Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Szum w przednich drzwiach


ariel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam koledzy mam od dawna nurtujące mnie pytanie miałem audi wersji B5 mam teraz wersję B6 i tu rozczarowanie chodzi mi o straszny szum na wysokości lusterek tak jak by było okno otwarte i to było słyszalne w obu wersjach. Czy to wada konstrukcyjna lusterek czy może jeszcze coś innego? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm.. nie zauważyłem (czy tam słyszałem)... weź złóż lusterka i się bujnij troszkę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się dzieje tak po 90-km/h jak jade ze znajomymi to myślą że okno uchylone :embarrassed: a ja mówię że to tak jest i nie wiem co jest a może zrobię tak jak mówisz może to przepływ powietrza między lusterkami a szybą :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchaj... a jesteś pewien że okno nie uchylone?

aktualnie mam uszkodzoną stronę pasażera i okno czasem samo się otwiera... jakieś 2-3mm w dół... słyszę to dopiero przy 150-160km/h bo guma już nie daje rady i zaczyna świszczeć... a guma jest spora i od wewnątrz można nie zauważyć że uchylone...

ale złóż też lusterka i zerknij...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może to tylko kwestia regulacji drzwi :wink4:

no o tym nie pomyślałem... może bity był?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bity nie był na 100% a czemu miałem tak też w B5 a z tym że może szyba nidomknięta to nie wiem czy to możliwe żeby tak samo było po obu stronach? Drzwi sprawdzałem wszystko jest równiutko jeszcze sprawdziłem zamek wszystko jest na odpowiednich znacznikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie jeżdziłem bo nie miałem okazji. Wczoraj posprawdzałem jeszcze raz wszystko i jest ok napewno nie jest wina uszczelek wszystko szczelne a szpary miedzy tylnymi drzwiami i przednim błotnikiem są równe widać że nie były demontowane. Ten szum to dokładnie za szybą na wysokości lusterek może to ja mam przewrażliwiony słuch :embarrassed: U siory w omedze cisza jak makiem zasiał a to tylko Opel :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w B5 miałem tak samo okazało się że niemiałem uszczelnionego lusterka czyli nie miałem gąbek wyciszających tzn. jak się zdejmie te plastki od wenątrz od lusterka to powinno być widać czy ta gąbka tam jest koszt w ASO ok 20 zł sprawdź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ten sam szum jakby okno nie domkniete , ale przy około 120km/h wszystko jest ok dziwne? to tylkoa4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja codziennie sprawdzam pokolei i nic niepokojącego nie znalazłem szkoda że nie mam znajomego z audi a4 to bym zobaczył czy jest tak samo. A jest tak jak piszesz wrażenie niedomkniętego okna :( ręce opadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz o szumie, czy jest to coś w rodzaju delikatnego gwizdu? Nie wiem jak bardzo to u Ciebie szumi, ale u mnie też trochę szumi... Zależy też od wiatru - większy wiatr bardziej szumi, mniejszy wiatr lub brak wiatru - szumi mniej, muszę się przyznać, że też czasem sprawdzam czy mam okno domknięte. Słyszę to tylko przy wyłączonym radiu, a zazwyczaj jeżdżę na włączonym, więc nie zwracam na to uwagi. Może jest kwestia taka, że Ty to jakoś wrażliwiej odbierasz a szumi nam tak samo, chociaż z drugiej strony jeżeli nawet pasażerowie myślą, że jest okno otwarte... :slina: Najlepiej jakbyś miał porównanie z inną B6. U mnie pojawia się przy prędkościach >120, ale to chyba normalne, nigdy nie będzie idealnie cicho przy większych prędkościach :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to pojechałem... od 100km/h czuć powietrze to prawda... no ale chyba to normalne - tym bardziej że czuje je wszędzie a nie w konkretnym miejscu... dojechałem do 160km/h i tylko się wzmagało... radio i wiatrak wyłaczone... więcej nic nie zauważyłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy mam od dawna nurtujące mnie pytanie miałem audi wersji B5 mam teraz wersję B6 i tu rozczarowanie chodzi mi o straszny szum na wysokości lusterek tak jak by było okno otwarte i to było słyszalne w obu wersjach. Czy to wada konstrukcyjna lusterek czy może jeszcze coś innego? :mysli:

Mam podobnie, myślałem że to relingi ale od strony pasażera nie szumi.

Drzwi ustawione równo.

Gdzies czytałem aby drzwi okleić taśmą i wtedy się przejechać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...