, a ja zastanawiam się czy nie kupić po prostu nowego granatowego kokpitu (góra) i wymienić. Szkoda mi tylko pieniędzy, bo na allegro taka konsola kosztuje ok. 1500 zł.

Chyba że odpowiesz mi, że taka sytuacja, którą opisałem to normalka w seryjnych modelach Audi. Wtedy zdziwię się bardzo, ale będzie to też dobra wiadomość i w ogóle będzie po sprawie.

Dzięki !!!

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to juz teraz niczego nie zmieni ale dziwne ze zdecydowales sie w ogole na niebieskie wnetrze bo samo w sobie to moze byc szokujace a co dopiero patrzac na to

rzecz gustu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tymbardziej że niebieskie wnętrze nie każdemu podejdzie :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no mi sie niebieskie wnętrze nie podoba przeokropnie

ja proponuje zacząć szukąc czarnego :) i uskutecznić przekładke :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no mi sie niebieskie wnętrze nie podoba przeokropnie

ja proponuje zacząć szukąc czarnego :) i uskutecznić przekładke :)

proponuje to samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Doceniam Waszą pomoc, ale przypominam, że moje pytanie jest konkretne i dotyczy właścicieli Audi A4 z fabrycznym granatowym wnętrzem (tapicerka, siedzenia, boczki, itp.):

1. Jakiego koloru w Waszych Audi są następujące elementy:

- kokpit/konsola

- kierownica wraz z manetkami

- panel klimy

(czy jest możliwość aby te elementy były koloru czarnego?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

konsola szara

kierownica szara manetki są czarne

klima czarna

oczywiscie ze mozliwe jesli masz góre deski czarna to kiera tez bedzie czarna

ja mam deske szara i kiere tez mam szarą

klimatronik zawsze jest czarny

manetki zawsze są czarne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Doceniam Waszą pomoc, ale przypominam, że moje pytanie jest konkretne i dotyczy właścicieli Audi A4 z fabrycznym granatowym wnętrzem (tapicerka, siedzenia, boczki, itp.):

1. Jakiego koloru w Waszych Audi są następujące elementy:

- kokpit/konsola

- kierownica wraz z manetkami

- panel klimy

(czy jest możliwość aby te elementy były koloru czarnego?)

Kolor wnetrza nie ma nic wspolnego z kolerem zewnetrznym i wystepuje w dowolnej konfiguracji

Kierownica z poduszka wystepuje w kolorze blekit maritime,manetki sa zawsze czarne i nie ma innych kolorow

Deska rozdzielcza gorna jak i dolna czesc wystepuje w kolorze blekit miritime

Panel klimy zawsze czarny

czego chciec wiecej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z postu HIRIDE rozumiem, że w fabrycznym wnętrzu niebieskim wszystkie elementy (również kierownica i cały kokpit) są niebieskie, oprócz oczywiście manetek i panelu klimy. Czyli nie może być w fabrycznej wersji żadnej czarnej czy szarej kierownicy, a przede wszystkim dwukolorowego kokpitu (czyli górny kokpit czarny, dolny ze schowkiem niebieski). To byłoby jasne i zakończyło sprawę (po prostu mam niekompletnie złożone wnętrze – elementy czarne fabryczne, elementy niebieskie wymienione), gdyby nie post BOBERKA.

Więc... czy zawsze kokpit, itp. jest w kolorze wnętrza jak w wersji HIRIDE ? Post BOBRKA pokazuje, że są wersje fabrycznego niebieskiego wnętrza z czarnym lub szarym górnym kokpitem (czyli de facto dwukolorowym kokpitem) i kierownicą.

W kwestii wyjaśnienia sytuacji obecne wnętrze mojego Audi nie jest fabryczne. Sprowadziłem piękne srebrne Audi A4 B6 za pomocą pośrednika z kompletnie zniszczonym wnętrzem, całym w kolorze czarnym/szarym. Jedyna opcja - wymienić całe oryginalne wnętrze, dlatego pośrednik załatwił mi całe nowe wnętrze z niebieskiego powypadkowego Audi, ale w innym kolorze, tj. granatowym (o nowym kolorze zadecydował czas, mały wybór i cena).

Nie miałem możliwości przypilnować pracy (ze względu na dużą odległość), dlatego wydaje mi się, że nie wymienili wszystkich starych czarnych elementów na nowe granatowe, a konkretnie dwóch, tj. kokpitu (górnej konsoli) i kierownicy. Podobno wszystko jest OK (wymienione), ale nie chce mi się wierzyć.

W efekcie strasznie dziwnie wygląda nowe wnętrze mojego Audi - po prostu bardzo rzuca się w oczy ten podział na 2 kolory, że aż nie chce mi się wierzyć, że taka mozaika kolorów może mieć miejsce w oryginale. Co najbardziej? - otóż tak jak napisałem, wszystkie elementy oprócz tych dwóch, które wyżej wymieniłem są granatowe, np. dolna część kokpitu (czyli schowek na dokumenty, obudowa panelu klimy) jest granatowa, listwa oddzielająca górny od dolnego kokpitu również jest granatowa, a już górny kokpit (od listwy po szybą) jest czarny.

Mogę sobie jeszcze wyobrazić, że w granatowym wnętrzu można mieć czarną kierownicę, ale dwukolorowy kokpit to już za wiele dla mojej wyobraźni.

Dlatego z niecierpliwością czekam na Wasze konkretne odpowiedzi czy dwukolorowy (czarno-granatowy) kokpit jest możliwy w fabrycznej granatowej wersji wnętrza, a nie opinie czy jest ładny, czy brzydki i sugestie, żebym sobie kupił kolejny raz nowe wnętrze, ale tym razem czarne!!!

Nie wiem co mam z tym teraz zrobić. Zastanawiam się czy nie kupić po prostu nowego granatowego kokpitu (góra) i wymienić. Szkoda mi tylko pieniędzy, bo na allegro taka konsola kosztuje ok. 1500 zł.

Chyba że pośrednik ma rację, że taka sytuacja (2 kolory), którą opisałem to normalka w seryjnych modelach Audi. Wtedy zdziwię się bardzo, ale będzie to też dobra wiadomość i w ogóle będzie po sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...