Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Świecące światła cofania - dobry czujnik


misialak

Rekomendowane odpowiedzi

witam! mam dosyc dziwny problem mianowicie w mojej a4 1.9tdi avant 98r ktoregos dnia jak wychodzilem z samochodu zauwazyl ze swieca mi sie non stop swiatla cofania.... niezaleznie od biegu i nawet gdy nie ma kluczyka.... pomyslalem ze czujnik.... namordowalem sie sam wymienilem go i wcale nie znajduje sie pod skrzynia tylko dokladnie na skrzyni i wcale kanal do tego nie potrzebny... wracajac do sprawy po zalozeniu czujnika sprawa po odlaczeniu klemy ustapila.... wszystko bylo ok 1 dzien a tu znowu to samo.... przy wlaczeniu wstecznego natezenie swiatla wzrasta... co tu zrobic??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

a możesz opisać jak wymontowałeś ten czujnik? Ja z kanału próbowałem ale nie udało się, a patrząc z góry od strony silnika to zasłania go filtr oleju.

Z góry dzięki za odp. i jakiś opis.

Pzdr,

Iras

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze schematu wynika ,że zasilanie lampy cofania z bezpiecznika 31 leci prosto na wyłącznik cofania a z niego na lampę.

przy wlaczeniu wstecznego natezenie swiatla wzrasta... co tu zrobic??

z tego by wynikało , że gdzieś w wiązkach lub w tylnej lampie masz wilgoć, zaśniedzenie które to powoduje przebicie z innego obwodu.

Na początek odpiąłbym wtyczki od tylnych lamp i sprawdził obecność napięcia z odpiętym czujnikiem(włącznikiem) cofania.[br]Dopisany: 26 Październik 2009, 17:48_________________________________________________Aha jeszcze jedno , sprawdź czy to tylne światło pali się przy jakichś włączonych innych światłach.

Dziś przy obowiązku jazdy na światłach stawiam na przebicie w tylnej lampie od świateł pozycyjnych.[br]Dopisany: 26 Październik 2009, 18:16_________________________________________________A może masz hak i woda dostała się do gniazda w zderzaku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...