Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Ręczny trzyma lewe koło


Kowi87

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z hamulcem ręcznym, mianowicie blokuje koło w skutek tego nagrzewa sie felga, na dzwigni hamulca jest wyraźny luz w początkowym pociągnieciu :wallbash: Gdzie szukac przyczyny??? Może to być wina linki??? Jutro jade do mechanika. ile moze kosztować nowa linka hamulca recznego do Quattro???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj byłem u mechanika i stwierdził że przyczyna jest zardzewiała linka od regulatora do hamulca o numerze KUG 800609721J. Mógł by ktos dać jakis screen z etki jak to jest rozwiazane w Quattro :notworthy: Nie moge dostać tej linki nigdzie poza ASO :wallbash:

20090416194.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy na pewno? :mysli: a to by nie blokowało obydwu kół?

Kowi87 Z bardzo podobną dolegliwością ostatnio jak byłem w Rykach trafiłem do mechanika.

Mi koło zaczęło coś popiskiwać i się grzać, postanowiłem go sprawdzić tak przy 65km/h zaciągając ręczny - paliło tylko lewą gumę. rozebrał mi koło i okazało się że tłoczek lewego koła padł i nie było smarowania poprzez to nie odbijały klocki stąd ciepłe koło. Tyle że ja nie zauważyłem luzu na lince.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku raz jest luz na lince na dzwigni w początkowym położeniu, a raz nie ma. Jutro będe miał wymienianą końcówke drążka to przy okazji porusze jeszcze temat tego tłoczka moze faktycznie to on tam robi sobie jajo :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku raz jest luz na lince na dzwigni w początkowym położeniu, a raz nie ma. Jutro będe miał wymienianą końcówke drążka to przy okazji porusze jeszcze temat tego tłoczka moze faktycznie to on tam robi sobie jajo :blink:

rozruszaj dźwigienkę przy zacisku odpowiedzialną za mechaniczne uruchomienie hamulca awaryjnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie się serwisujesz? bo jak coś to już mam w miarę sprawdzonego w temacie audi mechanika jeżdżącego S6. Vaga też już ma więc i pobawić się można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozruszaj dźwigienkę przy zacisku odpowiedzialną za mechaniczne uruchomienie hamulca awaryjnego

Jutro spróbuje :good: dzisiaj mechank raz ruszył tym ale w ogóle nie odbijała

A serwisuje sie u znajomego na Niwie Babickiej, ewentualnie na Owni u Jasia Głodka :good: obydwaj sprawdzeni.

A co do Vaga niebawem sie w niego wyposażę tylko musze laptopa jakiegos po taniosci ogarnąć

Jesli ktos ma dostęp do etki to prosiłbym o wrzucenie schematu tylnego hamulca :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozruszaj dźwigienkę przy zacisku odpowiedzialną za mechaniczne uruchomienie hamulca awaryjnego

Jutro spróbuje :good: dzisiaj mechank raz ruszył tym ale w ogóle nie odbijała

A serwisuje sie u znajomego na Niwie Babickiej, ewentualnie na Owni u Jasia Głodka :good: obydwaj sprawdzeni.

A co do Vaga niebawem sie w niego wyposażę tylko musze laptopa jakiegos po taniosci ogarnąć

Jesli ktos ma dostęp do etki to prosiłbym o wrzucenie schematu tylnego hamulca :notworthy:

Na schemacie nic nie zobaczysz. Najprawdopodobniej jest zatarty mechanizm hamulca awaryjnego a nie sama linka.

Procedurę naprawy (rozruszania) masz w tym wątku.

http://www.a4-klub.pl/smf/odp_b5_ahh_znikaj261cy_r281czny-t54915.0.html;msg600378#msg600378

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to moze być rozwiazanie mojego problemu :good:[br]Dopisany: 16 Kwiecień 2009, 17:32_________________________________________________Dzieki za wskazówkę :notworthy: problem rozwiązany uniknąłem niepotrzebnych kosztów wymiany linki :song:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też mam problem w tylnym lewym kole gdy dam hamulec ręczny to wciska mocno o tarczę hamulcową i w ten sposób koło staje się gorące po przejechaniu kilkunastu km (czuć nie miły zapach) a to przez tłoczek w cylinderku, który za daleko wyszedł i muszę go trochę cofnąć tzn. wcisnąć w dół, generalnie nie łatwa sprawa :rolleyes:[br]Dopisany: 17 Kwiecień 2009, 18:10_________________________________________________już wszystko wporządku :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...