Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Nie działa elektryka w drzwiach od kierowcy


mcfly

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam problem z moją B6. Przestała działać mianowicie elektryka w drzwiach od strony kierowcy ( 4 elektryczne szyby, lusterka, blokada szyb ). Co więcej nie ma również podświetlenia tychże przycisków. Na dodatek przestał działać w tych jednych drzwiach zamek centralny po naciśnięciu z pilota. Aha : co może istotne w 3 innych drzwiach pprzyciski od otwierania drzwi są podświetlone, ale również nie działają. A jeszcze wczoraj wszystko śmigało.

Czy ktoś wie co może być przyczyną ?

Czy istnieje jakiś bezpiecznik od tych elementów ? Bo jakoś go nie znalazłem w puszcze z bezpiecznikami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej podłączyć vag-a i odczytać błędy :cool1: jak nie masz vag-a to na początek przejrzyj kostkę na słupku przednim,może zawilgotniała i styku nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko możliwe. Jak auto stoi to często się takie rzeczy dzieją. Tak czy inaczej sprawdź, napsikaj jakiegoś wd-40, wepnij i odepnij kika razy i może pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na słupku pomiędzy zawiasami drzwi (wiązka w gumowej osłonie pomiędzy drzwiami a słupkiem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha : co może istotne w 3 innych drzwiach pprzyciski od otwierania drzwi są podświetlone, ale również nie działają.

Rozumiem że chodzi o przyciski od otwierania szyb...

Kostka się musiała wypiąć albo zawilgnąć.

A pozostałe szyby nie działają dlatego że sterownik zarządzający pracą wszystkich szyb jest przy silniczku w drzwiach kierowcy (przynajmniej tak jest w B6 i B7- przypuszczam że w B5 jest analogicznie)

Przyciski są podświetlone ponieważ dochodzi do nich prąd, lecz brakuje sterowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc Panowie,

u mnie dzis przestalo dzialac sterowanie szyby kierowcy w A4 B6. Co dziwniejsze od przypadku mcfly'a z moich drzwi moge sterowac prawa szyba. Poza tym slychac ze silniczek zalapuje ale nie rusza szyby. slychac tez cos w rodzaju zgrzytu, jakby w srodku byl piasek. Do tej pory nie bylo nawet sygnalu ze cos dzieje sie nie tak. dzis byl problem z dosunieciem szyby do konca a potem zjechala na dol i mam drzwi bez szyby :confused4:

aha, od jakiegos czasu nie dziala podswietlenie pokretla wlaczania swiatel. Przez pewien czas mrugalo a teraz nie dziala w ogole. Macie pomysl co sie dzia i co mozna zrobic we wlasnym zakresie?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!Miałem w mojej B6 podobny problem , ale w tylnych drzwiach.

Mianowicie drzwi nie zamykały się Centralnym zamkiem , nie opuszczała się tylna szyba.

Okazało się ,że kostka doprowadzająca prąd do drzwi była poluzowana i wystarczyło docisnąć i przy okazji przeczyścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no cos ty!zajelo im to 1h i to w sumie w porywach we dwoch. Poza tym stwierdziono ze u mnie to defekt podnośnika szyby drzwi kierowcy a nie awaria wiazki elektrycznej pomiedzy drzwiami a slupkiem. Czesc do zamowienia z VW kosztuje 438 PLN. Wzialem auto z szyba podsteplowana kolkami w gorze coby mogl stac w miare bezpiecznie na chodniQ. teraz musze skombinowac taka czesc za w miare ludzkie pieniadze. Ma ktos moze namiary na taki kawalek plastiQ? Jutro sprawdze sobie sam ta wiazke elektryczna.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież drzwi rozbiera się w 10 minut...

Pod warunkiem, że masz otwarte.. Ja ma zablokowane i co mam zrobić?[br]Dopisany: 01 Maj 2009, 22:24_________________________________________________Nie moge ich otwożyć klamką z zewnątrz, od wewnątrz jak i z pilota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc,

dobrze zrozumialem - nie otwieraja ci sie drzwi? to juz grubszy problem i wyglada na nie tylko elektryczny. A kluczykiem da rade? Moze to tez wina przerwanej wiazki el.

Ja ci nie pomoge, moze ktorys z starszyh stazem i doswiadczonyh bywalcow forum. U mnie byla tylko szyba kierowcy. Okazalo sie ze to nie silnik ani wiazka alektryczna miedzy drzwiami a slupkiem, jak u wiekszosci, tylko jednak faktycznie sterownik - plastikowe tryby i linka. Tak na przyszlosc. Mam nadzieje ze uda ci sie rozwiazac swoj problem. Napisz co bylo powodem.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...