Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Panel klimatyzacji


Rako

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka ;)

Słuchajcie mam w mojej b6 z lekka wytarte niektóre przyciski w panelu klimy.

Moje pytanko takie....czy mógłbym przełozyć przyciski z innego panelu?? (jesli tak to czy zajmie mi to troche czasu) a moze warto kupic panel w dobrym stanie poprostu, jak myslicie??

A i nastepne pytanko....zeby wyjąc ten panel musze wyciągnąc radyjko??

Z góry dzięki za pomoc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyciski możesz przełożyć ale poszukaj na forum bo było już parę wątków o tym żeby nie kupować do B6 paneli z B7 (lub odwrotnie) bo są problemy z ogrzewaniem tylnej szyby... a panele identyczne - po numerze tylko dojdziesz czy to B6 czy B7

no i pamiętaj o tym że panel z 1DIN instalacji jest o kilka milimetrów szerszy od panela z instalacji 2DIN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uuups hmm...a jak dojsć po tym numerze ze do B6?? Własnie u siebie mam ogrzewanie tylnej jak i przedniej szyby...

Aaaaa i sa jakies cyrki słyszałem z kodowanie??

Ogólnie zielony w tym jestem a chce wymienic sobie.[br]Dopisany: 30 Marzec 2009, 11:15_________________________________________________Właśnie szukam po allegro i natknąłem sie na cos takiego:

http://allegro.pl/item588966514_panel_klimatyzacji_audi_a4_a4q_2001_2009.html

Co sądzicie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hey zagadaj do siemiana .. prawdopodobnie on będzie miał panel klimatyzacji z b6... ewentualnie przełożysz sobie tylko przyciski... w wymianie tego nie ma dużo roboty.. chwilka cierpliwości i po sprawie

[br]Dopisany: 30 Marzec 2009, 11:22_________________________________________________i nie kup czasem z modelu B7 bo na 100% nie działa tynie ogrzewanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

300 zl to cholernie drogo. poszukaj dobrze, znajdziesz za połowe ceny. możesz kupić uszkodzony i przełożyć tylko przednią cześć. a czy od B7 to możesz sprawdzić np po dacie produkcji, która jest na wlepce tego sterownika.

Pamiętaj,ze jak przełożysz całość, to musisz później Vagiem zaadoptować urządzenie, czyli przyuczyć Vinu.

A które przyciski masz wytarte? ja mam na sprzedanie taki panel, jak Ci przypasują klawisze,to mozesz poprzekładać, zerknij tu:

http://www.a4-klub.pl/smf/all_b6_klimatronik_1din-t71979.0.html;msg795146#msg795146

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje pytanko takie jeszcze....czy tylko vagiem moge skalibrowac nowy panel??;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz odkręcić przednią część nowego panela i założyć do tego który masz na aucie. wtedy nie bedzie trzeba Vagować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swoja droga powinni w aso mieć takie przyciski.. skoro wykonane są tak lipnie.;/ a nie zerować na biednych użytkownikach i kupować całe nowe panele....[br]Dopisany: 30 Marzec 2009, 11:56_________________________________________________jak nie masz dostępu o vaga to najlepiej i najprościej przekładać.. jedynie to musisz mieć szpilki do radia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem że musze wyciagnąc radyjko ok (szpilki mam). Czy ten panel sie trudno wyciąga?? to znaczy jego przednia część...[br]Dopisany: 30 Marzec 2009, 12:04_________________________________________________wymieniał może ktoś już te przyciski?? jak one są mniej wiecej mocowane?? nie chce nic spieprzyć ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z panelem różnie bywa. jedni łapią od spodu, pociągają i panel wychodzi bez wyjmowania radia. Mnie sie nie udało i radyjko wyciągnąłem (3min więcej pracy)

Sama przednia czesc sterownika klimatyzacji jest przykręcona na jakieś 6 śrubek- odkręcasz, odginasz zatrzaski i wszystko ładnie wychodzi. później w środku około 4 śrubek i jedna taśma do wypięcia. Przekładasz przód, skręcasz i wszystko hula.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Własnie u siebie mam ogrzewanie tylnej jak i przedniej szyby...

Jak się objawia to ogrzewanie przedniej szyby :?: , bo coś mi się wydaje, że pomyliłeś to z nadmuchem na nią :mysli: .

P.S. Z tego co widzę to trochę leniwy jesteś, wszystko już było opisywane, wystarczy użyć :szukaj:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej z nadmuchem... a propos numeru panela jest gdzies podany na forum numer panela od b6 i b7... zaczynają się inaczej... :szukaj:[br]Dopisany: 30 Marzec 2009, 17:47_________________________________________________A4 B6

1-DIN

8E0 820 043 A wycofany w 08.2002 i zastąpiony przez 8E0 820 043 J (1-DIN) <kolory 5PR,B98>

8E0 820 043 J wycofany w 2003 i zastąpiony 8E0 820 043 AB (to jest 1-DIN) <kolor 5PR>

8E0 820 043 AF 1-DIN <kolor 5PR>

8E0 820 043 AB 1-DIN z ogrzewaniem foteli <kolor 5PR>

8E0 820 043 AE 1-DIN bez ogrzewania <kolor 5PR>

8E0 820 043 zastąpiony przez 8E0 820 043 H (1-DIN bez ogrzewania) <kolory 5PR,B98>

8E0 820 043 H zastąpiony przez 8E0 820 043 AA (1-DIN bez ogrzewania) <kolor 5PR>

8E0 820 043 AA 1-DIN bez ogrzewania<kolor 5PR>

2-DIN

8E0 820 043 AC 2-DIN bez ogrzewania <kolor 5PR>

8E0 820 043 AG 2-DIN bez ogrzewania <kolor 5PR>

8E0 820 043 AH 2-DIN z ogrzewaniem foteli <kolor 5PR>

8E0 820 043 AD 2-DIN z ogrzewaniem <kolor 5PR>

8E0 820 043 K wycofany w 2003 i zastąpiony 8E 820 043 AC (to jest 2-din bez ogrzewania) <kolor 5PR>

8E0 820 043 G wycofany w 2002 i zastąpiony 8E0 820 043 Q (2-DIN z ogrzewaniem foteli) <kolory 5PR,B98>

8E0 820 043 Q wycofany w 2003 i zastąpiony 8E0 820 043 AH (2-DIN z ogrzewaniem foteli) <kolory 5PR>

A4 B7

8E0 820 043 BM 2-DIN z ogrzewaniem foteli

8E0 820 043 AM 2-DIN z ogrzewaniem foteli

5PR soul (czerń)

B98 czerń satynowa

to znalazłem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Przymierzam się do adaptacji konsoli pod RNS-e. Poszukuję panela klimatyzacji bez grzanych foteli do ramki 2 din. Wiem że do B6 nie można stosować tych z B7 bo nie działa grzanie tylnej szyby.

Jednak ostatnio wpadłem na pomysł - mogę tanio kupić uszkodzony panel klimatronika pod 2 din bez grzanych foteli z B7 (8E0 820 043 AL). Moje pytanie więc czy mogłbym wymienić front tego klimatronika wraz z przyciskami i przełożyć go do tego co mam u siebie z B6 (8E0 820 043 AA)??Dało by radę taką zamianę zrobić? Robił juz to ktoś? Jest ryzyko połamania jakiś części i złego spasowania??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Przymierzam się do adaptacji konsoli pod RNS-e. Poszukuję panela klimatyzacji bez grzanych foteli do ramki 2 din. Wiem że do B6 nie można stosować tych z B7 bo nie działa grzanie tylnej szyby.

Jednak ostatnio wpadłem na pomysł - mogę tanio kupić uszkodzony panel klimatronika pod 2 din bez grzanych foteli z B7 (8E0 820 043 AL). Moje pytanie więc czy mogłbym wymienić front tego klimatronika wraz z przyciskami i przełożyć go do tego co mam u siebie z B6 (8E0 820 043 AA)??Dało by radę taką zamianę zrobić? Robił juz to ktoś? Jest ryzyko połamania jakiś części i złego spasowania??

Raptem kilka postów wcześniej znajduje się odpowiedź na twoje pytanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niezupelnie...mowa powyzej o zmianie panelu w przypadku zmiany w obrebie tej samej wielkosci DIN.

Ja chcialbym przelozyć bebechy z 1 DIN z b6 do samego frontu z 2DIN i to jeszcze tego z b7. Pytam więc czy to bedzie pasować choćby otworami srub mocujących itp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niezupelnie...mowa powyzej o zmianie panelu w przypadku zmiany w obrebie tej samej wielkosci DIN.

Ja chcialbym przelozyć bebechy z 1 DIN z b6 do samego frontu z 2DIN i to jeszcze tego z b7. Pytam więc czy to bedzie pasować choćby otworami srub mocujących itp?

a to przepraszam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pewno pasuje wymiana frontu.

W wersji dla 1Din front jest nieco szerszy jak przytniesz go odpowiednio(boki frontu klimatronika) bez problemu wejdzie Ci na pozycje 2din.

Dodam,że ta wersja sprawdzana z przycinaniem. (Wiec jak kupisz pod 2din klimatronik to moim zdaniem front musi pasować)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...