Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AMB] Wymiana turbo, ograniczone fundusze


udy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Otóż w moim aucie kończy się turbinka, mam więc dylemat , chciałbym w przyszłości podnieść moc silnika na około 220 km. W tym momencie jednak fundusze jakie mogę przeznaczyć na to to około 4tysie. Zastanawiam się co najlepiej zrobić,

czy kupić K04 (około 3500zł z tego co patrzyłem na aukcjach) wstawić nie zmieniać programu ( czy da rade??) i jeździć tak dopóki nie nazbieram kasy na coś wiecej.

czy jakaś inna turbinka ??

czy lepiej pojeździć na starej turbinie ( jakoś się przemęcze :confused4:) zebrać trochę kasy i zrobić wszystko kompleksowo, jeśli tak to ile będę potrzebował ??

turbinę muszę tak czy siak wymienić lub zregenerować

jeśli to drugie to wtedy mógłbym zrobić chipa ale czuje że było by to trochę za mało jak dla mnie więc jak już inwestować to z myślą o przyszłości

PS. mój znajomy ma rozbite audi s3 z 2001 roku bodajże, czy mógłbym może od niego coś wyrwać z silnika do mojego autka co by pasowało i pomogło ?? :)

Dzieki wielkie i pozdrawiam wszystkich

[br]Dopisany: 20 Czerwiec 2009, 16:09_________________________________________________.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nie masz koło 10 tysięcy to nie podejdziesz pod 220KM

sugerują zregenerować to turbo co masz i zrobić czipa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko nigdy nie masz pewności co Ci ta regeneracja pomoże, nie wiesz w jakim ogólnym stanie jest ta dmuchawka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaki by był koszt kupna k04 obecnie i czy mógłbym na nim jeździć na seryjnym programie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaki by był koszt kupna k04 obecnie i czy mógłbym na nim jeździć na seryjnym programie ??

około 1000$

mógłbyś śmigac na seryjnym programie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup turbo od "Kaśka" nówka funka..pasuje P&P i da rade powyżej 300 kucy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup turbo od "Kaśka" nówka funka..pasuje P&P i da rade powyżej 300 kucy..

i do tego wtryski - bo na serii nie pojedzie

i do tego fmic - bo inaczej wysadzi silnik

i do tego zawór DV - bo seryjny rozsadzi

i do tego koniecznie strojenie - bo na serii nie pociągnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

acha czyli powiedzmy tak kupuję teraz k04 i nic więcej a z czasem dokupuje resztę rzeczy plus strojenie tego wszystkiego, lub powiedzmy wsadzam k04 i od razu wgrywam program pod tą turbinkę o ile dam radę finansowo

znacie kogoś kto kupywał coś w stanach i mógłby ewentualnie pomóc w zakupie k04 z pewnego źródła żeby nie był to jakiś bubel

pozdro i dzieki za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nie masz koło 10 tysięcy to nie podejdziesz pod 220KM

Poziek:

a jak by wyglądał harmonogram modów na taką moc? czy można byłoby to jakoś w czasie rozłożyć, oczywiście nie dublując wydatków i roboty?

można np. zrobić FMIC, pojeździć trochę (czy to wpłynie na wrażenia z jazdy na serii)?

potem dokupić jakieś dodatkowe graty? jakie?

no i na końcu jakaś turbina od audi TT? a może jakaś inna..

z góry dzięki. pozdro[br]Dopisany: 10 Lipiec 2009, 13:47_________________________________________________ok, naczytałem się. turbo od TT nigdy do AVJ..

k04, a może coś innego..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...