Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1Z] Centralny zamek - otwieranie bagażnika z pilota


Pawci_o

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś czas temu zakupiłem takie oto cudo: http://allegro.pl/item573776157_sterownik_kazdego_c_zamka_twoje_logo_2_sztuki.html

zamontowałem i działa tylko mam ze stykami w drzwiach kierowcy bo jak otworze autko pilotem to otwierają się wszystkie drzwi ale jak nie otworze i nie zamknę drzwi kierowcy to auto się zamyka.. podejrzewam ze trzeba przeczyścić styki w drzwiach kierowcy(proszę o informacje gdzie dokładnie znajduje się te styki, rozbierałem drzwi nie raz ale w około zamku jest strasznie ciasno i ciężko cokolwiek zobaczyć..)

drugi problem to 3 przycisk na pilocie oznaczony jako bagażnik i tu chciał bym podłączyć otwieranie bagażnika ale nie mam pojęcia jak się za to zabrać, gdzie się podpiąć lub co potrzebuje.. szukałem na forum i koledzy pisali że potrzebuje jakiś przekaźnik.. o jaki dokładnie chodzi i gdzie go trzeba podłączyć.

w którym miejscu są montowane czujniki otwarcia przednich drzwi?

w momencie gdy otworze drzwi w aucie to nic się nie zapala, zapala się jak wyjmę kluczyk ze stacyjki.. czy tak powinno być? w tylnych drzwiach mam czujniki i też nie działa podświetlenie jak otworze drzwi z tylu.

wiem że na forum jest sporo o pilocie do c. zamka ale nie ma opisu z podłączeniem otwierania bagażnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do styków to znajdują się one w samych zamkach i żeby się do nich dobrać trzeba wyjąć zamek z drzwi. Styki te odpowiadają również za oświetlenie wnętrza po otwarciu drzwi, wiec w nich mogą być problemy. Również pompka centralnego (w bagażniku) która steruje zamkiem oraz oświetleniem może być uszkodzona ( zimne luty). Kolejnym powodem braku światełka może być przerwany obwód w miejscu łączenia kabli z poszczególnych drzwi, łączenie to znajduje się pod wykładziną z tyłu za pasażerem. Co do sterowania klapy bagażnika to wydaje mi się ze nie da rady tego zrobić bo Audi ma zamek pneumatyczny i zawsze będą otwierały się wszystkie zamki naraz, ale mogę się mylić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wskazówki. mieszkam obecnie w bloku i nie mam jak grzebać przy samochodziku, więc jak będę miał chwile w weekend to podjadę na wieś i popatrzę co i jak z tym zamkiem i podświetleniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otwieranie bagażnika da się chyba zrobić dodając dodatkowy siłownik elektryczny i podłączyć go pd centralkę, jak się mylę to niech mnie ktoś poprawi.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdziłem dziś i okazało się że wysięgniki w drzwiach były źle ustawione i cały czas microstyk od zamykania/otwierania był wciśnięty. sprawdziłem pompkę i okazało się że miałem podłączony moduł do zdalnego sterowania zamkiem tylko brak pilotów, z racji że kupiłem moduł to wymontowałem ten, pozniej zrobie foty i wrzucę je na forum to powiecie mi co to dokładnie jest. poprawiłem te wysięgniki i zamek działa pięknie. podświetlenie dalej nie działa.. microstyki od są sprawne i działają w drzwiach, sprawdziłem łączenie kabli i jest wpożadku (u mnie są one dokladnie w połowie tylnej kanapy), sprawdziłem i z pąpki na pinie 4-5 jest napięcie (teoretycznie powinno świecić), został jeszcze do sprawdzenia moduł komfortu(gdzie go szukac w aucie?), po tym grzebaniu przestał działać szyber dach.. nie wiem czemu.. dzis juz nie mam czasu zeby to sprawdzic ale w poniedziałek sprawdzę wszystkie kable (mysle ze przy tym grzebaniu cos przypadkiem odlaczylem- bezpieczniki wszystkie sprawne), powiedzcie mi ktory przekaźnik odpowiada za podświetlenie przy otwartych drzwiach??

Jeszcze jedna sprawa. pisalem ze chce podlaczyc do 3 przycisku w pilocie otwieranie bagażnika pisaliscie ze to niemozliwe ale jednak chyba jest tama mozliwosc bo jak zapale auto to drzwi sa otwarte a bagaznik jest zamkniety.. wiec z tego wynika ze bagaznik jest sterowany osobno..

Zamieszczam zdjecia tego co wymintowałem

a.JPG

b.JPG

c.JPG

d.JPG

e.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...