Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BVG] FIS nie świeci


Pollux

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

Od wczoraj jestem naprawdę szczęśliwym posiadaczem kochanieńkiej A4 Avant B7 '07. Poważnie zastanawiam się nad przeprowadzką do tego auta, ale...

Zauważyłem pewien problem, ktory jakoś nie daje mi spokoju. Dzieją się jakieś dziwactwa z:

- fisem - zupełnie nie daje znaku życia (podświetlenie i praca zegarów w 100% OK, a fis czarny jak noc listopadowa)

- kontrolką esp - ni z gruszki niz pietruszki włącza się przy najspokojniejszej jeździe nawet,

- radiem - pięknie grający zestaw czasami po prostu przestaje grać... nie wyłącza się również z momentem wyjęcia kluczyka

Specjalistą nie jestem i daleko mi do naprawy własnymi siłami, ale może są jakieś punkty, które powinienem sprawdzić, zanim zacznę nękać speca? Ktoś zasugerował mi ewentualny problem w bezpiecznikach / rozpiętą wtyczkę / konieczność zerowania komputera.

Pomóżcie proszę. Może mogę jakoś sam zadziałać.

Z góry dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o FIS to na przełączniku od wycieraczek masz od spodu taki guzik. Wciśnij go a FIS powinien zaświecić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o kontrolke ESP to jedz sprawdz zbierzność

A z tym radiem to wygląda na brak CAN-ów w instalacji radiowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o FIS to na przełączniku od wycieraczek masz od spodu taki guzik. Wciśnij go a FIS powinien zaświecić smiley

hehe dobre .

Zacznij od vaga, moze coś sie wyjaśni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byc moze auto bylo zalaniu woda tzn po powodzi i zostalo zle naprawione a teraz to wychodzi :tongue4: lub mial malego dzwona cala deska i reszta byla wypruta z samochodu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HiRide!!! Ludzie kochani ;) nie strasz, błagam ;) auto jest z pewnej ręki i wiem, że walnięty nie był. powódź też mu chyba obca jest...

mateo_81 - reset nie daje nic, niestety.

umówiłem się na VAGa... moż faktycznie cosik więcej się dowiem.

A doradźcie jeszcze - czy tzw. przeprogramowanie komputera może być receptą? tak zasugerował elektryk.

No i słowo wyjaśnienia... Ze mnie to jest taki znawca samochodów, który jedynie wie, jakie auto mu się podoba... Staram się furki nie zniszczyć i dbam po sakramentalne podstawy. Jeśli dzieje się coś poważniejszego - wtedy wolę pytać speców.

Jeśli będę zadawał głupie pytania - pomincie je milczeniem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HiRide!!! Ludzie kochani ;) nie strasz, błagam ;) auto jest z pewnej ręki i wiem, że walnięty nie był. powódź też mu chyba obca jest...

mateo_81 - reset nie daje nic, niestety.

umówiłem się na VAGa... moż faktycznie cosik więcej się dowiem.

A doradźcie jeszcze - czy tzw. przeprogramowanie komputera może być receptą? tak zasugerował elektryk.

No i słowo wyjaśnienia... Ze mnie to jest taki znawca samochodów, który jedynie wie, jakie auto mu się podoba... Staram się furki nie zniszczyć i dbam po sakramentalne podstawy. Jeśli dzieje się coś poważniejszego - wtedy wolę pytać speców.

Jeśli będę zadawał głupie pytania - pomincie je milczeniem ;)

po co przeprogramowac ? program byl dobry :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:vaglogi: i niech da Tobie ten fachura kody błędów, będziesz mógł skonfrontować to co on powie z wiedzą z forum :wink4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...