Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1Z] Przeróbka zegarów z anglika


Mariusz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.mama w audiczce takie zegary http://moto.allegro.pl/item589519351_licznik_audi_a4_8do_audi_a_4_1_9_tdi_1999_rok.html i kupiłem sobie od benzymy 1.8 wersji Angielskiej takie http://moto.allegro.pl/item601009062_zegary_licznik_audi_a4_anglik_benzyna.html i chciałbym z moich europejskich przełożyc sobie szybkościomierz oraz prędkościomierz do tych Angielskich bo chodzi mi o to że moje wersja europejska TDI nie ma wskażnika TEMP OLEJU oraz Ładowania a angielska ma tylko że one są od BENZYNY jak można to zrobić i czy będzie mi to działać prosze o wasze opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to ja sie podepne pod temat :) zrobilem jak kolega wyżej miałem 4 zegary w liczniku, teraz mam 6, po przekładce zegar ładowania aku ładnie działa, ale zegar temperatury oleju nie, da sie to jakoś zrobić żeby też zadziałał??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to ja sie podepne pod temat :) zrobilem jak kolega wyżej miałem 4 zegary w liczniku, teraz mam 6, po przekładce zegar ładowania aku ładnie działa, ale zegar temperatury oleju nie, da sie to jakoś zrobić żeby też zadziałał??

Jak to kolego zrobiłeś chodzi o tą przekladke i jak sa kilometry w milach czy Km a zegary miałeś od tdi czy bęzyny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elektryk mi robił przełożył tarcze i przeprogramował licznik bo wskazywał przejechaną trasae w milach a nie w km, mówił że da sie zrobić też temp oleju, ale troche trzeba pogrzebać, ja ostatno dokładałem teromometr sam do licznika, wiec pomyślałem ze można tez bez problemu podpiąć temp oleju - ale trzeba wiedzieć jak :) a ja jeszcze tego nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temperatura oleju to pryszcz trzeba tylko dokupic czujnik temp. oleju ktory wkrecasz przy filtrze oleju (jest tam zaslepione miejsce) ciagniesz jeden kabelek do licznika i dziala. Koszt czujnika to ok..25zl, a numer czujnika to: 049 919 563 B

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim liczniku za wskaźnikiem temp oleju jest taka mała czarna kostka i idzie od niej kabelek i on najprawdopodobniej jest do tego czujnika temp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elektryk mi robił przełożył tarcze i przeprogramował licznik bo wskazywał przejechaną trasae w milach a nie w km, mówił że da sie zrobić też temp oleju, ale troche trzeba pogrzebać, ja ostatno dokładałem teromometr sam do licznika, wiec pomyślałem ze można tez bez problemu podpiąć temp oleju - ale trzeba wiedzieć jak :) a ja jeszcze tego nie wiem

Hmmm....... ciekawy "myk" z tą przekładką tarcz. Mam nadzieję ,że ten "Pan" elektryk "przełożył" ci też eproma, bo w przeciwnym wypadku licznik będzie cię oszukiwał. Nie trzeba chyba być ekspertem aby zauważyć różnice pomiędzy tymi dwoma prędkościomierzami. U ciebie "na godzinie dwunastej" masz 110km/h a w "nowym" liczniku 130km/h. Ponadto twój jest wyskalowany do 220km/h a nowy do 260km/h.

(o przekodowaniu benzyny na diesla nie wspominam bo to oczywiste)

Z temp oleju, to tak jak ci kolega podpowiedział, wystarczy czujnik oleju i kawałek kable i juz masz "olej".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt czujnika to ok..25zl, a numer czujnika to: 049 919 563 B

w ASO koszt takiego czujnika to 66.55 zł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...