Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Demontaż dolnej listwy z drzwi


rikokodo299

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich :):)

Czytałem kilka postów na temat czarnych listw na dole drzwi i wszędzie jest napisane że tak je prosta zdjąć. Wystarczy odkręcić krzyżakową śrubkę pchnąć do przodu i OK. Ja mam troszkę fatalną listwę po prawej stroni przednich drzwi. Odwiedziłem dzisiaj złomowisko na którym znalazłem ekstra listwę (30zł za listwę) razem z drzwiami. Zabieram się do demontażu kręcę śrubkę a ona się tylko kręci i nie wychodzi. Próbowałem odkręcać ją i jednocześnie ciągnąć do siebie kombinerkami i nic.Tak samo było z tylną listwo nic nie szło. Czy coś jest nie tak. Jak ja zdjąć.

Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, przerabiałem to kiedyś przy wymianie listew. Po prostu ukręcił się gwint, jest metalowy, osadzony w plastiku listwy. Jeżeli śruba się zapiekła, a tak zapewne jest to kręcisz całością w plastiku i po prostu musisz pokombinować jak to wykręcić :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz odwiercić główki tych śrubek dzięki czemu czemu zdejmiesz listwe.Póżniej użyj WD40 odczekaj troche wąskimi szczypcami złap ten plastik w który jest wkręcona śrubka i drugimi próbuj wykręcić pozostałą część śrubki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta śrubka jest wkręcona w mosiężną tulejkę z gwintem, która jest wtopiona w gumę listwy i dlatego nie możesz jej odkręcić ponieważ kręci się ona w listwie razem ze śrubką. Ja delikatnie oderwałem w miejscu gdzie znajduję się ta tulejka listwę a następnie tulejkę przytrzymałem wąskimi szczypcami i ją odkręciłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...