Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHU] Problem z zbyt wysokim spalaniem - b5 AHU automat


mechanicalbrother

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Auto : B5 , silnik AHU 90KM , kombi , skrzynia automatyczna

Mam pytanie , czy ktoś ma jakiś pomysł co może być przyczyną nadmiernego spalania ? ? ? (w mieście przy spokojnej jezdzie 10-12l/ 100km)

Co już wiem :

- skrzynie biegów razem z konwerterem wyremontowałem,

- silnik jest ustawiony prawidłowo,

- wtryskiwacze działają prawidłowo,

- w głowicy zainstalowałem nowe popychacze hydrauliczne,

- 0-100km ~15sek

- ogumienie w porządku (stan, ciśnienie)

- w komputerze nie rejestrują się żadne błędy

- czujniki działają prawidłowo (czujnik doładowania, przepływomierz)

- turbina nie hałasuje i nie bierze oleju (silnik nie dymi nadmiernie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Niestety te auta tak maja. Ja jeżdże w większości po mieście ,raz w tygodniu trasa ok 50km i średnie spalanie nigdy mi nie zeszło poniżej 8,5l/100km. Jak miałem alu 17" z oponami 225 i boxa to przy gazowaniu 12 litrów spalił po mieście. Teraz po chipie i na standardowych alu 15" pali średnio te 8,5.

PS. sprawdź vagiem dawkę wtrysku - ja zmieniłem z 3 na 5 i spalanie spadło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w moim choć to nie autoamat na oponkah 225/45/17 nie spalił mi nigdy więcej jak 7,0 l/100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dramat...

Kupiłem to Audi z myślą że będzie oszczędne - myślałem automat to będzie palił litr więcej. Ale nie 4-5 ! ! !

3 miesiące spędziłem na naprawie skrzyni i na to jeszcze taka niespodzianka - spalanie 2x od tego jakie zakładałem... Pali dużo więcej od C-klasy (2.2 D 95KM) która miałem wcześniej -ona paliła podczas ciągnięcia lawet 10-11, a w mieście 8l.

Musi byś coś nie tak, sprawdzę jeszcze kompresje silnika...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dramat...

Kupiłem to Audi z myślą że będzie oszczędne - myślałem automat to będzie palił litr więcej. Ale nie 4-5 ! ! !

3 miesiące spędziłem na naprawie skrzyni i na to jeszcze taka niespodzianka - spalanie 2x od tego jakie zakładałem... Pali dużo więcej od C-klasy (2.2 D 95KM) która miałem wcześniej -ona paliła podczas ciągnięcia lawet 10-11, a w mieście 8l.

Musi byś coś nie tak, sprawdzę jeszcze kompresje silnika...

ewidentnie coś jest nie tak, mój brat ma omegę 2,5 td w automacie i pali mu w granicach 6-9 litrów.

musisz znaleźć dobry warsztat, i zrobić dokładną diagnostykę silnika i skrzyni,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dramat...

Kupiłem to Audi z myślą że będzie oszczędne - myślałem automat to będzie palił litr więcej. Ale nie 4-5 ! ! !

3 miesiące spędziłem na naprawie skrzyni i na to jeszcze taka niespodzianka - spalanie 2x od tego jakie zakładałem... Pali dużo więcej od C-klasy (2.2 D 95KM) która miałem wcześniej -ona paliła podczas ciągnięcia lawet 10-11, a w mieście 8l.

Musi byś coś nie tak, sprawdzę jeszcze kompresje silnika...

Zapewniam Cie ,że te auta tak palą ,poczytaj na forum wątki z archiwum.

Ja jak kupowałem swoje auto to dziadek ,który sprzedawał mówił ,że jemu to pali 6,5l. Bardzo się ucieszyłem ,ale nie trwało to długo bo do drugiego tankowania :( To auto nie nadaje się do miasta - tylko trasy i to dłuższe. Przekonałem się o tym w wakacje - z Zakopanego z 4osobami na pokładzie wróciłem na 26litrach ON = 5,2/100, przy dość dynamicznej jeździe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze pamiętam to norma producenta dla 1,9tdi automat to właśnie 9,0L/100km w mieście. Często jest tak że nasze furki palą więcej niż norma. A może w korkach co chwile stoisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pawel1985 - czy masz skrzynie automatyczna ?

W Koszalinie korków raczej nie ma :(, jazda jest generalnie płynna, bez szaleństw . skoro norma mówi 9l, to 10l,11l (+1l przez niskie temp na zewnątrz to już 12l) faktycznie nie jest niczym dziwnym.

ale tak czy siak przejrzę jeszcze silnik i skrzynie. Choć auto dość dobrze się zbiera do przodu, nie dymi przesadnie, nie bierze oleju.

na trasie faktycznie jest dobrze ~5.0l.

a jeżeli faktycznie "ten typ tak ma" to idzie na sprzedaż i to szybko. Bez przesady, żeby 1.9TDI palił 10-12l/100km w mieście i to 90KM.

Dramat . . .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pawel1985 - czy masz skrzynie automatyczna ?

W Koszalinie korków raczej nie ma :(, jazda jest generalnie płynna, bez szaleństw . skoro norma mówi 9l, to 10l,11l (+1l przez niskie temp na zewnątrz to już 12l) faktycznie nie jest niczym dziwnym.

ale tak czy siak przejrzę jeszcze silnik i skrzynie. Choć auto dość dobrze się zbiera do przodu, nie dymi przesadnie, nie bierze oleju.

na trasie faktycznie jest dobrze ~5.0l.

a jeżeli faktycznie "ten typ tak ma" to idzie na sprzedaż i to szybko. Bez przesady, żeby 1.9TDI palił 10-12l/100km w mieście i to 90KM.

Dramat . . .

No żebym ja wiedział ,że będzie takie spalanie to bym kupił 2,5tdi w automacie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mechanicalbrot - umnie manual, no ale niech on ci litr wiecej pali 7,5 max 8 jak to automat, no ale nie 10 -12, gdyby mi tyle palił to bym wolał kupic benzyne i miec wiecej koni za takie samo palenie, a wkoncu w dislu chodzi o małe palenie szczególnie przy 1.9, 90ps, cos tam musi byc nie tak, mam w rodzinie 110 konnego AFN w automacie pali cos koło 8 to jest normalna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem motor i skrzynie po raz setny , wszystko wydaje się OK. Ale liczby nie kłamią. zbiornik 56l - 630km 50%trasa, 57l - 700km 60%trasa, 7l / 60km 100% miasto.

Nie wierze w 8l w mieście...

Czy macie jeszcze jakieś propozycje co może być przyczyną spalania 10-12.

( proszę nie pisać komu ile pali, znam już sto różnych wersji )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rtocki - tak a Ty też masz asb?

Mechanicalbrother - jak by nie to że napisałes - 5 l na trasie to bym rzekł że masz dziurawy zbiornik bo rzeczywiście pali jak benzynowy bo w dieslu to różnica w spalaniu między miasto a trasa to 2 l to już 7 + 1 l że automat to 8 i cudów nie ma ale 10-12 to trzeba by jezdzić na 2 pierwszych biegach pewnie .Może dałeś mu taką dawke że po prostu nie spala , tu w tym kierunku coś pokombinuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem motor i skrzynie po raz setny , wszystko wydaje się OK. Ale liczby nie kłamią. zbiornik 56l - 630km 50%trasa, 57l - 700km 60%trasa, 7l / 60km 100% miasto.

Nie wierze w 8l w mieście...

Czy macie jeszcze jakieś propozycje co może być przyczyną spalania 10-12.

( proszę nie pisać komu ile pali, znam już sto różnych wersji )

A katalizator masz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...