Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1Z] Koło alternatora


tomi13ka

Rekomendowane odpowiedzi

witam, czy mogę załozyć koło pasowe ze sprzęgiełkiem do alternatora w silniku 1Z? obecnie koło jest bez sprzęgiełka i piszczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, czy mogę załozyć koło pasowe ze sprzęgiełkiem do alternatora w silniku 1Z? obecnie koło jest bez sprzęgiełka i piszczy.

Dlaczego chcesz wymieniać odrazu koło? Same koło alternatora jeżeli nie jest uszkodzone chyba nie jest przyczyną piszczenia :mysli: Stawiał bym na zużycie paska lub to, iż Któryś z elementów osprzętu może stawiać opór i dlatego piszczy np łożyska alternatora itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi jednoznacznie wskazać co masz sprawdzać ponieważ odgłos piszczenie może się przenosić. Zakładając, że jesteś pewny, iż dotyczy on paska to osobiście sprawdził bym czy któreś z kół nie ma luzów, czy kręcą się bez oporów. U siebie miałem taki przypadek, ze wymieniłem pasek oraz napinacz, wyremontowałem alternator w którym wymieniłem łożyska, kółko pasowe ze sprzęgiełkiem a pasek dalej popiskiwał okazało się, że sprawcą jest pompa wspomagania która miała luz wzdłużny i stawiała opór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie też piszczy i pase wymieniony i rolki też pompa wody też nawet wykręciłem napinacz paska ale i patrzyłem kręcąc w rękach i wydaje się ok ale przecież jak nie ma dobrego naciągu na sprężynie to też pasek będzie piszczał i za niedługo wymienie napinacz już go kupuiłem i zobaczymy czy ustanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczotki nie piszczą, co nawyżej słychać szum. Co do pisków radzę sprawdzić łozysko (taki wydłużone) na którym kręci się wiskoza (wiatrak chłodnicy). Jest ono obsadzone w łapie zaraz pod alternatorem.

Cena około 100 zł, napinacz chyba nieco więcej :gwizdanie: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...