Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ALG] Problem z temperaturą silnika


sruba14

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

całkiem niedawno stałem się posiadaczem mojego czarnego cacka (A4 2.8 30V '97, automat, s-line) i jako dobry właściciel postanowiłem o niego na samym początku użytkowania zadbać, by móc cieszyć się bezproblemową eksploatacją.

Wymieniłem kompletny rozrząd, pompę wody, filtry, olej, świece, kable wn, termostat, itd...

Mam jednak kilka pytań, dotyczących spraw ważnych i mniej ważnych, będę bardzo wdzięczny za uświadomienie...

1. Nie wymieniłem czujnika temperatury silnika, bo nie mogę go zlokalizować. A mam wrażenie, że ten element w moim autku padł. Na desce rozdzielczej wskaźnik temperatury silnika stoi w miejscu i nie chce drgnąć, niezależnie od tego jak długo silnik pracuje i jaką faktycznie ma temperaturę. Ponadto padnięcie tegoż akurat ustrojstwa wnioskuję po objawach jakie występują przy próbie odpalenia samochodu z rozgrzanym silnikiem - komputer traktuje silnik jako zimny i zalewa go paliwem, trzeba wcisnąć pedał gazu by motor zagrał...

Gdzie jest czujnik temperatury i czy moje podejrzenia są słuszne ?

2. Przy rozbieraniu przodu samochodu, by wymienić rozrząd, na chłodnicy, a pod zderzakiem znalazłem mały czujnik, który jak sądzę jest czujnikiem temperatury zewnętrznej. Niestety na mojej desce rozdzielczej w panelu środkowym mam kilka kontrolek , poniżej ciemny paseczek wyświetlacza i drugi gdzie pokazywane są informacje o skrzyni biegów.

Czy to możliwe, że nie mam opcji wyświetlania temperatury zewnętrznej, czy raczej coś jest popsute ? A jeżeli tak, to czego się spodziewać, od czego zacząć sprawdzanie ?

3. Nie działa zamykanie samochodu od wewnątrz (ten sprytny przycisk ryglujący drzwi, umiejscowiony koło klamki kierowcy). Po przyciśnięciu go co prawda słychać pracę jakiegoś silniczka (wrażenia słuchowe podpowiadają tył samochodu), niestety drzwi się nie zamykają...

I tutaj też chciałbym odwołać się do Waszego doświadczenia - od czego zacząć naprawę ?

Pozdrawiam i z góry dziękuję za wszelaką pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Inf. dotycząca wskaźnika temperatury, miałem identyczny przypadek. Problem był banalny, powstał słaby styk na kostce przy czujniku temperatury, należy go wypiąć, sprawdzić w jakim jest stanie złącze. W moim przypadku połączyłem ponownie i wskaźnik zaczął działać. Czujnik znajdziesz po lewej stronie silnika stojąc przodem do samochodu w okolicy turbiny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podepnij Vag-a i sprawdź na nim jaką masz temperaturę silnika, być może to wina licznika, że nie pokazuje temperatury (wskaźniki na liczniku też można Vag-iem sprawdzić)

co do 2-ki to raczej masz tę opcję, sprawdź na klimatroniku http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=70.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego ..

wymienialem u siebie ten czujnik

znajduje sie on pomiedzy grodzia a silnikiem w tej szczelinie.

jak stoisz przed autem to wychyl sie głeboko do przodu i tam powinienes go zobaczyć.. jest tak troche po lewej stronie od osi silnika o ile mnie pamiec nie myli. jest pionowo wkrecony w dół.

sa dwa rodzaje . chyba 2 pinowy i 4 pinowy. musisz zobaczyc jaki masz u siebie

mialem te same objawy... auto nie rozpoznawało temperatury silnika i zawsze odpalało tak samo bez podwyższonych obrotów

wymiana pomogła

na vagu wyskakiwał błąd tego czujnika o ile sie nie myle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

blad pokazuje sie nie zawsze najlepiej takowy czujnik sprawdzic ommomierzem. Czujnika cieczy szukamu zawsze w okolicach glowicy, roznych wystajacych kroccy badz gdzies na rurkach przeplywu cieczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o to zamykanie drzwi to jeżeli silniczek słychać to najprawdopodobniej masz uszkodzone grafitowe łopatki przy silniczku. standardowe uszkodzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...