Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Wymiana sprężyn seryjnych na obniżające


norbi3000

Rekomendowane odpowiedzi

witam Klubowiczow mam plan na nastepny mod a mianowicie zawias, chce obnizyc autko o 30 mm, z forum dorwalem link do tej firmy

http://www.blitzpoland.pl/

tam wyszukalem zawieszenie KW i zakladke sprezyny obnizajace i na poczatek jest tam taki tekst

"Są zwykle pierwszym etapem poprawiania wyglądu auta. Przy niewielkim koszcie, można uzyskać nieco lepsze właściwości jezdne. Przeważnie obniżają do 40 mm, bedąc zamontowane na seryjnym amortyzatorze, w przypadku obniżenia o 60 mm, KW zaleca zastosowanie sportowego amortyzatora.

co o tym sadzicie chodzi mi o slowa seryjny amortyzator, bo spotkalem sie z roznymi wersjami, jedni pisza ze jak stosuje sie sprezyny obnizajace to od razu amorki trzeba wymieniac inni przeciwnie pisza ze seryjny amorek moze zostac,

prosze o porade bo jestem na zakupie zawiasu ???

a czy takie cos sie nadda do mojego i co sadzicie o tych springach

http://sklep.tuning.pl/produkt.php?p_id=5952&t_id=33&d_id=90157

http://www.prince.com.pl/go/_info/?user_id=303157&lang=pl&form[c1]=1&form[c2]=3&form[c3]=1262

w sumie to jest to samo tylko na innych stronkach, napiszcie czy pasowac beda do mojego autka bo mam szanse zamowic to troche taniej z innego zrodla ale gdyby nie pasowaly to nie moge ich zwrocic bo bedzie to zamowienie specjalne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chcesz obniżenie na poziomie -30 to może zawias ori 1BE albo 1BV ( twardszy )..... w sprawie zawiasu każdego rodzaju pisz do Vario-Tech , gość na prawdę ma pojęcie w tym temacie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrzuć to co w PW tutaj, bo jestem na podobnym etapie i chętnie bym przeczytał ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vario-Tech: Cześć, ja bym proponował sprężyny TEIN z blitzpoland a dokładniej firmy JDL. Mam zawieszenie gwintowane TEIN i w życiu na lepszym zawiasie nie śmigałem. Eibach też mam fajny zestaw, www.prince.com.pl

http://www.racinglab.com/tein-s-tech-springs-audi-004.html

Te chyba powinny pasować do twojego auta ale lepiej sprawdzić w JDLu.

dzieki, dzwonilem do nich ale powiedzieli ze do mojego autka nie ma zawiechy tein'a, zdecydowalem sie na eibach pro-kit - 30mm ktore zakupie na stronce prince.com.pl a dokladnie ten zestawik

http://www.prince.com.pl/go/_info/?user_id=303157&lang=pl&form[c1]=1&form[c2]=3&form[c3]=1262

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobry wybór :good:napisz jaki czas oczekiwania, bo chce u nich zamówić takie same springi

ps. UWAGI: Bez systemu samopoziomowania (nivo). Poza modelami 4x4 (4WD) co to ten system nivo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... co to ten system nivo?

NIVO jest to system w którym układ hydrauliczny sterowany mechanicznie stara się utrzymywać tył samochodu na takiej samej wysokości. Przy obciążeniu tył auta pod naciskiem ciężaru siada w dół, NIVO tłoczy płyn hydrauliczny w tylne amortyzatory i unosi tył w górę by wypoziomować auto ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... co to ten system nivo?

NIVO jest to system w którym układ hydrauliczny sterowany mechanicznie stara się utrzymywać tył samochodu na takiej samej wysokości. Przy obciążeniu tył auta pod naciskiem ciężaru siada w dół, NIVO tłoczy płyn hydrauliczny w tylne amortyzatory i unosi tył w górę by wypoziomować auto ;)

czyli, że nie mam takiego czegoś ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Norbi good choice, na Eibachach śmigałem Corsą B i było całkiem wesoło, widocznie w TEIN coś zmienili bo do niedawna springi do B6/B7 były dostępne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na razie zaloze te eibachy na seryjne amorki, zobaczymy jak bedzie pojezdze chwile i jak bedzie mi malo to wymienie jeszcze amorki tylko teraz nie wiem jakiej firmy co polecacie ???

Amoreux jutro bede do nich dzwonil, jak dowiem sie terminu to dam znac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... co to ten system nivo?

NIVO jest to system w którym układ hydrauliczny sterowany mechanicznie stara się utrzymywać tył samochodu na takiej samej wysokości. Przy obciążeniu tył auta pod naciskiem ciężaru siada w dół, NIVO tłoczy płyn hydrauliczny w tylne amortyzatory i unosi tył w górę by wypoziomować auto ;)

czyli, że nie mam takiego czegoś ? ;)

Sprawdź po numerze VIN ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tych springów polecam Monroe Reflex ew. Sensatrac czy coś nowszego - efekt jest super, poprawa na zakrętach i trakcja lepsza, nie mówię już o stabilnym hamowaniu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

starczą standardowe monroe reflex? nie muszą być żadne sportowe bilsteiny albo coś takiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Monroe zostaje jeszcze dużo komfortu bo ich działanie jest "inteligentne, z regulowanym przepływem oleju, jak sportowe to. np. dedykowane do i przez Eibach'a ale cena wtedy robi się kosmiczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam dylemat czy wybrać kompletne zawieszenie FK za 1550zł (ten wyższy model high tec) czy lepiej eibach pro kit + monroe (chyba trochę drożej niż to FK). FK robi raczej dobrej jakości produkty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amoreux zamowilem sprezyny i okazalo sie ze maja na magazynie wiec jutro beda u mnie cena bez zmian 829 zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to elegancko trafiłeś :wink4: ja jak się wypytywałem w różnych sklepach o te eibachy to pisali, że 14 dni :shocked: a co robisz z amorami? zostawiasz te co masz? czekam na zdjęcia jak założysz :slina:

ps. ja chyba pójdę w ten zestaw FK, żeby potem 2 raz nie rozbierać i nie zakładać nowych amorów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...