Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Jaki olej do skrzyni - Shell czy Motul ?


Waldek1

Rekomendowane odpowiedzi

jaki olej do skrzyni shell czy motul ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jeśli miałbym wybierać miedzy olejem shell a motul

to wybrał bym ten drugi (motul)

___________________

Pozdrawiam

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki, ja zalałem do silnika shell 5W30 i mam wrażenie ze głosniej silnik pracuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przed wyminą oleju w skrzyni, należy ją przepłukać ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przed wyminą oleju w skrzyni, należy ją przepłukać ???

raczej dokładnie opróznic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też takim bedę zalewał[br]Dopisany: 16 Marzec 2009, 08:41_________________________________________________Witam ponownie

Wymieniłem olej w skrzyni biegów, kupiłem olej Gear 300 75w 90, strzykawkę i klucz do korka oleju.

Po odkręceniu plastikowej osłony okazało się że klucz który kupiłem do korka oleju nie nadawał się, korek wlewu oleju i korek do spuszczania oleju jest taki sam i jest na zwykły klucz imbusowy. Odkręcenie korków (śrub) nie sprawiło mi kłopotów. Zaskoczony byłem stanem usuwanego oleju myślałem, że to będzie czarna maż a okazało się, nie było widać żadnego zużycia olej był bardzo czysty przezroczysty jasno brązowy. Nowy olej był też przezroczysty koloru jasno oliwkowy. Stary i nowy olej, jego gęstości mogę porównać do oleju używanego w kuchni np. olej słonecznikowy . korek do wlewu oleju znajduje się na wysokości osi napędowej od strony kierowcy.

Rozmawiałem z mechanikiem powiedziałem mu, że wymieniłem olej w skrzyni był trochę zdziwiony, ponieważ jak twierdzi nikt tego nie robi., chyba że zaczyna szwankować skrzynia, ale powiedział, że ma przypadki, kiedy klienci chcą wymienny lub naprawy skrzyni w takich sytuacjach radził wymienić olej po wymianie na nowy skrzynie poprawnie pracują a spuszczany olej wzrokowo jest w stanie idealnym dlatego nie trzeba się tym sugerować

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też wymieniłem wczoraj olej w skrzyni na Motul Gear 300 75W90 i powie Wam,że dużo ciszej i lżej się zmienia biegi,a rano na mrozie -10 stopni lewarek lekko pracuje także polecam taki zabieg,choć niby ASO twierdzi,że nie zmienia się oleju w skrzyni,a ja uważam że to duży błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ASO twierdzi,że nie zmienia się oleju w skrzyni,a

bo to debile sa... :polew: juz od wielu lat tak uważaja...

ja juz dawno jestem po zmianie oleju w skrzyni... mam zalanego castrola 80W90. dobry lek jak nie pomaga 75W90.synhrony sa juz troszkę podjechane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zaraz po zakupie przy okazji pierwszej wymiany oleju i filtrów zalałem Motul Gear 300 75W90, zrobiłem juz k 15kkm na tym i nic złego się nie dzieje. niby się nie wymienia oleju ale nic nie jest wieczne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesiu, pomyliłeś chyba olej silnikowy z olejem w skrzyni biegów (o którym tu mowa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...