Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Problem z kluczykiem


Pils

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam mały problem z moim kluczykiem...a mianowicie posiadam tzw scyzoryk i chciałbym wymienić w nim baterie, ale w żaden sposób nie mogę go otworzyć, boję się użyć większej siły, aby nic nie uszkodzić. Stąd moje pytanie do posiadaczy takiego kluczyka, którą część należy podważyć, wysunąć...??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam mały problem z moim kluczykiem...a mianowicie posiadam tzw scyzoryk i chciałbym wymienić w nim baterie, ale w żaden sposób nie mogę go otworzyć, boję się użyć większej siły, aby nic nie uszkodzić. Stąd moje pytanie do posiadaczy takiego kluczyka, którą część należy podważyć, wysunąć...??

przede wszystkim musisz rozdzielić na pół klucz rozsuwając go najpierw a pózniej te połówke z przyciskami rozdzielic na pół.W scyzorykach audi tak sie własnie robi.W vw,skodach i seatach jest śrubka którą :wink4: trzeba odkręcić a w audi tego nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiększ sobie kolego ten schemat - tylko to znalazłem.

Jak by nie działał pilot po wymianie bateri to znaczy ze musisz go dostroić a robi się to wkładając scyzoryk do zamka drzwi lub stacyjki trzymając wciśniety jednocześnie guzik w pilocie do otwierania drzwi przez okolo minutę. Ja tak zrobiłem i działa w 100%.

wymianabateriiwkluczyku.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ciekawe.. rozebralem kluczyk. Zaraz ide po nowe baterie i ciekawe czy otworze auto :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda. Wlozylem tylko kluczyk w zamek, wcisnalem otwieranie drzwi i zadzialal.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam taki sam problem w audi b6 po wymianie bateri nie chce dzialac pilot... moglby ktos powiedziec jak trzeba go zaprogramowac?

Gdybyś użył wyszukiwarki, to znalazłbyś to:

Z instrukcji obsługi do A4 B6:

Synchronizacja kluczyka

Jeżeli samochodu nie można odblokować wzgl. zablokować radiowo, kluczyk z nadajnikiem musi zostać zsynchronizowany.

  • Jeżeli samochód jest zamknięty, otworzyć zamek w drzwiach kierowcy kluczykiem mechanicznym.
  • Nacisnąć przycisk odblokowania (otwarta kłódka) w kluczyku z pilotem.
  • Umieścić kluczyk w wyłączniku zapłonu i włączyć zapłon.
  • Ponownie wyłączyć zapłon i wyjąć kluczyk.
  • Nacisnąć przycisk odblokowania (otwarta kłódka) wzgl. przycisk zablokowania (zamknieta kłódka).

--

Pozdrawiam.

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam taki sam problem w audi b6 po wymianie bateri nie chce dzialac pilot... moglby ktos powiedziec jak trzeba go zaprogramowac?

Gdybyś użył wyszukiwarki, to znalazłbyś to:

Z instrukcji obsługi do A4 B6:

Synchronizacja kluczyka

Jeżeli samochodu nie można odblokować wzgl. zablokować radiowo, kluczyk z nadajnikiem musi zostać zsynchronizowany.

  • Jeżeli samochód jest zamknięty, otworzyć zamek w drzwiach kierowcy kluczykiem mechanicznym.
  • Nacisnąć przycisk odblokowania (otwarta kłódka) w kluczyku z pilotem.
  • Umieścić kluczyk w wyłączniku zapłonu i włączyć zapłon.
  • Ponownie wyłączyć zapłon i wyjąć kluczyk.
  • Nacisnąć przycisk odblokowania (otwarta kłódka) wzgl. przycisk zablokowania (zamknieta kłódka).

--

Pozdrawiam.

Sławek

tylko po wymianie bateri wogole nie reaguje mi na te przyciski (klodki) i co mam zrobic w takim wypadku? czy te klodki mam naciskac w dzialajacym pilocie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, jak masz nie zsynchronizowany to nie będzie działać ale chodzi o zaprogramowanie go, wykonaj te operacje tak jak jest napisane, bo jeżeli by działało otwieranie to po co miałbyś go synchronizować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, jak masz nie zsynchronizowany to nie będzie działać ale chodzi o zaprogramowanie go, wykonaj te operacje tak jak jest napisane, bo jeżeli by działało otwieranie to po co miałbyś go synchronizować?

masz racje, pozniej sprobuje to zrobic wedlug tej intrukcji i dam znac czy cos pomoglo.

pozdrawiam ! [br]Dopisany: 24 Maj 2010, 14:22_________________________________________________

mam taki sam problem w audi b6 po wymianie bateri nie chce dzialac pilot... moglby ktos powiedziec jak trzeba go zaprogramowac?

Gdybyś użył wyszukiwarki, to znalazłbyś to:

Z instrukcji obsługi do A4 B6:

Synchronizacja kluczyka

Jeżeli samochodu nie można odblokować wzgl. zablokować radiowo, kluczyk z nadajnikiem musi zostać zsynchronizowany.

  • Jeżeli samochód jest zamknięty, otworzyć zamek w drzwiach kierowcy kluczykiem mechanicznym.
  • Nacisnąć przycisk odblokowania (otwarta kłódka) w kluczyku z pilotem.
  • Umieścić kluczyk w wyłączniku zapłonu i włączyć zapłon.
  • Ponownie wyłączyć zapłon i wyjąć kluczyk.
  • Nacisnąć przycisk odblokowania (otwarta kłódka) wzgl. przycisk zablokowania (zamknieta kłódka).

--

Pozdrawiam.

Sławek

wlasnie robilem tak jak kolega wyzej opisal i zadnych efektow, nie wiem co mam z nim zrobic hmm :wallbash: ktos ma moze jeszcze jakies pomysly??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie robilem tak jak kolega wyzej opisal i zadnych efektow, nie wiem co mam z nim zrobic hmm :wallbash: ktos ma moze jeszcze jakies pomysly??

Jeśli masz dostęp do VAG'a, przeprowadź procedurę pokazaną na filmie domjenicka:

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=74077.0

Przekonasz się, czy moduł komfortu "widzi" twoje piloty.

Na twoim miejscu sprawdziłbym dokładnie baterie w pilotach. Być może trafiły ci się jakieś "przeterminowane".

--

Pozdrawiam.

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety nie mam dostepu do VAG'u, musze sobie kupic kabel na allegro.. bylem dziasiaj tam gdzie koduja kluczyki ale koles chce 150 zl i nie daje gwarancji ze go zakoduje hmmm :wallbash: a moze ktos z forum z lublina ma kabel i moglby zakodowac kluczyk? oczywiscie odplatnie ale nie za taka kase j.w

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

•Jeżeli samochód jest zamknięty, otworzyć zamek w drzwiach kierowcy kluczykiem mechanicznym.

•Nacisnąć przycisk odblokowania (otwarta kłódka) w kluczyku z pilotem.

•Umieścić kluczyk w wyłączniku zapłonu i włączyć zapłon.

•Ponownie wyłączyć zapłon i wyjąć kluczyk.

•Nacisnąć przycisk odblokowania (otwarta kłódka) wzgl. przycisk zablokowania (zamknieta kłódka).

Czy w/winstrukcja działa także w B7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy dopasowywanie kluczyków wygląda tak samo w B5?

Z instrukcji obsługi do A4 B5 (str. 17):

Synchronizacja urządzenia

Jeżeli przy pomocy zdalnego sterowania radiowego samochodu nie mozna otworzyć lub zamknąć, nalezy przeprowadzić synchronizację urządzenia.

Synchronizacja następuje automatycznie, jeżeli po odebraniu sygnału radiowego samochód w ciągu jednej minuty zostanie otwarty wzgl. zamknięty zamkiem w drzwiach.

Po tym urządzenie jest ponownie gotowe do działania.

--

Pozdrawiam.

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...