Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Wymiana przegubu zewnętrznego


Wujek

Rekomendowane odpowiedzi

Wujek, to że ktoś skasowal Cie 190zł to nie znaczy ze sprzedal ci dobry przegub :rotfl:

po prostu powiedz jakiej firmy dostałes :question:

poza tym osobiście polecam firme LOBRO, chyba sa to najlepsze przeguby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącze się do tematu ja dzis założyłem przegub zewnętrzny firmy Spidan dobry jest podobno niby to samo co Lobro??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wujek, to że ktoś skasowal Cie 190zł to nie znaczy ze sprzedal ci dobry przegub :rotfl:

po prostu powiedz jakiej firmy dostałes :question:

poza tym osobiście polecam firme LOBRO, chyba sa to najlepsze przeguby

Sprawdziłem - był to LOBRO, więc i w dobrych firmach trafiają się buble. Teraz też założyłem LOBRO za 190zł i mam nadzieję, że pojeżdżę dłużej niż na poprzednim. Bo lepszy od LOBRO to chyba oryginał ale ta cena: 1490zł!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem - był to LOBRO, więc i w dobrych firmach trafiają się buble.
a i owszem zdarza się ale ąz nie wiarygodne

może uszkodzona byla osłona i szlak go trafił albo mechanik nie zapodał odpowiednio smaru

co do Lobro to ta firma produkowala na pierwsze wypusty (nie wiem czy nadal to robi) wiec to mozna bylo uznac prawie za ori :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko - orientuje się ktos czy da się wymienić przegub bez odkręcania górnych wachaczy i odchylenia zwrotnicy ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba zwalić tylny dolny wahacz ze sworznia, skręcić koła w odpowiednią strone i napiąć mięśnie zakasać rękawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak u was ale przy moim silniku 1.9 TDI AHU, wystarczyło odkręcic śróbę centralną w kole a potem zabezpieczenia przegubu przy skrzyni i na maksymalnie skręconych kołach wyszedł bez większych problemów. Z założeniem też nie było problemu. Obeszło się nawet bez zdejmowania koła :> pzdr :a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grzanek85 ,a jeśli wymieniasz np. prawy przegub to koła mają być skręcone maksymalnie w prawo czy w lewo????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ori kosztuje 1490 chyba że oddasz stary i tu uwaga koszt to 750zł!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ori niech sobie w ASO wsadzą do d.....................y. Metelli kosztują do AJM 151zł,a do AFN 100zł. LOBRO do AJM to koszt około 270zł ,a do 110KM i 90KM tylko 150zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak u was ale przy moim silniku 1.9 TDI AHU, wystarczyło odkręcic śróbę centralną w kole a potem zabezpieczenia przegubu przy skrzyni i na maksymalnie skręconych kołach wyszedł bez większych problemów. Z założeniem też nie było problemu. Obeszło się nawet bez zdejmowania koła :> pzdr :a4fan:

Potwierdzam. Wymieniałem dokładnie w ten sam sposób tylko pofatygowałem się zdjąć koło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniał ktoś może przegub z tyłu w QUATTRO. Ne chciałbym zostać z rozkręconym autkiem w garażu jak coś pójdzie nie tak....a na forum znalazłem jedynie opisy wymiany przegubu z przodu.

Z góry dzięki :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko - orientuje się ktos czy da się wymienić przegub bez odkręcania górnych wahaczy i odchylenia zwrotnicy ???

a po co góre odkręcac :co::o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wymieniałem rok temu przegub nie pamiętam jakiej firmy, był to przegub zewnętrzny do 1,6 95 rok. Wymieniałem go ze względu na pierścień ABS-u bo był uszkodzony. Teraz tako moje pytanie:

Czy można wymienić pierścień ABS-u z jednego przegubu na drugi. Bo ten na którym obecnie jeżdżę się skończył. Jeśli można to proszę o poradę jak zdjąć by nie uszkodzić.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamierzam też wymienić przegub zewnętrzny bez wyciągania całości i powiedzcie czy nie ma tam jakichś niespodzianek jak np. czujnik ABS bo nie chcę uszkodzić po prostu.

96649542411.jpg tak to wygląda u Ciebie,jak będziesz robił z głową to daz rade :>
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...