Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5] Klima nie chłodzi


markos01

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam maly problem ze skutecznym chlodzeniem klimatyzacji (nie chlodzi w ogóle) znajomy kolezka stwierdzil ze to moze byc jakis czujnik lub przekaznik. Lecz bez schematu mi nie pomoze. Czy moze ktos wie gdzie taki przekaznik moze sie znajdowac? (freon jest nabity) Robi sie cieplo. Prosze o pomoc. Z góry dzieki

[ Komentarz dodany przez: pre_pl: 15-03-2007, 08:48 ]

temat, temat !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam maly problem ze skutecznym chlodzeniem klimatyzacji (nie chlodzi wogule) znajomy kolezka stwierdzil ze to moze byc jakis czujnik lub przekaznik. Lecz bez schematu mi nie pomoze. Czy moze ktos wie gdzie taki przekaznik moze sie znajdowac? (freon jest nabity) Robi sie cieplo. Prosze o pomoc. Zgory dzieki

Kolego przeczytaj regulamin a dopiero pisz posty

[ Dodano: 14-03-2007, 23:21 ]

napisz co sprawdziliście w tej klimie czy tylko nabiliście czynnikiem R-134a.... :question:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzona byla szczelnosc instalacji i nabita freonem (u kolesia ktory sie tym zajmuje) niestety nie wiem jakie byly parmetry o ktorych piszesz.

[ Dodano: 15-03-2007, 00:25 ]

Sprawdzona byla szczelnosc instalacji i nabita freonem (u kolesia ktory sie tym zajmuje) niestety nie wiem jakie byly parmetry o ktorych piszesz.

Jest blad z elektryka wnoskuje to po tym ze nie zalancza sie sprezarka klimatyzacji. (na krutko z aku furczy az milo). Chcialbym sprawdzic przekaznik odpowiadajacy za to lecz nie wiem gdzie on sie znajduje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po lewej stonie z przodu audi jest presostat ciśnieniowy zacznij od niego :biggrin:

jeszcze jedno a wentylator na chłodnicy po włączeniu klimy zaczyna pracowac czy nie :question:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po lewej stonie z przodu audi jest presostat ciśnieniowy zacznij od niego :biggrin:

jeszcze jedno a wentylator na chłodnicy po włączeniu klimy zaczyna pracowac czy nie :question:

Wentylator nie dziala. Probujac na krótko przez kable z akumulatora kreci sie i sprezarka klimy tez załącza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem tak że po włączeniu klima pracowała przez 2,3 sek i sie wyłączała i sie okazało że nie stykała wtyczka od czujnika wys. ciśnienia. Po wyczyszczeniu wszystko działa sprawdź wtyczki przy chłodniczce od klimy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem tak że po włączeniu klima pracowała przez 2,3 sek i sie wyłączała i sie okazało że nie stykała wtyczka od czujnika wys. ciśnienia. Po wyczyszczeniu wszystko działa sprawdź wtyczki przy chłodniczce od klimy

o tym pisłem w drugim poscie kolego :question:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepiej sprawdz to co napisał icemankoszalin słuchaj sie jego rad co do wentylatora od klimy to czasami chodzi na tzw jałowym biegu ale ze nie pracuje wiec proponuje poprostu przejrzec silniczek znajomy tak miał nie stykało przeczyscił i chodzi a co do sniezki jesli masz ponizej ok 5st celcjusza temperature sniezka klima nie powinna załączyc jasli ją wcisniesz zapali sie sniezka na dosławnie sekunde i zgasnie wiec ta sniezka to podejrzewam wachania temperatury charakterystyczna dla tej pory roku raz 15 a w noc -5

pozdrawiam

savik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepiej sprawdz to co napisał icemankoszalin słuchaj sie jego rad co do wentylatora od klimy to czasami chodzi na tzw jałowym biegu ale ze nie pracuje wiec proponuje poprostu przejrzec silniczek znajomy tak miał nie stykało przeczyscił i chodzi a co do sniezki jesli masz ponizej ok 5st celcjusza temperature sniezka klima nie powinna załączyc jasli ją wcisniesz zapali sie sniezka na dosławnie sekunde i zgasnie wiec ta sniezka to podejrzewam wachania temperatury charakterystyczna dla tej pory roku raz 15 a w noc -5

pozdrawiam

savik

Dzieki za zainteresowaniem moim tematem i za cenne podpowiedzi jutro podwijam rekawy i zabieram sie do roboty przejrze te czujki kolo clodnicy moze bedzie git.

Savik o jaki silniczek ci chodzi? Jesli od wentylatora to jest ok bo na krotko dziala.

A ze icemen ma pojecie zdazylem juz zauwarzyc czytajac jego wiele innych podpowiedzi.

Milego wekendu

narka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem taki sam problem.Walczyłem z tym cały dzień i już myślałem ,że nie dam sobie z tym rady ale wpadł do mnie kumpel ze schemacikiem z Passata B5 i doszliśmy metodą prób i błędów-przyczyną była kostka przy komputrze w jakis sposób zasniedziedziały piny od climatronic po przeczyzczeniu mie ma problemów!

Pytanko moje brzmi przy jakich temperaturach probowałes klime bo jak masz starszy model to przy zimnie dziala tylko zwykły nawiew!!!

CIMG1189.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a przy nowych modelach działa kiedy

B5 po II lifcie nie widac zeby nie dzialala :rolleyes:

nie o to mi chodziło ,bo to ze snieżka sie zapala nie swiadczy ze klima działa, Murzyn kolega pisze o tym ze jak jest zimno to w starszych modelach nie dział :twisted:

ps. po lifcie jak włączysz econ to wyłączasz klime ,jak econ nie jest włączony to klima jest cały czas odpalona, to tak na marginesie :biggrin:

więc jednak widać .............prawda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem taki sam problem.Walczyłem z tym cały dzień i już myślałem ,że nie dam sobie z tym rady ale wpadł do mnie kumpel ze schemacikiem z Passata B5 i doszliśmy metodą prób i błędów-przyczyną była kostka przy komputrze w jakis sposób zasniedziedziały piny od climatronic po przeczyzczeniu mie ma problemów!

Pytanko moje brzmi przy jakich temperaturach probowałes klime bo jak masz starszy model to przy zimnie dziala tylko zwykły nawiew!!!

Obrazek

Witam

Mam ten problem od roku (brak czasu sami wiecie :redface: ) wiec problem temperatury zewnetrznej raczej nie istnieje.

Hudding jesli masz jeszcze te schematy to bym byl wdzieczny.

Bedac pod samochodem znalazle urwany kabel (kolo sprezarki od klimatyzacji) ktory prowadzi do zlaczki znajdujacej sie kolo zbiorniczka z plynem od wspomagania.

Zalaczm fotke. Za co ten przewod odpowiada?? Czy moze miec cos wspolnego z brakim chlodzenia klimy

AUDI.jpg

[ Dodano: 19-03-2007, 19:08 ]

P3190027.jpg

[ Dodano: 19-03-2007, 19:09 ]

P3190027.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta wtyczka co pokazałes strzałką jest od presostatu ciśnieniowego klimy

pisałem ci o tym presostacie na początku wogóle nie czytasz :question:

A gdzie ten przewod powinien byc podlaczony???

To moze byc powod nie dzialania sprezarki??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest powód , z lewej strony jest presostat ciśnieniowy z 4 przewodami i tam musza byc podłaczone :biggrin:

jutro zrobie fotke to ci wkleje :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...