Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BKN] Czy wnętrze mojego auta to S-line ?


Richi_TDI

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam pytanie, czy moje auto to S-line (wnętrze)? Niby nigdzie nie jest to oznaczone, ale chyba jednak pewne elementy pochodzą z tego pakietu... Czy występowały auta z wyposażeniem S-line, ale bez logo? Wnioskuję po tym, że według wyklejki w ks. serwisowej mam między innymi sportowe zawieszenie. Poniżej kilka fotek mego auta.

Audi_A4_13.jpg

Audi_A4_14.jpg

Audi_A4_15.jpg

Audi_A4_07.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bogate, ale nie s-line

gałka biegów jest s-line tylko (choć nie pamietam czy czasem s-line gałka czarna nie jest)

podsufitówka czarna nie jest wyznacznikiem s-line'a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to S-Line wychodził tylko w czerni. WG katalogu detali B7 pakiet wewnętrzny zawiera:

- Tapicerka siedzeń, deska rozdzielcza, podsufitka i wykładzina podłogowa w kolorze czarnym

- Aluminiowe elementy dekoracyjne S line w odcieniu matowym na życzenie: elementy dekoracyjne z drewna szlachetnego Brzoza w odcieniu popielatym lub lakierowane w kolorze czarnym specjalnym

- Przednie fotele sportowe ze specjalnie wyprofilowanymi bokami obszytymi skórą oraz częścią środkową w tkaninie Speed w kolorze czarnym (Logo S line w oparciach przednich foteli) na życzenie: Tapicerka skórzana Valcona w kolorze czarnym lub tapicerka skórzana Volterra w kolorze grafitowo-czarnym

- 3-ramienna sportowa kierownica obszyta skórą perforowaną w kolorze czarnym, z emblematem S line na życzenie: wielofunkcyjna 3-ramienna sportowa kierownica obszyta skórą perforowaną w kolorze czarnym, z emblematem S line, dla przekładni manualnej na życzenie: wielofunkcyjna 3-ramienna sportowa kierownica obszyta skórą perforowaną w kolorze czarnym, z emblematem S line, dla przekładni tiptronic/multitronic

- Gałka i osłona dźwigni zmiany biegów obszyta skórą perforowaną w kolorze czarnym na życzenie: aluminiowa gałka zmiany biegów (dla przekładni manualnych)

- Dźwignia hamulca ręcznego obszyta skórą w kolorze czarnym

- System informacyjny kierowcy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pre-pl popraw mnie, jeśli sie mylę.

Czarna podsufitka nie jest elementem s-line??

Wiesz. Ciagle czegos nowego sie dowiaduję, ale gdzieś czytałem (nie wiem, czy nie czasem tu na Forum), że ta podsufitka jest nieodzownym elementem pakietu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Madas ma S-line i nie ma ciemnej podsufitki ale taborety pomimo braku skóry ma bardziej kubełkowe :) reszta to raczej różnica w detalach, jak widać na forum można mieć skórę nie mając S-line'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taborety pomimo braku skóry ma bardziej kubełkowe :)

nie rozumiem tego stwierdzenia bardziej kubełkowe :gwizdanie: przeciez były dwa rodzaje foteli albo stołek albo kubełek :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Richi_TDI ma po prostu fotele sportowe ale... to nie S-Line :)

Będę może zbyt brutalny, ale - mimo że to piękne auto - z S-Line nie ma raczej nic wspólnego (no może poza dekorami aluminiowymi i skórą na drążku biegów i hamulcu ręcznym, ale te opcje często dokładano po prostu na specjlane życzenie).

pre-pl popraw mnie, jeśli sie mylę.

Czarna podsufitka nie jest elementem s-line??

Wiesz. Ciagle czegos nowego sie dowiaduję, ale gdzieś czytałem (nie wiem, czy nie czasem tu na Forum), że ta podsufitka jest nieodzownym elementem pakietu.

truckmaniac - czarna podsufita jest tylko częścią pakietu ale to że jest w aucie wcale nie znaczy że autko to S-Line. Tak naprawdę to ciężko odpowiedzieć czy dane auto to S-Line czy nie - no bo nie ma ustalonej granicy kiedy tak się dzieje... gdy jest 40% pakietu? 50%? Tak sobie głośno "myślę" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie piękne wnętrze i tym się cieszyć! :naughty:

s-line jak dobrze wyczytałem na forum posiada albo pakiet wewnętrzny albo zewnętrzny (jest też opcja obu naraz)

i chyba czarna podsufitka jest zarezerwowana dla tego pakietu wewnętrznego.. bo z pakietem zewnętrznym (tylko) posiada sportowe fotele,sportowa kierownice identyczna do twojej bez znaczka s-line oraz zwykłą jasna podsufitkę (ma inny zderzak przedni, dokładkę tylnego zderzaka oraz listwy na drzwiach)... tak bardzo w skrócie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo z pakietem zewnętrznym (tylko) posiada sportowe fotele,sportowa kierownice identyczna do twojej bez znaczka s-line oraz zwykłą jasna podsufitkę (ma inny zderzak przedni, dokładkę tylnego zderzaka oraz listwy na drzwiach)... tak bardzo w skrócie.

Pakiet zewnetrzny nie ma nic wspólnego z pakietem wewnętrznym :gwizdanie: napisałes ze jesli jest zewnętrzny to odrazu maja być sportowe fotele , sportowa kiera itd a tak nie jest :cool1:

np. http://www.a4-klub.pl/smf/all_b7_20_t_fsi_quattro_sline-t65102.0.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo z pakietem zewnętrznym (tylko) posiada sportowe fotele,sportowa kierownice identyczna do twojej bez znaczka s-line oraz zwykłą jasna podsufitkę (ma inny zderzak przedni, dokładkę tylnego zderzaka oraz listwy na drzwiach)... tak bardzo w skrócie.

Pakiet zewnetrzny nie ma nic wspólnego z pakietem wewnętrznym :gwizdanie: napisałes ze jesli jest zewnętrzny to odrazu maja być sportowe fotele , sportowa kiera itd a tak nie jest :cool1:

np. http://www.a4-klub.pl/smf/all_b7_20_t_fsi_quattro_sline-t65102.0.html

kurcze masz racje.. czyli dowolność konfiguracyjna jest...no nic trzeba by zasięgnąć informacji w ASO jak wygląda konfiguracja pakietu s-line i co od czego zależne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konfiguracja jest dowolna - możesz mieć częśćiowy pakiet zewnętrzny i częściowy wewnętrzny, jak kto chce... Przynam szczerze że jeszcze nie widziałem pełnej opcji "usportowionej". BTW dlaczego czarna podsufita nie jest ostatecznym wyznacznikiem że dany model to S-line? No bo to taki sam element jak np. pełny FIS który także wchodzi w skład pakietu a przecież większość z nas ma go też w furakach seryjnych.

Pakiety S line [wariant dla B7]

Oferowany przez Quattro GmbH program S line gwarantuje idealne połączenie sportowego stylu

z najwyższym komfortem jazdy. Pakiety S line w nowym Audi A4 stanowią kombinację optymalnie

dobranych elementów optycznych i technicznych najwyższej jakości. Wprowadzają nas one w sportowy

świat Audi, wyróżniając nasz samochód zdecydowanie – choć dyskretnie – spośród modeli seryjnych.

Pakiet sportowy S line

- 9-ramienne obręcze ze stopu metali lekkich o wymiarach 7,5 J x 17, z oponami 235/45 R 17 na życzenie 9- lub 5-ramienne obręcze ze stopu metali lekkich o wymiarach 8 J x 18, z oponami 235/40 R 18

- Obniżone o 20 mm zawieszenie sportowe S line z niezwykle dynamicznym układem jezdnym

- Emblemat S line na osłonie chłodnicy oraz na bocznych listwach ochronnych z tyłu po obu stronach pojazdu

- Wersja S line dostępna we wszystkich lakierach podstawowych, dodatkowo w lakierach specjalnych: srebrnym perłowym Avus i czerwonym perłowym Misano

- Emblemat S line w progach drzwiowych

- Tapicerka siedzeń, deska rozdzielcza, podsufitka i wykładzina podłogowa w kolorze czarnym

- Aluminiowe elementy dekoracyjne S line w odcieniu matowym na życzenie: elementy dekoracyjne z drewna szlachetnego Brzoza w odcieniu popielatym lub lakierowane w kolorze czarnym specjalnym

- Przednie fotele sportowe ze specjalnie wyprofilowanymi bokami obszytymi skórą oraz częścią środkową w tkaninie Speed w kolorze czarnym (Logo S line w oparciach przednich foteli) na życzenie: Tapicerka skórzana Valcona w kolorze czarnym lub tapicerka skórzana Volterra w kolorze grafitowo-czarnym

- 3-ramienna sportowa kierownica obszyta skórą perforowaną w kolorze czarnym, z emblematem S line na życzenie: wielofunkcyjna 3-ramienna sportowa kierownica obszyta skórą perforowaną w kolorze czarnym, z emblematem S line, dla przekładni manualnej na życzenie: wielofunkcyjna 3-ramienna sportowa kierownica obszyta skórą perforowaną w kolorze czarnym, z emblematem S line, dla przekładni tiptronic/multitronic®

- Gałka i osłona dźwigni zmiany biegów obszyta skórą perforowaną w kolorze czarnym na życzenie: aluminiowa gałka zmiany biegów (dla przekładni manualnych)

- Dźwignia hamulca ręcznego obszyta skórą w kolorze czarnym

- System informacyjny kierowcy

Pakiet S line exterieur

- Sportowy zderzak przedni

- Sportowy kształt osłony chłodnicy

- Emblemat S line na osłonie chłodnicy oraz na bocznych listwach ochronnych z tyłu po obu stronach pojazdu

- Ozdobna listwa drzwi

- Listwy progowe w drzwiach z emblematem S line

- Spoiler S line na pokrywie bagażnika (limuzyna)

- Spoiler S line dachowy (Avant)

- Lakierowany wkład dyfuzora w części tylnej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konfiguracja jest dowolna - możesz mieć częśćiowy pakiet zewnętrzny

hmmmm nie widziałem częsciowego pakietu zewnetrznego :gwizdanie:

Przynam szczerze że jeszcze nie widziałem pełnej opcji "usportowionej".

ot prosze :tongue4:

http://www.a4-klub.pl/smf/all_b7_a4_avant_quattro_30_tdi_sline-t47110.0.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra Cub teraz już widziałem :tongue4: Ale nie zmienia to faktu że jest ich mało... Co do niepełnego pakietu zewnętrznego... u mnie tak jest :tongue4: (tyle że pakiet sam sobie rezam...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do niepełnego pakietu zewnętrznego... u mnie tak jest :tongue4:

Nie chce mi się wierzyc ze fabryka wypuściła coś takiego :gwizdanie:

a z tego co zauwazyłm to sobie sam dołożyłes przedni zderzak :gwizdanie: :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe no jasne że nie ale... z taśmy zjechało wyposażone w:

- zawiecha -20

- ciemna tapicera (oprócz podsufity)

- skóra na gałce biegów i ręcznym

- alu dekory

- pełny FIS

Resztę dołożyłem sam. Brakuje mi jeszcze spojlera na klapę i zderzaka z tyłu. No i teraz odpowiedz - zaglądasz do środka, pada pytanie takie jak Richiego czy to S-Line...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawiecha -20

- ciemna tapicera (oprócz podsufity)

- skóra na gałce biegów i ręcznym

- alu dekory

- pełny FIS

no ale sam napisałeś ze pakiety zewnętrzne były niepełne :gwizdanie: wiec Ci napisałem ze pierwsze słysze o czymś takim !

odnośnie wnętrza to to co wymieniłeś to sobie mozna poprostu domówić przy konfigurowaniu samochodu :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ori s-line to zawsze pelna czerń, dekory alu, kubly skora lub polskora.

Istnieje tez cos takiego jak sport pakiet [trojramienna kiera, galka biegow etc.]... ale to nie jest s-line.

cuber, lukaszr ma czarna podsufite... a nie ma s-line'a :cool1: Ciekawe, czy tak wyjechal z fabryki :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...