Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AKN] Gdzie się znajduje czujnik temperatury powietrza doładowanego ?


Grzegorz76

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, orientuje się ktoś gdzie się znajduje czujnik temp. powietrza doładowanego, w moim silniku? Pytam, ponieważ po rozgrzaniu silnika temp powietrza doładowanego wynosi w zasadzie tyle co temp powietrza atmosferycznego... Przeglądałem kilkanaście logowań i większość w 007Stat ma temp powietrza doładowanego w okolicach 45-49 stopni. No właśnie jak to jest, czy temp powietrza doładowanego powinna być stała(po rozgrzaniu silnika) niezależnie od temp na zewnątrz i wynosić ok 45stopni? Z góry dzięki, pozdrawiam hi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.voila.pl/020/3jy36/

1 - Wtryskiwacz z czujnikiem wzniosu iglicy -G80- wtryskiwacz 3 cylindra

2 - Zawór sterujący ciśnieniem doładowania -N75-

3 - Czujnik temperatury oleju -G8-

4 - złączka czujnika obrotów silnika -G28-

5 - złączka wtryskiwacza z czujnikiem wzniosu iglicy -G80-

6 - siłownik podciśnieniowy ciśnienia doładowania

7 - obudowa ECU zawierająca:

- ECU -J248- czujnikiem wysokości -F96

- przekaźnik sterownika pompy wtryskowej -J322-

- Bezpieczniki świec żarowych

8 - Czujnik obrotów walu -G28-

9 - Czujnik ciśnienia doładowania -G71-

10 - Zawór sterujący klapą gaszącą -N239-

11 - Zawór sterujący EGR -N18-

12 - Siłownik podciśnieniowy z klapą gaszącą

13 - EGR

14 - Pompa wtryskowa wraz z:

- sterownikiem pompy wtryskowej

- magnetycznym zaworem mieszającym

- czujnikiem obrotów pompy wtryskowej

- z zaworem początku wtrysku

- czujnikiem temperatury paliwa

15 - Czujnik temperatury płynu chłodzącego -G62-

16 - Miernik masy powietrza -G70- czujnik temperatury powietrza wlotowego -G42-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem ze czujnik cisnienia powietrza doladowujacego jest przy chlodnicy powietrza doladowujacego strona lewa, nie widzialem na schemacie zadnego czujnika temperatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mi właśnie chodzi o 007 statyczny, tam jest pokazana temp powietrza doładowanego. Jeżeli jest temp to i powinien być jakiś czujnik...

est tylko czujnik wlotowego (za filtrem)

Hmm, kurcze, mam Etkę przed sobą, filtr powietrza i ja go nie widzę.., gdzie ten czujnik temp powietrza wlotowego za filtrem?, czy chodziło Ci może tylko o miernik masy powietrza (przepływomierz)? :wallbash: Masz jakiś obrazek gdzie on jest pokazany? Pozdrawiam :hi:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o rysunek z linku http://www.voila.pl/020/3jy36/ podanego przez RiCoTriCo, w ETKE nie patrzyłem jeszcze

Za filtrem to jest przepływomierz a nr 3 to jest czujnik temp ale oleju....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik temperatury widoczny w logach na kanale 007 jest określany jako G42 i stanowi część intergralną z przepływomierzem powietrza G70.

W logach wielu kolegów widać podwyższoną temperaturę wówczas, kiedy logowanie odbywa się po dłuższym już postoju na biegu jałowym - kiedy "ogólna temperatura" komory silnika wzrasta.

Podczas jazdy (lub natychmiast po zakończeniu) temperatura widoczna w 007 powinna być zbieżna z temperaturą otoczenia (czyli u Grześka jest OK).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik temperatury widoczny w logach na kanale 007 jest określany jako G42 i stanowi część intergralną z przepływomierzem powietrza G70.

W logach wielu kolegów widać podwyższoną temperaturę wówczas, kiedy logowanie odbywa się po dłuższym już postoju na biegu jałowym - kiedy "ogólna temperatura" komory silnika wzrasta.

Podczas jazdy (lub natychmiast po zakończeniu) temperatura widoczna w 007 powinna być zbieżna z temperaturą otoczenia (czyli u Grześka jest OK).

Hej Piotrek, kąt wtrysku zależy od temperatury, jeżeli jakiś czujnik nie odczytuje lub źle odczytuje temp to odbija się to na kącie wtrysku - jeżeli dobrze zrozumiałem z wcześniejszej rozmowy. Mógłbyś wskazać mi o jakie czujniki tutaj chodzi, żebym je mógł sprawdzić?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...